کدخبر: 10838

اینترنت ارزان شد| خبر خوش برای مردم

گوگل Fi تصمیم گرفته قیمت دو سرویس سلولار نامحدودش را کاهش دهد و همچنین حجم اینترنت پرسرعت بیشتری را به کاربران ارائه کند.

همزمان با جنجال‌هایی که بر سر سرعت اینترنت، قیمت، بسته‌های نامحدود و همچنین طرح صیانت در کشورمان در جریان است و اپراتورها با هر شگردی که شده می‌خواهند درآمدشان را افزایش دهند، در سمت دیگر کره زمین وضعیت متفاوت است و شرکت‌های غربی از جمله گوگل در مسیر دیگری گام برمی‌دارند. گوگل Fi تصمیم گرفته قیمت دو سرویس سلولار نامحدودش را کاهش دهد و همچنین حجم اینترنت پرسرعت بیشتری را به کاربران ارائه کند.

طرح Simply Unlimited گوگل Fi که پیش از این قیمتش برابر ۶۰ دلار در ماه بود، حالا ماهانه ۵۰ دلار از کاربران هزینه دریافت می‌کند. طرح دیگر این سرویس با نام Unlimited Plus هم کاهش قیمت را تجربه کرده و بجای ۷۰ دلار در ماه، هزینه ماهیانه ۶۵ دلار را از کاربران دریافت می‌کند.

 

گوگل طرح Unlimited Plus را در سال ۲۰۱۹ و Simply Unlimited را در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد و تا به امروز قیمت آن‌ها تغییری نداشته است.

 

گوگل در کنار کاهش قیمت، حجم اینترنت پرسرعت این طرح‌ها را هم افزایش داده و حالا در طرح Unlimited Plus بجای ۲۲ گیگابایت، ۵۰ گیگابایت حجم پرسرعت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین در طرح Simply Unlimited، این حجم از ۲۲ به ۳۵ گیگابایت افزایش یافته است. به گفته گوگل Fi، اگر کاربران از حجم‌های اعلامی فراتر بروند، با کاهش عملکرد روبه‌رو می‌شود.

اگر کاربری بخواهد از گوشی یا لپ‌تاپ خود به عنوان هات اسپات استفاده کند، گوگل ۵ گیگابایت حجم اضافه برای این موضوع به طرح Simply Unlimited اضافه می‌کند، قابلیتی که در گذشته تنها برای طرح Plus در دسترس بود.

هر دو طرح گوگل Fi شامل تماس‌های نامحدود درون کانادا و مکزیک هم می‌شود، البته موقعی که به این کشورها سفر کنید، این موضوع دیگر صادق نیست. با این حال طرح Flexible گوگل Fi هم شامل تماس‌های رایگان به این دو کشور می‌شود و هزینه ماهانه آن همچنان ۲۰ دلار و ۱۰ دلار به ازای هر گیگابایت دیتا است.

با این تغییر قیمت، حالا گوگل بهتر می‌توان با اپراتورهای آمریکا رقابت کند. طرح Visible توسط ورایزن با دیتا نامحدود روی یک خط، قیمتی برابر ۴۰ دلار ماهیانه دارد. مقرون به صرفه‌ترین طرح AT&T با قیمت ماهانه ۶۵ دلار به فروش می‌رسد و طرح Essentials شرکت T-Mobile هم قیمتش ۶۰ دلار به ازای هر ماه است.

در حالی گوگل دست به چنین اقدامی زده که در کشورمان بحث افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت اینترنت یا کاهش حجم بسته‌های نامحدود داغ است و به یکی از دغدغه‌های مردم ایران تبدیل شده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها