کدخبر: 9079

امیکرون|خبر مهم درباره امیکرون| بخوانید

خبر مهم درباره امیکرون| بخوانید

چون پدیده ری اینفکشن یا عفونت مجدد برای واریانت‌ها یا سویه‌های جدید متصور است، این موضوع فرضیه ایمنی جمعی را دستخوش تردید می کند

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران، درباره اینکه آیا این نظریه که ممکن است کرونا تا چند ماه آینده دیگر سویه جدیدی نداشته باشد چون به ایمنی جمعی می‌رسیم، درست است، گفت: این نظریه در مجامع علمی جایگاهی ندارد زیرا امیکرون اکنون جهشی جدید در دانمارک و آلمان ایجاد کرده است.

علیرضا زالی اظهار داشت: در واقع امیکرون هم در حال تغییر و جهش است و تا زمانی که مردم دنیا در سایه یک مصون سازی فعال یعنی واکسیناسیون کامل قرار نگیرند، رسیدن به پایان کرونا خیلی دور از ذهن خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در آمار جهانی تقریبا مردم کشورهای با درآمد کم در دنیا تنها ۱۰ درصد واکسینه شده اند، بنابراین جهان از پوشش  جهانی واکسیناسیون خیلی عقب است و این دلیل خوبی است که این نظریه را تایید نکند چون تا زمانی که واکسیناسیون به حد معقول نرسد، نمی توان پایانی برای کرونا متصور شد.

زالی ادامه داد: بیش از ۸۹ درصد کل واکسن تزریقی دنیا تاکنون در ۱۰ کشور صنعتی انجام شده است؛ بنابراین تعداد زیادی از کشورها به خصوص کشورهای آفریقایی و کشورهایی که درآمد کمتری دارند، نتوانستند به حد قابل قبولی از واکسیناسیون برسند حتی کشورهایی که از نظر اقتصادی امکان واکسیناسیون داشتند، به دلیل عدم اقبال عمومی مردم در برخی کشورها شاهد هستیم واکسیناسیون به اندازه کافی صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: در برخی از کشورهای شرقی و غربی ملاحظه می شود درصد واکسیناسیون پایین تر از حدی بوده که انتظار می رود. این مساله نشان می دهد که برای کنترل کرونا چون یک پاندمی جهانی است، باید سمتی برویم که بحث ایمنی ناشی از واکسیناسیون فعال اتفاق بیفتد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها