کدخبر: 14761

گروگانگیری|گروگانگیری در تهران

گروگانگیری هولناک در تهران| شهر به خون کشیده شد

پلیس در حال گشت زنی به رفتار یک خودرو مشکوک شده و دستور ایست می دهد اما خودروی مذکور فرار کرده و اقدام به تیراندازی می کند که در نهایت با ورود به یک آپارتمان یک خانواده را به گروگان می گیرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آزادی گروگان‌ها با سرعت عمل پلیس در منطقه آجودانیه خبر داد.

سردار سرتیپ حسین رحیمی درباره گروگانگیری روز سه شنبه در آجودانیه تهران گفت: حدود ساعت ۱۷ روز (سه شنبه) همکاران کلانتری ۱۶۴ قائم درحال گشت زنی به رفتار خارج از عرف یک دستگاه خودرو مشکوک می‌شوند و به آن دستور ایست می‌دهند که متاسفانه راننده خودرو توجهی نکرده و اقدام به فرار و همچنین تیراندازی به سمت پلیس می‌کند.

گروگانگیری ۳ عضو یک خانواده در آجودانیه تهران

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به شلیک متقابل پلیس به سمت خودروی متهمان افزود: در ادامه این تعقیب و گریز خودروی متهمان وارد منطقه آجودانیه شد و پس از ورود به کوچه‌ای بن بست وارد یک باب آپارتمان که در آن باز بوده می‌شوند. متهمان در ابتدا با یکی از همسایه‌ها که در راهرو بود درگیر می‌شوند و در ادامه به طبقه پنجم ساختمان رفته و با شکستن در واحد مسکونی در این طبقه وارد منزل یکی از ساکنین می‌شوند و سه نفر از اهالی این آپارتمان شامل زن، مرد و دختر خانواده را به گروگان می‌گیرند.

سردار رحیمی با بیان اینکه به محض اطلاع از حادثه گروگانگیری سریعا تمهیدات لازم با به کارگیری تیم‌های نوپو، پلیس آگاهی پلیس پیشگیری به کار گرفته شد، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، سریعا در محل حضور پیدا کرده و از نزدیک فرماندهی و کنترل عملیات را در دست گرفتم.

وی با اشاره به انجام گفتگو و مذاکره با گروگانگیرها افزود: با استفاده از گروه رهایی گروگان، در نهایت عملیات ویژه و برق‌آسای گروه نوپو انجام و در چند دقیقه گروگانگیرها دستگیر و خلع سلاح کردیم و گروگان‌ها را نجات دادیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه گروگان‌ها در کمال صحت و سلامت هستند و هیچ‌گونه آسیبی به آن‌ها وارد نشده، گفت: گروگانگیرها برای انجام تحقیقات در اختیار پلیس هستند.

سردار رحیمی با اشاره به حضور معاون دادستان تهران سرپرست دادسرای ناحیه یک افزود: با هماهنگی دستگاه قضا با افرادی که به دنبال به چالش کشیدن امنیت شهر و شهروندان هستند برخورد جدی خواهد شد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها