کدخبر: 15556

مذاکرات|برجام|مذاکرات برجام

خبر مهم درباره برجام| بخوانید

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی خود در ششم شهریور ماه با اشاره به اینکه پاسخ طرف آمریکایی با دقت در حال بررسی است، گفت: ایران با پایان یافتن بررسی و جمع بندی نظرات خود را اعلام خواهد کرد.

حسین  امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان امروز (جمعه) ۱۱ شهریور ماه در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه‌های مختلف و مذاکره برای رفع تحریم‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از عمان، در این ارتباط تلفنی آخرین تحولات مربوط به گفت‌وگو برای رفع تحریم‌ها و پاسخ شب گذشته ارسال شده از سوی کشورمان برای هماهنگ کننده اروپایی را به اطلاع بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان رساند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی اراده جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی خوب، پایدار و قوی را مورد تأکید قرار داد و افزود: در فرآیند تهیه پاسخ جمهوری اسلامی ایران، تسریع و تسهیل جمع‌بندی مذاکرات مدنظر قرار گرفته است. 

وزیر خارجه عمان نیز در این گفت‌وگو ضمن تشکر از رویکرد فعال و سازنده جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد با همکاری همه طرف‌ها، مذاکرات وین به نتایج مورد انتظار نائل شود.

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی در ششم شهریور ماه با بیان این‌که پاسخ طرف آمریکایی با دقت در حال بررسی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با پایان یافتن بررسی و جمع بندی نظرات خود را اعلام خواهد کرد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین دیروز (پنجشنبه) با همتای اماراتی خود تلفنی گفت‌وگو و درباره مذاکرات وین نیز به رایزنی پرداخته بود.

 

ارسال نظر: