کدخبر: 14413

کرونا/ویروس کرونا/کووید ۱۹

خبر مهم درباره کرونا| هشدار به مردم

با شیوع دوباره ویروس کرونا در ایران و افزایش آمار مبتلایان و جان باختگان خبرهایی درباره محدودیت های کرونایی منتشر شده است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سفرهای جاده‌ای و وسایل حمل‌ونقل عمومی جدی‌تر از گذشته پیگیری می‌شود.

در پی شیوع موج تازه‌ای از ویروس کرونا، مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد که از این به بعد نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سفرهای جاده‌ای با وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند استفاده از ماسک تشدید خواهد شد و مردم اگر تخلفی مشاهده کردند آن را گزارش کنند.

ایسنا به نقل از داریوش باقر جوان گزارش داد، همه پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در ماه‌های اخیر نیز به روال سابق اجرا می‌شد که می‌توان به استعلام کد ملی مسافران از سامانه ایران من، برای بررسی وضعیت بیماری و واکسیناسیون آنها، اجباری بودن استفاده از ماسک رانندگان و مسافران در همه فضاهای سر بسته از جمله وسایل حمل‌ونقل عمومی (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه پلاک عمومی)، ضدعفونی سطوح و … در طول سفرهای بین شهری اشاره کرد.

باقر جوان گفت: در ماه‌های اخیر با فروکش کردن آمار ابتلا و تلفات کرونا در کشور از یک‌سو و با افزایش آمارهای مرتبط با واکسیناسیون، سفرهای جاده‌ای رشد قابل توجهی داشته است و تقاضا برای سفرها بالاست، بنابراین با توجه به شیوع موج هفتم ویروس کرونا در کشور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا الزامی است.

وی ادامه داد: در همین راستا ستاد ملی مقابله با کرونا بر رعایت و نظارت جدی‌تر پروتکل‌های سابق تاکید و توصیه کرد و در همین راستا باید به این نکته اشاره کرد که رعایت همه مواردی که از قبل به آن اشاره کرده بودیم الزامی و ضروری است و در صورت تخلف قطعا با آن برخورد خواهیم کرد.

راه‌های ارتباطی برای گزارش تخلفات

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد: به‌عنوان مثال استفاده از ماسک برای مسافران، رانندگان و همه فعالان حوزه حمل‌ونقل در همه محیط‌های سر بسته مانند پایانه‌های مسافربری و وسایل حمل‌ونقل عمومی اجباری بوده و به هیچ وجه قابل مسامحه نیست. مردم می‌توانند تخلفات احتمالی صورت گرفته دراین زمینه را از طریق بنرهایی که داخل این وسایل نقلیه نصب شده است، اطلاع‌رسانی کنند تا با آن‌ها برخورد کنیم.


 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها