کدخبر: 12081

حادثه هولناک در سایت دیوار| کشاورز بیچاره به دام افتاد

عامل کلاهبرداری با ترفند فروش تراکتور از یک کشاورز روستایی در سایت دیوار به دام افتاد.

رئیس پلیس فتای شهرستان قلعه گنج بیان کرد: به دنبال شکایت یک کشاورز اهل یکی از مناطق روستایی شهرستان قلعه گنج از فردی که با وعده فروش تراکتور در سایت دیوار، مبلغ دو میلیارد و ۹۲۰  میلیون ریال از او دریافت کرده بود اما دیگر پاسخ گوی تلفن اش نبود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

اعتماد کشاورز به آگهی فروش در دیوار

سروان سجاد سالاری مقدم افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد این کشاورز در پی مشاهده آگهی فروش تراکتور در سایت دیوار بدون تحقیقات لازم، اقدام به واریز کل مبلغ خواسته شده کرده است.

وی ادامه داد: اما با گذشت چند روز بارنامه جعلی برای این فرد ارسال شده و طرف مقابل هم دیگر پاسخگوی تلفن همراه  خود نبوده است.این مسئول  انتظامی گفت : در این زمینه  کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی و رصد های اطلاعاتی ، درباره موقعیت متهم مدنظر موفق شدند این فرد کلاهبردار را در یکی از استان های شمالی کشور  شناسایی و  او را با دستور  نیابت قضایی دستگیر کنند.

اعتراف کلاهبردار به فریب دادن کشاورز

وی خاطرنشان کرد: این متهم پس از انتقال به مقر پلیس شهرستان قلعه گنج به انجام این کلاهبرداری با فریب این کشاورز و دیگر افرادی که آشنایی کمتری با محیط کسب و کار در فضای مجازی دارند، اعتراف کرد و با صدور قرار تامین، روانه زندان شد.

این مسئول انتظامی در پایان درباره این گونه موارد به مردم هشدار داد: درباره آگهی های فریبنده با عناوینی همچون قیمت بسیار پایین، تخفیفات بالا و دیگر موارد خارج از عرف بازار هوشیار باشند و تا زمانی که از اصالت کالا مطمئن نشدند و آن را دریافت نکردند از پرداخت وجه خودداری کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها