کدخبر: 55

وضعیت بورس حساس شد!/ بورس بازها بخوانند

بورس همچنان به ریزش خود ادامه می‌دهد.

وضعیت ​​بورس در سال اخیر با نوسانات زیادی روبه رو بوده .وضعیت بورس در ماه اخیر با روند نزولی همراه بوده است . اما وضعیت بورس امروز با افت شاخص ها روبه رو بوده است.وضعیت بورس تاثیر مستقیم دارد از قیمت دلار و وضعیت تجارت .اخبار وضعیت بورس را با ما دنبال کنید.​

طی دقایق ابتدایی معاملات امروز، شاخص بورس با ریزش ۱۶۲۷ واحدی مواجه شد. البته شاخص هم وزن مثبت و رشد ۱۸۷ واحدی داشته است.

در افت شاخص بورس تا این لحظه سه نماد فملی، وتجارت و شتران بیشترین تاثیر را داشتند.

وضعیت بورس 17 اسفند

وضعیت بورس

 

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، حفاری (حفاری شمال) و کاوه (فولاد کاوه جنوب کیش) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توزیع داروپخش (دتوزیع)، پتروشیمی غدیر (شغدیر) و موسسه اعتباری ملل (وملل) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

وضعیت بورس

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز یکشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز دوشنبه است. در پایان معاملات روز یکشنبه بازار با مازاد عرضه ۴ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومانی بسته شد.

تداوم رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات یکشنبه ۴۰۳ نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید ۱۱ بود. ارزش صف‌های خرید نسبت به روز ‌شنبه ۳۴ درصد کاهش یافت و به رقم ۱۸۲ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۵۷ درصد افزایش یافت و ۴ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۳ روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است.

بیشترین تقاضاها

در دومین روز هفته شرکت رایان هم افزا (رافزا) برای دومین روز متوالی بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید ۷۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از رافزا، غگیلا (پگاه گیلان) و امید (تامین سرمایه امید) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز یکشنبه بیشترین صف فروش نیز به شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۹۹ میلیارد تومانی داشت. پس از شستا، سایپا و شپنا بیشترین صف فروش را داشتند.وضعیت بورس

در دومین روز هفته همه شاخص‌‌های تابلوی بورس نزول کردند. شاخص کل هم‌وزن هزار و ۱۴۷ واحد افت کرد و تعداد نمادهایی که افت قیمت داشتند بیشتر از نمادهای با رشد قیمت بودند. ۳۹۱ نماد کاهش قیمت و تنها ۴۳ نماد رشد قیمت داشتند.

دیروز افت ارزش معاملات بازار ادامه یافت. ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌شنبه ۷ درصد کاهش یافته است. همچنین ارزش معاملات خرد نیز ۴۷ درصد کاهش یافت و به رقم ۲ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

همچنین سهم معامله‌گران حقیقی از فروش‌ها بیش از سهم آن‌ها از خریدها بود. در سمت تقاضا، ۶۷ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۳۳ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز ۹۲ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۸ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

همچنین رقم خروج پول حقیقی ۶۷۴ میلیارد تومان بود و در پایان معاملات یکشنبه ارزش صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود و ارزش صف‌های فروش به بیش از ۴ هزار میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در ۲۳ روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است.

بورس گرفتار صف‌های فروش سنگین شده است. مشکلی که در نتیجه تغییر دامنه نوسان دامن گیر بازار سهام شده و موجب کاهش نقدشوندگی بازار نیز شده است. به نظر می‌رسد اعتماد سهام‌داران به بورس از دست رفته و انتظارات آن‌ها در جهت نزول بازار شکل گرفته است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها