کدخبر: 9939

اخبار ورزشی | خبر ورزشی | اخبار ورزشی امروز

نزاع گروهی وسط بازی فوتبال| فوتبال به خون کشیده شد| عکس دعوا

پیکانی‌ها تا هفته پیش با تفاضل گل کمتر نسبت به نوجوانان سایپا در رده دوم مسابقات حضور داشتند اما کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران، تیم سایپا را نقره داغ کرد.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های هفته پایانی لیگ برتر نوجوانان عصر دیروز(شنبه) با بازی های مختلف پیگیری شد. در یکی از این دیدار ها تیم نوجوانان پیکان که قهرمانی اش چند روز قبل قطعی شده بود، به مصاف تیم کیا رفت. این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید اما تاثیری در سرنوشت قهرمان نداشت چراکه خودروسازان در هفته گذشته قهرمانی خود را قطعی کرده بودند.

پیکانی‌ها تا هفته پیش با تفاضل گل کمتر نسبت به نوجوانان سایپا در رده دوم مسابقات حضور داشتند اما کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان تهران، تیم سایپا را نقره داغ کرد. با رای انضباطی تیم سایپا به علت استفاده از بازیکن غیرمجاز متخلف شناخته شد و 12 امتیاز از این تیم کسر شد تا شاهد سقوط نارنجی پوشان در جدول باشیم.

از این رو پیکان که فاصله زیادی با تیم سوم داشت، یک هفته مانده به پایان به عنوان قهرمان رقابت ها انتخاب و معرفی شد. بازی تشریفاتی پیکان در هفته پایانی اما جنجال بزرگی را در خود نهفته داشت و تصاویر دردناکی از آن در فضای مجازی منتشر شده است.بعد از سوت پایان بازی با تساوی یک بر یک اعضای تیم نوجوانان پیکان با توجه به پایان فصل و قهرمانی خود به داخل زمین رفتند و به خوشحالی بابت کسب جام قهرمانی پرداختند اما ناگهان اعضای تیم کیا به سمت بازیکنان و کادرفنی پیکان حمله ور شدند و یک درگیری و نزاع شدید در وسط زمین چمن اتفاق افتاد.

ماجرای این درگیری اما به اتفاقات داوری برمی‌گشت. در جریان بازی داور یک پنالتی به سود تیم کیا گرفته بود که این موضوع مورد اعتراض کادرفنی پیکان قرار گرفت. در آنجا اعلام شد که کمک داور این پنالتی را گرفته است. در حالی که بازی تا ثانیه های پایانی یک بر صفر به سود کیا در جریان بود، در پنجمین دقیقه از وقت های اضافی نیمه دوم یک پنالتی به سود پیکان گرفته شد. در ادامه کمک داور مسابقه ورود کرد و داور نظرش را برای لحظاتی برگرداند و از پنالتی صرف‌نظر کرد که بازهم نیمکت نشینان تیم نوجوانان پیکان وارد موضوع شدند و گفتند چطور کمک داور برای یک تیم پنالتی می‌گیرد و برای تیم دیگر آن را برمی‌گرداند. در نهایت پنالتی اعلام شد و پیکان گل تساوی را زد و بازی پایان یافت اما این سرآغاز جنجال بزرگ بود.

 نزاع گروهی

اعضای دو تیم در پایان مسابقه یک درگیری شدید فیزیکی داشتند و حتی بازیکنان زیر 17 سال دو تیم نیز در این درگیری شرکت کردند. بینی شکسته یکی از اعضای تیم پیکان و زخمی شدن برخی بازیکنان کیا حاصل این نزاع شدید بود.در نهایت مسابقه ای که پیکانی‌ها باید بعد از پایان آن جشن قهرمانی می‌گرفتند، به یک اتفاق تلخ برای فوتبال پایه ایران تبدیل شد و صحنه های دردناکی از آن باقی ماند.

در پی اتفاقات هفته پایانی لیگ نوجوانان صورت گرفت؛عذرخواهی آکادمی کیا از اهالی فوتبال و باشگاه پیکانآکادمی کیا طی بیانیه ای از هواداران فوتبال و باشگاه پیکان بابت اتفاقات پیش آمده در بازی نوجوانان عذرخواهی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در جریان دیدار هفته پایانی لیگ نوجوانان و در دیدار پیکان و کیا که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، شاهد یک نزاع عجیب و دسته جمعی بودیم. درگیری ای که میان اعضای دو تیم پیش آمد و بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت.حالا اما آکادمی کیا که ظاهرا شروع کننده این درگیری بوده، از باشگاه پیکان و همچنین اهالی فوتبال عذرخواهی کرده است.

در بیانیه ای که آکادمی فوتبال کیا منتشر کرده، آمده است: 

 نزاع گروهی

"با درود و احترام خدمت اهالی فوتبال و طرفداران گرانقدر فوتبال پایه

در پایان رقابت بین دو تیم کیا و‌ پیکان در رده نوجوانان، بعلت تنش ها و کشمکش های رایج در مسابقات حساس مانند رقابت فوق، و بدلیل عدم کنترل هیجانات کنار زمین توسط برخی بازیکنان جوان و کم تجربه مان، در کمال تعجب و ناباوری درگیری فیزیکی ای پیش آمد که مجموعه آکادمی «کیا» بدین طریق از این بابت ابراز تاسف کرده و از تیم شایسته تهرانی پیکان نیز طلب پوزش داریم.

به همین سبب طی روز های آتی جرایم لازم بازیکنان خاطی توسط کمیته انضباطی آکادمی «*کیا*» به ایشان اعلام خواهد گردید. به این امید که در رقابت های آتی همچون ادوار قبل، افتخار میزبانی شما بزرگواران را داشته باشیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها