کدخبر: 16607

حادثه|حادثه خونین| حادثه در شهر

کودک ربایی هولناک در این شهر| بخوانید

اختلافات مالی پدر کودک 9 ساله و گروگان گیران انگیزه اصلی آدم ربایی در نیشابور بود.

رمانده انتظامی نیشابور روز گذشته با تشریح ابعاد دیگری از ماجرای کودک ربایی که حدود 3 ماه قبل در این شهرستان رخ داد به پشت پرده این حادثه اشاره کرد و گفت: 9 تیر ماه گذشته گزارشی به پلیس رسید که  نشان می داد سرنشینان یک دستگاه پژو 405، پسربچه 9 ساله ای به نام اردشیر را در مقابل منزل پدربزرگش و از حاشیه پارک قلم ربوده اند.

سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده افزود: در پی وقوع این حادثه و با توجه به اهمیت وحساسیت موضوع، بلافاصله گروه زبده‌ای از کارآگاهان به سرپرستی رئیس پلیس آگاهی نیشابور ماموریت یافتند تا ماجرای کودک ربایی را به صورت محرمانه و با دقت نظر خاصی پیگیری کنند چرا که با ورود آشکار پلیس به حادثه کودک ربایی، احتمال به خطر افتادن جان کودک وجود داشت و باید این موضوع در دهلیزهای تاریک رصدهای اطلاعاتی زیر ذره بین تحقیقات قرار می گرفت. وی خاطرنشان کرد: با تاکید و راهنمایی های سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) و همراهی صمیمانه کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی استان، عملیات تخصصی پلیس با به کارگیری فناوری های نوین اطلاعاتی وارد مرحله جدیدی شد تا این که 3 روز بعد سرنخ هایی از خودروی عاملان کودک ربایی به دست آمد که به سمت جنوب کشور حرکت کرده بودند. بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که سرنشینان خودرو پژو تنها نبوده اند و افراد دیگری نیز در ماجرای کودک ربایی نقش دارند.

سرهنگ حسینعلی زاده تصریح کرد: طولی نکشید که هویت تعدادی از متهمان اصلی این ماجرا مشخص شد و بدین ترتیب جلسات کارشناسی تجزیه و تحلیل این ماجرا در اتاق فرماندهی نیشابور ادامه یافت.

وی افزود: زمانی که هویت «محمد» (متهم اصلی) و یک جوان 25 ساله  دیگر در اختیار پدر گروگان قرار گرفت وی بلافاصله آن ها را شناسایی کرد و گفت با این افراد ارتباط نزدیک خانوادگی دارد به طوری که فرزندش او را «عمو»  صدا می کند اما در عین حال و در میان جملاتش به اختلافات مالی با آدم ربایان نیز اشاره کرد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها