کدخبر: 9158

اخبار سیاسی|خبر سیاسی|خبر سیاسی روز

جنگ جهانی شروع شد| روسیه کنار نمی کشد؟

به دنبال امضای حکم به رسمیت شناختن دونتسک و لوهانسک به عنوان جمهوری‌های مستقل از اوکراین، نماینده اوکراین در شورای امنیت هشدار داد مرزهای این کشور علی رغم تصمیم روسیه غیرقابل تغییر هستند.

توئیت پرس نوشت: سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت روسیه در حال برنامه‌ریزی انجام عملیات بسیار خشونت آمیز برای درهمشکستن اوکراین است. به دنبال امضای حکم به رسمیت شناختن دونتسک و لوهانسک به عنوان جمهوری‌های مستقل از اوکراین، نماینده اوکراین در شورای امنیت هشدار داد مرزهای این کشور علی رغم تصمیم روسیه غیرقابل تغییر هستند.

نماینده روسیه نیز در ملل متحد اعلام کرد درهای دیپلماسی باز بوده اما اجازه نخواهند داد حمام خون در لوهانسک و دونتسک راه بیفتد.هم زمان گزارش‌های تایید نشده از ورود کاروان نظامی روسیه به دونباس، خاک اوکراین حکایت دارد.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای روسی به نزدیکتر شدن به مرز ادامه داده و به نظر می‌رسد برنامه‌هایی برای تهاجم دارند.بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم گفت ارسال کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین و اعلام تحریم‌ها علیه روسیه را بررسی می‌کند.

وی افزود به رئیس جمهور اوکراین اطلاع داده که احتمال تهاجم روسیه در ساعات یا روزهای آینده وجود دارد.سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفت روسیه در حال برنامه‌ریزی انجام عملیات بسیار خشونت آمیز برای درهمشکستن اوکراین است.

سی ان ان نیز گزارش داد ایالات متحده همچنان شاهد آمادگی روسیه برای تهاجم گسترده از دریا و هوا است.پوتین دیروز در جلسه شورای امنیت ملی اعلام کرد به رسمیت شناختن دو جمهوری را بررسی خواهد کرد اما ساعتی بعد در کنار دو رهبر جدایی طلب، فرمان جدایی را امضاء کرد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها