کدخبر: 8904

کرونا | آمار کرونا | ویروس کرونا

کرونایی ها بخوانند| بعد از کرونا این بیماری گریبان گیر مردم می شود!

محققان این افراد را با گروهی که به بیماری کووید -۱۹ مبتلا نشده بودند مقایسه کردند.

 نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ حداقل تا یک سال پس از عفونت در معرض ابتلا به مشکلات قلبی هستند.

گروهی از محققان به منظور بررسی تأثیر بیماری کووید -۱۹ بر خطر بروز مشکلات قلبی مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل به این هدف داده‌های پزشکی مربوط به ۱۵۴ هزار بیمار را بین اول مارس ۲۰۲۰ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی مورد ارزیابی قرار دادند. تست کووید -۱۹ افراد شرکت کننده در مطالعه مثبت بوده است. محققان این افراد را با گروهی که به بیماری کووید -۱۹ مبتلا نشده بودند مقایسه کردند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد مبتلا به بیماری کووید -۱۹ در مقایسه با گروه کنترل ۷۱ درصد بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونر بودند. همچنین، خطر بروز حمله قلبی ۶۳ درصد و سکته مغزی ۵۲ درصد بیشتر از گروه کنترل بود. به طور کلی، افراد مبتلا به بیماری کووید -۱۹ به میزان ۵۵ درصد بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر یک بیماری قلبی عروقی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ هستند.

گروهی از افراد مورد بررسی در این مطالعه پیش از ابتلا به بیماری کووید -۱۹ در معرض خطر بیماری‌های قلبی قرار داشتند. محققان با انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیدند که ویروس کرونا این خطر را تشدید می‌کند. حتی افرادی که هرگز مشکل قلبی نداشته‌اند نیز پس از ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ دچار مشکلات قلبی شده‌اند. یافته‌های مطالعاتی از این قبیل اهمیت دریافت واکسن کرونا به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی را نشان می‌دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها