کدخبر: 95

قتل/اخبار حوادث/اخبار مهم روز

زن باردار تیر باران شد | قتل وحشتناک در اتاق هتل

دادگاه تگزاس مرد 35 ساله ای را به جرم قتل زن باردار به حبس ابد محکوم کرد.

قتل زن جوان در هتل معروف اتفاق افتاد. مرد بی رحم زن باردار را به قتل رساند. درپی قتل تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز و در بررسی‌های صورت گرفته است. ​این مرد با برنامه قبلی و با اسلحه آماده سراغ زن جوان آمد و او را به قتل رساند. اخبار قتل را با ما دنبال کنید.

 زن باردار به دست خواستگارش به قتل رسید.

دادگاه تگزاس مرد 35 ساله ای را به جرم قتل زن باردار به حبس ابد محکوم کرد. متهم زن باردار را در یکی از اتاق های هتل در مقابل چشمان دو فرزندش با اسلحه به قتل رساند.

گزارش های پلیس تگزاس نشان می دهد که در زمان قتل دو کودک 4 و 6 ساله این زن باردار نیز در اتاق هتل حضور داشته اند که شاهد مرگ مادر خود بودند.

سخنگوی پلیس بیان کرد که قربانی از همسرش جدا شده و متهم قصد داشته به عنوان همسر دوم با قربانی ازدواج کند که به نظر می رسد با او به اختلاف خورده و در نهایت او را به قتل رسانده است.

جسد کنار اتوبان خبر از قتل داد / فردین را چه کسی کشته؟

قتل

متهم به قتل مدیرعامل یک شرکت در پایتخت که در استان مرکزی بازداشت شده بود پس‌از انتقال به دادسرای جنایی تهران، جزئیات این جنایت را برملا کرد.

 روز 18 تیر امسال زوج جوانی که برای تفریح به غرب تهران رفته بودند با مشاهده جسد مردی در کنار بزرگراه خرازی موضوع را به پلیس خبر دادند. بدین ترتیب پرونده یک جنایت روی میز بازپرس محمد وهابی قرار گرفت. با شناسایی هویت مقتول مشخص شد وی جوانی به‌نام فردین و مدیر شرکتی در خیابان ستارخان بوده است. در ادامه تحقیقات ردپای منشی شرکت در این جنایت پیدا شد و وی برای تحقیق و بازجویی به اداره آگاهی رفت. مینو در تحقیقات اولیه راز جنایت مدیر شرکت را برملا کرد و گفت: شوهر صیغه‌ای من به‌نام بهنام عامل قتل است اما از او خبری ندارم.

دستگیری متهم مسلح

به‌دنبال اظهارات زن جوان و با شناسایی هویت متهم فراری به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت، تحقیقات برای دستگیری او ادامه داشت تا اینکه شامگاه چهاردهم مرداد، کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی مرد مسلحی را که وارد یک مرغداری در یکی از روستاهای شهرستان اراک شده و کارگر مرغداری را گروگان گرفته بود پس از سه ساعت تلاش دستگیر کردند. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که مرد جوان، همان بهنام قاتل فراری پایتخت است. سرانجام روز گذشته متهم به پایتخت منتقل شد و مقابل بازپرس جنایی به بیان انگیزه خود از این جنایت پرداخت.

گفت‌و‌گو با متهم

چطور با فردین آشنا شدی؟

از طریق همسرم مینو که منشی شرکت فردین بود.  مدتی بود که به روابط همسرم با مدیر شرکتش شک کرده بودم تا اینکه روز حادثه به فردین زنگ زدم و گفتم با مینو دعوا کرده‌ام و می‌خواهم با او صحبت کنم. ساعت 5 صبح من با خودرو به دنبالش رفتم.  به انتهای بزرگراه خرازی که منطقه کوهنوردی است رسیدیم، خودرو را در گوشه‌ای متوقف کردم و به او گفتم تو با مینو در رابطه هستی؟ فردین گفت من و مینو هیچ رابطه‌ای جز مدیر و منشی نداریم. برای اثبات حرف‌هایش هم گوشی تلفنش را بیرون آورد و شروع به نشان دادن پیامک‌هایش کرد. اما در میان پیامک‌ها چشمم به پیامی افتاد که احساسی بود. وقتی مطمئن شدم مینو به من خیانت کرده است عصبانی شدم و فردین را با چاقو زدم و با خودرو فرار کردم.

بعد‌از قتل چکار کردی؟

از تهران فرار کردم. می‌خواستم مینو را هم بکشم به‌همین دلیل اسلحه کلاشنیکفی خریداری کردم. در حال عبور از یکی از روستاها بودم که مردم با دیدن اسلحه ترسیدند و شروع به داد و فریاد کردند. من که از برخورد اهالی ترسیده بودم به مرغداری پناه بردم. اما آنجا دستگیر شدم.

قتل همسر به دست شوهر بی رحمش

قتل

 مرد میانسال که به‌خاطر اختلاف بر سر مالکیت خانه همسرش را به قتل رسانده بود پس از اعتراف به قتل بازداشت شد.

پدر این زن 43 ساله در تشریح ماجرا به پلیس گفت: وقتی به خانه دخترمان در یکی از محله‌های شاهین ویلای کرج رفتیم متوجه شدیم دخترمان بشدت مجروح و بیهوش شده است خیلی زود او را به بیمارستان البرز منتقل کردیم. پزشکان علت این حادثه را ضربه جسم سخت به سرش اعلام کردند و دخترمان به کما رفت.

پس از این شکایت داماد 50 ساله دستگیر شد وی که خودش نیز مجروح شده بود در بازجویی‌ها اعتراف کرد که به‌خاطر اختلاف خانوادگی با همسرش درگیر شده و او را زده است. پس از اعتراف متهم وی با قرار وثیقه آزاد شد اما 2 ماه بعد زن جوان در بیمارستان جان باخت و بدین ترتیب با شکایت پدر و مادر مقتول دستور بازداشت شوهر وی به اتهام قتل صادر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز به خبرنگار «ایران» گفت: با مرگ زن جوان رسیدگی به این پرونده خانوادگی از سوی کارآگاهان جنایی استان البرز بار دیگر آغاز شد و در حالی که جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شده بود به دستور بازپرس شعبه 16 دادسرای ناحیه 3 شهید بهشتی، دستور دستگیری متهم صادر شد.

کارآگاهان جنایی با توجه به‌نظریه پزشکی قانونی و تشریح و تحلیل برگه معاینه و بررسی پرونده بالینی جسد دریافتند که این زن در اثر شدت ضربات و جراحات وارده به سرش به قتل رسیده است.

با دستگیری شوهر مقتول وی گفت: من و همسرم مدت‌ها با هم درگیر بودیم و اختلاف داشتیم علت این دعوا و درگیری‌ها هم بر سر خانه‌ای بود که در آن زندگی می‌کردیم و به اسم همسرم بود روز حادثه دوباره با هم بحث کردیم و من بشدت عصبانی شده وکنترل خود را از دست دادم یک لحظه صندلی چوبی را برداشته و محکم بر سر و صورت همسرم کوبیدم و این اتفاقات در یک چشم بر هم زدن رخ داد بعد هم با چکش خودم را زدم می‌خواستم به پلیس بگویم در دفاع از خودم مجبور شدم همسرم را بزنم اما در نهایت همسرم کشته شد و الان بشدت از این اتفاقی که رخ داده پشیمانم ما یک فرزند داریم و من خودم را مستحق مرگ می‌دانم....

نگاه کارشناس

سرهنگ یدالله رنجبر پور/معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

 در این پرونده مرد به‌دنبال عصبانیت و خشمی که در او ایجاد شده مرتکب جنایت می‌شود.

کنترل خشم، مهارتی است که همه ما باید آن را یاد بگیریم هرچند عصبانیت حسی است که برای بقا و پایداری انسان‌ها و دفاع از خود در مواقع ضروری لازم است ولی نباید فراموش کرد که برخورد فیزیکی با افراد و مواردی که ما را خشمگین می‌کنند، از لحاظ قانونی و معیارهای اجتماعی ناهنجار تلقی می‌شود و پیامدهایی منفی خواهد داشت.

خشم می‌تواند به شکل عصبانیت و ناراحتی جزئی و یا در نوع حاد آن، واکنشی جنون‌آمیز بروز کند.

مهارت مدیریت خشم به حدی اهمیت دارد که بسیاری از کارشناسان معتقدند این مهارت می‌تواند از بسیاری ناهنجاری‌ها در اجتماع بکاهد.

وقتی از مدیریت خشم صحبت می‌کنیم در واقع منظورمان کنترل پیش از خشم است.

مدیریت خشم در واقع به فرد کمک می‌کند تا یاد بگیرد چه طور خونسرد باشد و احساس منفی قبل از شروع خشم را مهار کند و تحت کنترل بگیرد.

مهارت کنترل خشم به درون‌ریزی منجر نمی‌شود بلکه موجب می‌شود تا شما بتوانید مسائل را به نوع دیگری تعبیر و تحلیل کنید تا خشم کمتری در شما ایجاد شود. ترک محیط، تنفس دیافراگمی، تغییر وضعیت، گفت‌و‌گو با فردی دیگر، شمارش اعداد به شیوه معکوس از اصلی‌ترین فنون مهار خشم است. باید فرد به‌صورت خودآگاهانه به خشم خود بیندیشد و قبل از رسیدن به مرحله پرخاشگری از تصمیم خود منصرف شود و خشم را مهار کند. حتی با کسی که باعث عصبانیت شما شده احساس همدلی کنید به او حق بدهید گاهی اشتباه کند.

حس شوخ‌طبعی را فراموش نکنید. گاهی به خودتان بخندید و ببینید با خنده چقدر راحت می‌توانید بر عصبانیت خود فایق آیید.

آرامش را تجربه کنید. افراد عصبانی کسانی هستند که با کوچک‌ترین محرک عصبانی می‌شوند، یاد بگیرید خونسردی خود را حفظ کنید.

دیگران را ببخشید. زمانی که عصبانی هستید، می‌توانید به خودتان بگویید «ایست»، «صبرکن». این فرمان باعث می‌شود که بتوانید تا حدودی از اسیر بودن در دست احساساتتان رهایی پیدا کنید و موقعیت را بهتر ارزیابی کنید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها