کدخبر: 8971

هواشناسی | آب و هوا | باران و سیل

هواشناسی: باران و برف در انتظار این استان ها

بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران با فعالیت سامانه بارشی در بعضی ساعات و بخش های مرکزی استان آسمان نیمه ابری و بارش پراکنده باران، در بخش‌های شمالی نیمه ابری تا ابری گاهی با بارش پراکنده باران و برف و در ارتفاعات مه آلود و گاهی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان تهران با پیش‌بینی آب و هوا گفت: از عصر شنبه تا دوشنبه با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش باران در مناطق جنوبی و مرکزی و بارش باران و برف در نواحی شمالی و بارش برف، مه و کولاک در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران با فعالیت سامانه بارشی در بعضی ساعات و بخش های مرکزی استان آسمان نیمه ابری و بارش پراکنده باران، در بخش‌های شمالی نیمه ابری تا ابری گاهی با بارش پراکنده باران و برف و در ارتفاعات مه آلود و گاهی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از فردا تا ظهر شنبه آسمان نیمه ابری گاهی ابری و ورزش ملایم باد و در نواحی پر تردد در بعضی ساعت‌ها غبار محلی مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: از عصر شنبه تا دوشنبه با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، در مناطق جنوبی و مرکزی بارش باران، در نواحی شمالی بارش باران و برف در ارتفاعات بارش برف، مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.جلالی با بیان اینکه طی جمعه و شنبه افزایش نسبی دما و یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی دما مورد انتظار است، تصریح کرد: در روز دوشنبه وزش باد شدید در نیمه جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده باران طی امروز، پنج شنبه(۲۸ بهمن ماه) در برخی نقاط استان‌های گیلان، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، همچنین در برخی نقاط استان کرمان خبر داد و گفت: فردا، جمعه، در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است.

صادق ضیاییان افزود: در روز جمعه(۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است و فقط در نوار مرزی آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می‌دهد. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه در روز شنبه(۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰) نیز جوی پایدار در کشور حاکم است، تا اینکه به تدریج از بعد از ظهر با نفوذ تدریجی سامانه‌ای بارشی به غرب کشور، در برخی نقاط غرب و شمال غرب بارش پراکنده شروع می‌شود گفت: یکشنبه(اول اسفند ماه ۱۴۰۰)، در غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی، برخی نقاط شمال غرب، برخی نقاط گیلان و مازندران، شمال فارس، غرب اصفهان و مرکزی بارش باران و برف رخ می‌دهد.

ضیاییان افزود: شدت بارش در زاگرس مرکزی است. در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف و در جنوب غرب و برخی مناطق غرب، به صورت رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهد بود. روز دوشنبه (دوم اسفندماه ۱۴۰۰) گستره بارش مناطقی از مرکز، شمال شرق و همچنین سواحل شمالی کشور را در بر خواهد گرفت و به تدریج بارش در شمال غرب، کاهش می‌یابد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها