کدخبر: 54

قیمت طلا همه را شوکه کرد | بازار طلا فروشان دوباره رونق گرفت!

قیمت طلا در 22 فروردین 1400 را با ما دنبال کنید.

امسال قیمت طلا با افزایش بی سابقه ای روبه رو بوده است. بازار جهانی در تعیین قیمت طلا  نقشی مهم و اساسی دارد . قیمت طلا در نوسانات بازار و افت و خیزی که بازار درگیر آن میشود نقش و سهم جدی ای دارد.کسی نمیتواند این صعود و سقوط را در بازار طلا پیش بینی کند زیرا قیمت طلا هر لحظه درحال تغییر و دگرگونی است . قیمت طلا در این روزها روند رکود را درپی داشته است.

قیمت طلا امروز

عنوان قیمت (ریال)  روز قبل
طلای ۱۸ عیار ۱۰,۳۹۴,۰۰۰ ۱۰,۵۱۱,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار

۱۳,۸۵۸,۰۰۰ ۱۴,۰۱۵,۰۰۰

طلای دست دوم

۱۰,۲۵۵,۰۰۰ ۱۰,۳۷۱,۱۷۰
حباب سکه تمام بهار ۹۳۰,۰۰۰ ۲,۸۵۰,۰۰۰
سکه امامی ۱۰۴,۵۸۰,۰۰۰ ۱۰۵,۶۲۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی ۱۰۳,۰۱۹,۰۰۰ ۱۰۴,۹۷۹,۰۰۰
نیم سکه ۶۳,۸۰۰,۰۰۰ ۶۳,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۴۰,۷۵۰,۰۰۰ ۴۰,۵۰۰,۰۰۰
سکه  گرمی ۲۳,۰۰۰,۰۰۰ ۲۲,۹۰۰,۰۰۰
مثقال طلا ۴۵,۰۲۰,۰۰۰ ۴۵,۵۰۰,۰۰۰

پالادیم با رشد قیمت بیش از ۲۵ درصدی در سال ۲۰۲۰، برای پنجمین سال متوالی رشد کرد. پلاتین با رشد حدود ۱۰ درصدی، برای دومین سال متوالی رشد کرد.اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک اظهار کرد: ما پیش‌بینی می‌کنیم که نقره در سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر توسعه انرژی سبز، تقاضای صنعتی و احیای اقتصادی که بیشتر از طلا به نفع نقره خواهد بود، درخشش بیشتری پیدا کند.پیش بینی قیمت طلا اونس نقره با رشد حدود ۴۸ درصدی قیمت در سال ۲۰۲۰، از طلا عملکرد بهتری داشت با این حال بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری روز پنج شنبه ۱.۲ درصد کاهش یافت و به ۲۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.بر این اساس، دلار امریکا به شدت افت کرده و نمی‌تواند صعود کند که به نفع طلاست. با این حال اگر واکسن کووید ۱۹ واقعا موثر باشد و ویروس کرونا را تا تابستان شکست دهد، ممکن است رشد قیمت طلا را محدود کند.قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ که بانک‌های مرکزی و دولتهای جهان برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر اقتصادهایشان، به اجرای گسترده تدابیر محرک مالی و پولی متوسل شدند، ۲۵ درصد رشد کرد.قیمت طلا تحت تأثیر بحران کرونابهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در ۱۸۹۲ دلار و ۹۷ سنت معامله شد. در بازار معاملات آتی امریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۹۵ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.قیمت طلا ؛بیشترین رشد قیمت سالانه قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت بیشتر ارزش دلار، تغییر چندانی نداشت با این حال تحت تاثیر ابهامات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تدابیر محرک مالی گسترده دولتها، بزرگترین رشد قیمت سالانه در یک دهه اخیر را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند.تلاطم قیمت طلاطلا که دارایی بدون بازدهی است، به عنوان دارایی امن در برابر تورم شناخته می‌شود که نتیجه سیاست‌های مالی جاری برای حمایت از اقتصادها در برابر پیامدهای همه گیری ویروس کروناست.تای وونگ، مدیر معاملات مشتقات فلزات پایه و ارزشمند در شرکت BMO در این باره گفت: بانک مرکزی امریکا تا سال ۲۰۲۲ همچنان سیاست پولی تسهیلی خود را حفظ می‌کند و استقراض و هزینه در این کشور افزایش خواهد یافت.

قیمت طلابهای هر اونس پالادیم با سه درصد افزایش، به ۲۴۳۳ دلار و ۶۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش، ۱۰۶۳ دلار و ۵۲ سنت بود.

بر اساس گزارش رویترز، هر دو فلز در خودروسازی برای تولید مبدلهای کاتالیکی برای فیلتر دود اگزوز خودرو مورد استفاده هستند. به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت اکسی کورپ، با تمایل مردم به استفاده از خودروهای شخصی، هر دوی این فلزات ارزشمند از بهبود فروش جهانی خودرو، تحکیم استانداردهای آلایندگی و واردات بالای چین سود خواهند برد.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت طلا و سکه در واکنش به وعده همتی درمورد بازگشت دلار به قیمت ۲۰هزار تومان خبر داد.

واکنش قیمت طلا به وعده دلار ۲۰هزار تومانی

قیمت طلا

محمد کشتی‌آرای با اشاره به قیمت‌های امروز طلا و سکه اظهار کرد: بهای اونس جهانی ۱۴دلار کاهش یافته و دلار هم در واکنش به وعده دیشب همتی مبنی بر بازگشت دوباره به نرخ ۲۰هزار تومان، حدود ۲۰۰تومان پایین آمده از همین رو قیمت طلا و سکه در بازار امروز با اندکی کاهش همراه شده است.

این فعال بازار طلا گفت: البته نوسان قیمت سکه بیشتر از طلا بوده به طوریکه در ساعاتی از معاملات امروز به کانال ۱۰میلیون بازگشت و ساعتی بعد دوباره به بالای ۱۱میلیون تومان رسید.

او درباره وضعیت تقاضا برای طلا و سکه هم توضیح داد: امروز افزایش و یا کاهش غیر منتظره‌ای در خرید و فروش نداریم و حجم معاملات طلا و سکه به تعادل رسیده است؛ همچنین عدم تغییر تقاضا برای سکه هم باعث شده حباب آن در محدود ۲۴۰هزار تومان ثابت بماند.

کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که درصورت تحقق وعده همتی مبنی بر بازگشت دلار به نرخ ۲۰هزار تومان قیمت طلا و سکه چه تغییری خواهد کرد، گفت: مسلما افت نرخ دلار تا این حد تاثیر چشمگیری بر کاهش قیمت طلا و سکه و خروج بازار از رکود خواهد گذاشت اما آنچه که اهمیت دارد ثبات قیمت‌ها است نه کاهش و افزایش آن.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها