کدخبر: 8978

قیمت دلار |نرخ دلار|قیمت یورو

قیمت دلار سقوط کرد| راز ارزانی دلار چیست؟

گرچه مفاد این گزارش از سوی منابع رسمی داخلی مخدوش اعلام شد، اما بازارها شبانه به این خبر واکنش نشان دادند.

انتشار اخباری مبنی بر آماده‌شدن پیش‌نویس توافق برای احیای برجام بلافاصله واکنش بازارها را به دنبال داشت. طوری‌که دلار به صورت شبانه به استقبال توافق احیای برجام رفت.

 ساعاتی پیش خبرگزاری رویترز جزئیاتی از پبش‌نویس توافق احیای برجام منتشر کرد. گرچه مفاد این گزارش از سوی منابع رسمی داخلی مخدوش اعلام شد، اما بازارها شبانه به این خبر واکنش نشان دادند.

چنانکه تا ساعت ۲۲:۰۰ پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ قیمت فروش دلار فردایی تا ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت. دلار شنبه‌ای هرات نیز با بازگشت به کانال ۲۵ هزار تومان، در این ساعت روی رقم ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان ایستاد.

به‌رغم اینکه رویترز اطلاع داد که رفع تحریم‌ها فعلا تحریم‌های نفتی را دربرنمی‌گیرد، اما خبر آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده ایران در کره، عامل مهمی در سقوط شبانه نرخ ارز به حساب می‌آید. درج اخبار ضد و نقیض از مذاکرات وین باعث شد تا طی هفته جاری نرخ دلار بار دیگر تا کانال ۲۷ هزار تومان بالا برود. حال باید دید دلار می‌تواند قفل ۲۵ هزار تومان را بگشاید و به قیمت‌های پایین‌تری بازگردد؟

همچنین در معاملات پشت خطی، دلار هرات دیشب در مرز ۲۶ هزار و ۱۷۰ تومان بسته شد. اما امروز ۴۷۰ تومان عقب‌گرد داشت. درهم که دیشب با قیمت ۷۳۱۰ تومان به کار خود پایان داد، امروز افت ۱۰۰ تومانی را تجربه کرد. بدین ترتیب پیش‌بینی نرخ دلار از مسیر درهم نیز روند نزولی را روایت می‌کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها