کدخبر: 9021

مدارس| بازگشایی مدارس| مدارس دخترانه

مدارس باز می شود، تصمیم جدید دولت برای دانش آموزان

با وجود افزایش شمار مبتلایان به اومیکرون در کشور هنوز تکلیف برخی از مدارس نامشخص است.

با شیوع اومیکرون بارها متخصصان و مقامات بهداشتی از افزایش موارد ابتلای کودکان به کرونا گفته‌اند. با این حال تعطیلی مدارس همچنان مورد بحث است. در همین مورد برخی از خانواده‌ها با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس می‌گویند باید کلاس‌ها غیرحضوری شود.

با وجود افزایش شمار مبتلایان به اومیکرون در کشور هنوز تکلیف برخی از مدارس نامشخص است. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش هم درباره تعطیلی مدارس گفت که اصل را بر اقتضائات و شرایط هر منطقه گذاشته‌ایم.تاکنون برخی از متخصصان و مقامات بهداشتی نسبت به ابتلای کودکان و نوجوانان به ویروس کرونا هشدار داده‌اند. اخیرا نیز بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت گفت ۲۰ درصد از مبتلایان کودکان هستند.

در همین حال صادق ستاری‌فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورشدرباره تعطیلی مدارس گفت: «مسئولان هر استان برحسب شرایط، تصمیم‌گیری می‌کنند که مدارس حضوری، مجازی یا ترکیبی از هر دو روش باشد.»

او ادامه داد: «مدارس در برخی مناطق روستایی ما حضوری هستند. در برخی مدارس نیز دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی و در پاره‌ای مناطق نیز کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.»

اصرار بر مدارس حضوری اشتباه است

مدارس

باوجود تاکید متخصصان بر تعطیلی مدارس اما همچنان برخی از دانش‌آموزان باید در مدارس حضور یابند. حمید عمادی کوچک، رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی نیز به ایسنا گفت: «این کار اشتباهی است که مسئولان وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت علوم اصرار بر حضوری کردن کلاس‌ها و امتحان‌ها دارند.»

او همچنین گفت: «ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد. نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولان مربوطه کوتاه نمی‌آیند.» «جان فرزندان مهم‌نر است»

حضوری بودن مدارس باعث نگرانی برخی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان شد. آنها بر تعطیلی مدارس تاکید می‌کنند تا خطر ابتلای دانش‌آموزان به اومیکرون کاهش یابد. در ادامه نظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را نسبت به این موضوع می‌خوانید.

«اگر مدرسه‌ها را باز نمی‌کردند اینقدر ویروس زیاد نمی‌شد. فرزندان من از همین مدرسه رفتن مریض شدند.»

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها