کدخبر: 60

پیش بینی جدید از قیمت خودرو همه را امیدوار کرد!

رئیس شورای رقابت گفت: این شورا برای دستورالعمل ۶ ماهه قیمتی خودرو تصمیمی نگرفته است، از این رو جای نگرانی نیست.​

قیمت خودرو در این روزها با سردرگمی روبه رو است. قیمت خودرو در دو فصل گذشته با افزایش چشم گیری روبه رو بوده است. قیمت خودرو خرید آن را برای مردم به رویا تبدیل کرده است. بازار قیمت خودرو در ایران دو نرخی است قیمت خودرو در کارخانه و در بازار متفاوت عرضه می شود  . قیمت خودرو را با ما دنبال کنید.

رضا شیوا افزود: مطمئن باشید قیمت‌ هایی که ما اعلام می‌کنیم در شرایط فعلی منصفانه است و با بهبود شرایط، قیمت خودرو‌ها نزولی و کاهشی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل قیمت خودرو قبلا سالانه بود گفت: در سال ۹۹ این دستورالعمل سه ماهه شد و اکنون ۶ ماهه شده که اگر ثبات در بازار بویژه ارز ادامه‌دار باشد صدور دستورالعمل قیمتی خودرو به بازه زمانی یکساله برمی‌گردد.

شیوا افزود: اکنون هم شورای رقابت منتظر اعلام تورم بخشی ۶ ماهه از سوی بانک مرکزی است که تاکنون اعلام نشده، بنابراین در موضوع قیمت خودرو جای هیچ گونه نگرانی نیست.

رئیس شورای رقابت درباره نزدیک بودن قیمت کارخانه با حاشیه بازار دو خودروی کوئیک و شاهین افزود: این دو خودرو جدید بوده و مشمول دستورالعمل‌های گذشته ما نمی‌شوند و از آنجا که قیمت قبلی برای این دو خودرو نداشتیم روش قیمت‌گذاری آن‌ها متفاوت از دستورالعمل‌های شوراست¡، اما خودرو‌های خانواده سمند و پژو از دستورالعمل شورا تبعیت می‌کنند و قیمت کارخانه این خودرو‌ها در مواردی ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد با قیمت حاشیه بازار متفاوت است.

وی ادامه داد: سال گذشته به علت تلاطم و نوسانات زیاد ارزی و بالا بودن تورم، شورای رقابت تصمیم گرفت هر سه ماه تورم بخشی را در دستورالعمل قیمت‌ها لحاظ کند که دو دوره سه ماه این کار را انجام دادیم، اما خوشبختانه با توجه به آرامش نرخ ارز و ثبات در بازار، تورم بخشی سه ماه آخر سال را محاسبه نکردیم.

رئیس شورای رقابت گفت: درست است که نوسانات ارزی آنچنانی نداریم و تورم هم روند آرامی را گرفته، اما تورم همچنان در کشور وجود دارد و خودروسازان هم به ما فشار می‌آورند که تورم بخشی ۶ ماهه را در دستورالعمل قیمت خودرو لحاظ کنیم، ما هم قرار نیست تغییراتی انجام دهیم بلکه اگر بانک مرکزی تورم بخشی ۶ ماهه را اعلام کند درباره لحاظ کردن آن در دستورالعمل تصمیم می‌گیریم.

شیوا با اشاره به نقل قولی از وی در فضای رسانه‌ای مبنی بر اینکه اگر خودرو گران است نخرید، گفت: چنین چیزی صحت ندارد بلکه بحث ما بین دو خودرو ارزان و گرانتر بود که خبرنگاران بخشی از صحبت‌های بنده را منتشر کردند، بنده توصیه نمی‌کنم کسی خودرو نخرد بلکه می‌گویم کسانی که نیاز واقعی دارند خودرو بخرند، اما کسانی که می‌خواهند سفته بازی کنند نخرند، در این بین ما هم تلاش می‌کنیم خودرو با قیمت منصفانه بدست مردم برسد.

سو استفاده از بازار

وی گفت: برخی‌ها می‌گویند یک عده رانتخوار از فاصله قیمتی میان خودرو‌های قرعه کشی و حاشیه بازار سوء استفاده می‌کنند در حالی که معتقدیم درصد بالای کسانی که در قرعه کشی شرکت می‌کنند به خودرو نیاز دارند که بعضی از آن‌ها در قرعه کشی برنده می‌شوند و خودرو را به قیمت منصفانه می‌خرند، ضمن اینکه تمام تلاش ما این است که شرکت‌کنندگان در قرعه کشی افراد نیازمند حقیقی باشند و به همین دلیل شرایط ورود به قرعه کشی را سخت کردیم.

شیوا افزود: بعضی‌ها که به حواشی این موضوع دامن می‌زنند شاید از فرایند قرعه کشی خوشحال نیستند و دوست دارند که سامانه ثبت نام به روال قبل باشد و دلالان در چند دقیقه سایت را پرکنند که شکایت‌های زیادی در این باره به دست ما رسیده بود، اگر کسی روش دیگری را برای توزیع عادلانه خودرو در این شرایط می‌شناسد ارائه کند و ما هم در شورا آن را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ما به هزینه‌های جانبی خودروسازان کاری نداریم گفت: شورای رقابت یک قیمت پایه تعادلی دارد که بر اساس آن تورم بخشی را سال به سال اعمال می‌کند، اگر خودرو ساز هزینه جانبی دیگری داشته باشد در فرمول قیمت‌گذاری لحاظ نخواهد شد و به همین دلیل هم قیمت تمام شده خودروساز در مواردی ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد بالاتر از قیمت اعلامی شورای رقابت است.

رئیس شورای رقابت افزود: افرادی که حواله یکساله و دو ساله خریده‌اند به این دلیل که سودی دریافت نکرده‌اند و در چند مورد هم افزایش قیمت‌ها برای آن‌ها لحاظ شده است شکایت‌های زیادی را به شورای رقابت ارسال کرده‌اند که در این‌باره کمیته‌ای برای رسیدگی تشکیل شد، با خودروسازان هم جلسه‌ای برگزار کردیم تا چاره‌ای برای این افراد بیاندیشیم.

هر چند هفته گذشته، در شرایطی که بازار خودرو روند با ثباتی را طی می کرد، اظهار نظری عجیب  از رئیس شورای رقابت قابل تامل بود.

با این حال فعلا نشانه‌های ثبات در بازار خودرو نمایان شد. وضعیت قیمتی خودروهای داخلی پرسشی است که خریداران به دنبال پاسخ آن هستند.

درحالی که در روزهای ابتدایی بعد از تعطیلات سال جدید، مسئولان صنعت‌ خودرو کشور درمورد افزایش قیمت محصولات خودرویی در بهار امسال هشدار دادند، اما این پیش‌بینی‌ها تاکنون روی بازار تاثیری نداشته و در یکی دو روز نخست از زمان بازگشایی کسب‌وکارها، بازار از ثبات قیمت برخوردار است.

  1.  

درشرایط فعلی باید گفت حدود شش ماه است که افزایش قیمت محسوسی را درمورد خودرو شاهد نبوده‌ایم و سه‌ماه آخر سال به‌دلیل این‌که نرخ تورم پایین بود، شورای‌رقابت نیز با افزایش قیمت خودرو موافقت نکرد. اتفاقی که سبب شد ثبات قیمت دربازار خودرو حفظ شود و درعین حال همین امر سبب نارضایتی برخی فعالان در این بازار شد.

 باید به‌این نکته توجه داشت که تورم ۱۴درصدی در زمستان ۹۹ شامل محصولات خودروسازها در نمایندگی‌ها نشد چرا که سیاست جدید این شورا هماهنگی میان تورم و میزان افزایش قیمت خودرو است. این درحالی است که طی سال ۹۹ محصولات ایران‌خودرو و سایپا ۸۲ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و باید به‌این نکته نیز توجه داشت که میزان تورم سالانه در همین سال ازسوی مرکز آمار حدود ۳۶ درصد اعلام شده است.

بنابراین ادعای عدم‌اعمال تورم ۱۴درصدی در زمستان ۹۹ روی محصولات خودرویی که از سوی شورای‌رقابت مطرح شده است، چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد. از طرف دیگر گفته می‌شود آمار ارائه‌شده درمورد تولید و فروش محصول از سوی خودروسازان، حکایت از آن دارد که از کل خودروهای تولیدی، تعداد ۳۴ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ احتمالا فروش نرفته است و این ظن را تقویت می‌کند که این خودروها شاید هنگام عرضه با افزایش قیمت مواجه شوند.

در بازار خودرو قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۰ نوبرانه است و حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون از مدل‌های سال گذشته گران‌تر به‌فروش می‌رسند. با این حال طی ساعات دیروز، قیمت خودروهای سال ۱۴۰۰ در اغلب مدل‌ها یک تا دو میلیون‌تومان نسبت به‌قیمت‌های اعلامی در روزهای قبل کمتر بود که می‌توان این مساله را با توجه به افت نرخ دلار و طلا قابل توجیه دانست. درچنین شرایطی کارشناسان حوزه خودرو معتقدند که این روند می‌تواند در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد. با این وجود روز گذشته مسئولان صنعت‌خودرو از افزایش بهای محصولات خودرویی در کارخانه‌های کشور خبر دادند.

قیمت خودرو

با این تفاصیل و با توجه به این‌که از شش ماه مانده تا آغاز سال ۱۴۰۰ هیچ افزایش قیمتی برای خودروهای تولید داخل نداشته‌ایم و در بهار امسال نیز میزان تورم‌ فصلی به‌رقم تورم در زمستان سال ۹۹ اضافه خواهد شد، بنابراین شرکت‌ها انتظار افزایش بهای خودرو طی ماه‌های آینده را دارند.

شاید درحال حاضر تصمیم‌گیران درحوزه خودرو منتظر تعیین تورم‌ فصلی (همان تورمی که از ابتدای سال ۹۹ از سوی شورای‌رقابت مبنای قیمت‌گذاری سه‌ماه‌یک‌بار محصولات تولیدشده اعلام ‌شد) از سوی بانک‌مرکزی هستند تا براساس آن تورم‌بخشی قیمت خودرو را محاسبه کنند. با این وجود باید گفت به‌رغم این‌که برخی مسئولین حوزه خودرو دررابطه با افزایش قیمت در ماه‌های جاری اظهارنظر کردند، اما طی روزهای اخیر بهای خودرو از ثبات برخوردار بوده و نوسان بازار بیش‌تر به‌سمت کاهش قیمت رفته است. با این حال شاهد خرید و فروش چندانی در این بخش نیستیم و درعین حال این احتمال وجود دارد که در چند روز آینده وضیت بازار بهتر شود.

درحال حاضر کارشناسان معتقدند اتحادیه نمایشگاه‌داران باید به‌دنبال راه‌اندازی سامانه‌ای باشد تا مردم با مراجعه به‌آن بتوانند با خیال راحت اقدام به‌خرید خودرو کنند و از قیمت منطقی و رایج آگاه باشند.

درآخر گفتنی است روز گذشته پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶ تیپ‌های ۲ و ۵ و پژو ۲۰۷ پاناروما به‌ترتیب با قیمت ۱۰۹، ۱۹۰، ۲۴۳ و ۳۷۸ میلیون‌تومان در بازار آزاد خرید و فروش ‌شدند. همچنین سمند ال‌ایکس، پژو ۴۰۵ و کوئیک دنده‌ای نیز به‌ترتیب ۱۸۰، ۱۸۲ و ۱۴۳ میلیون‌تومان در بازار خرید و فروش شد.

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار آزاد، گفت: قبل از تعطیلات عید بازار به یک ثبات خوبی رسیده بود و اکنون پس از ۲ هفته تعطیلات این ثبات هنوز در بازار وجود دارد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو بیان کرد: با وجود ثبات در بازار، معاملاتی صورت نمی‌گیرد و خرید و فروش نداریم اما در چند روز آینده این خرید و فروش بهتر خواهد شد.

کاشانی نسب با بیان اینکه برای سر و سامان دادن به خرید و فروش در بازار آزاد به دنبال راه اندازی سامانه ای هستیم، گفت: به دلیل اینکه مردم با خیال راحت اقدام به خرید خودرو کنند و قیمت منطقی و مصوبی را برای خرید داشته باشند، اتحادیه به دنبال راه اندازی سامانه ای است که مردم در آن بتوانند قیمت‌های واقعی را ببیند و بعد اقدام به خرید کنند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص خرید و فروش خودرو‌های جدید مانند شاهین که برخی با قیمت نجومی آن را می‌فروشند، گفت: تاکنون هیچ خرید و فروشی در خصوص شاهین انجام نشده و قیمت این خودرو در بازار آزاد نامشخص است. قیمت‌هایی که در خصوص این خودرو در بازار وجود دارد قیمت منطقی و دقیق نیست.

او در خصوص آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو، گفت: پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۹۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۴۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ پاناروما ۳۸۰ میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش می‌شوند.

مدل خودرو قیمت (تومان)
سمند LX (ساده) 180.000.000
سمند LX (ساده) 1400 190.000.0000
پژو 405 GLX  184.000.000
پژو پارس (ساده) 213.000.000
پژو پارس (ساده) 1400 223.000.000
پژو ۲۰۶تیپ ۲ (ساده) 189.000.000
پژو ۲۰۶تیپ ۲ (ساده) 1400 201.000.000
پژو ۲۰۶تیپ ۵ (ساده) 250.000.000
پژو ۲۰۶ صندوقدار v8 238.000.000
پژو ۲۰۷ اتوماتیک 370.000.000
پژو ۲۰۷ اتوماتیک(1400) 385.000.0000
پژو ۲۰۷ دنده ای (رینگ فولادی) 265.000.000
پژو ۲۰۷ دنده ای (رینگ فولادی) 1400 285.000.000
رنو تندر90 E2 335.000.000
رنو تندر پلاس اتوماتیک 405.000.000
رانا LX 202.000.000
رانا پلاس  217.000.000
دنا  معمولی (رینگ فولادی) 253.000.000
دنا  معمولی (رینگ فولادی)1400 265.000.000
دنا پلاس دنده ای توربو 347.000.000
هایما s7 توربو  685.000.000
سایپا ۱۱۱ 127.000.000
سایپا ۱۳۱ 109.000.000
 سایپا ۱۳۲(1398) 114.000.000
ساینا 130.000.000
ساینا 1400 140.000.000
تیبا(رینگ فولادی ) 119.000.000
تیبا(رینگ فولادی )1400 123.000.000
تیبا ۲(رینگ فولادی ) 126.000.000
تیبا ۲(رینگ فولادی ) 1400 133.000.000
کوییک دنده ای  137.000.000
کوییک دنده ای  1400 147.000.000
کیا سراتو ۲۰۰۰ (آپشنال)   780.000.000
ام وی ام 315 هاچ بک  263.000.0000
ام وی ام X22 ‌ ، دنده ای اسپرت اکسلنت
355.000.000

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: همچنین سمند ال ایکس ۱۸۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ۱۸۵ میلیون تومان و کوئیک دنده‌ای ۱۴۷ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شوند.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره افزایش قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ و عدم تغییر ۶ ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت: تا ابتدای سال ۱۴۰۰ می توان گفت که ۶ ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم، گفت: اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۶ ماه افزایش قیمت نداشتیم و آیا مجدد شاهد افزایش قیمت در امسال خواهیم بود؟ گفت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال ۹۹ که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم، تورم ۱۴ درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.

​به گفته رئیس شورای رقابت، اکنون قیمت خودرو در ۶ ماه پایانی سال ۹۹ بررسی می شود و با توجه به نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی آن را اعلام می کند، قیمت نهایی خودرو در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ مشخص می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت خودرو های جدید از جمله تارا در سال ۱۴۰۰ چقدر خواهد بود؟ گفت: هنوز مشخصاتی از تارا به دست ما نرسیده و باید اطلاعات آن به دست ما برسد و بعد آن اطلاعات را به کلینیک خودرو می فرستیم. قیمت خودروهای جدید توسط متخصصان حرفه ای مشخص می شود که در نهایت نظرشان را به شورا می فرستند و شورا آن را تایید می کند.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اکنون تعدادی خودرو تارا در خیابان ها دیده شده است اما چطور اطلاعاتی به دست شورای رقابت نرسیده است، گفت: ایران خودرو هنوز هیچ اطلاعاتی از تارا به شورای رقابت نداده است و ممکن است این عرضه ای که صورت گرفته برای کشف قیمت توسط خود خودروساز باشد.

او گفت: شاید این خودرو را به بازار عرضه کرده اند تا بتوانند مشتری جلب کنند، اما اکنون قیمتی مشخص نشده است.

بازار خودروی کشور در سال ۹۹ شاهد تلاطم زیادی بود. در یک بازه زمانی قیمت ها به شدت بالا رفت به صورتی که دیگر مردم برای خرید خودرو اقدام نمی‌کردند. در این میان به علت عدم واردات خودرو به کشور قیمت این مدل ها نیز سر به فلک گذاشت. اما با رسیدن به اواسط سال و پس از مشخص شدن رئیس جمهور جدید آمریکا دوباره کمی قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شد. در ماه های پایانی سال نیز وضعیت قیمت ها تقریبا به ثبات رسید و نوسانات اندکی داشت.

اما آنچه که بسیاری از مردم علاقه دارند بدانند این است که وضعیت قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ به چه صورت خواهد بود؟ آیا دوباره شوک قیمتی جدیدی در راست یا می‌توانیم منتظر افت قیمت ها در بازار باشیم؟ برای بررسی بیشتر این موضوع گفت‌‌و‌گویی با نعمت الله کاشانی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو انجام دادیم که در ادامه گزارش مشروح آن را می‌خوانید:

کاشانی ابتدا اظهار کرد: بازار خودرو برای سال ۱۴۰۰ اصلا قابل پیش بینی نیست. ما ممکن است ۲ روز دیگر را بتوانیم پیش بینی کنیم اما شرایط اصلا برای حتی یک ماه بعد نیز مشخص نخواهد بود. آنچه که مسلم است کلا در خصوص بازار خودرو با توجه به مسائل سیاسی احتمال کاهش قیمت بیشتر از افزایش آن است. به طور کلی می‌توان گفت احتمال افت قیمت خودرو بعد از تعطیلات عید وجود دارد.

قیمت خودرو

پای دلالان از بازار خودرو کوتاه شد

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار راکد است و فقط مصرف کننده واقعی در بازار است. افرادی که خودرو را برای استفاده شخصی می‌خواهند اقدام به خرید می‌کنند. تقریبا پای دلالان از این حرفه کوتاه شده و این بازار دیگر برای آن ها جذابیتی ندارد. وضعیت خرید و فروش ها نیز در سال ۹۹ به شدت بد بود و در خصوص مدل های خارجی اصلا معامله ای صورت نمی‌گرفت. به ندرت نمایشگاه هایی وجود داشتند که توانسته بودند خودروهای خارجی را در ماه آخر اسفند بفروشند. مدل های داخلی نیز در حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شدند. دیگر دلالی در کار نیست که بخواهد خودرو را با قیمت بالاتر بفروشد.

کاشانی افزود: قیمت خودروهای خارجی زمانی که قیمت دلار به ۳۲ هزار تومان رسید جهش غیر عادی داشت. وقتی که قیمت دلار افت پیدا کرد حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد نیز نرخ خودروهای خارجی پایین آمد اما مصرف کننده در حال حاضر باز هم منتظر است که قیمت ها بیش از این افت پیدا کند. البته دریافت مالیات از خودروهای وارداتی در صورت اجرایی شدن حتما روی بازار خودروهای وارداتی اثر می‌گذارد. دیگر کسی سمت خودروهای وارداتی بالای ۱ میلیارد تومان نخواهد رفت و به همین دلیل بازار این خودروها وارد رکود شده است. به طور کلی ۲ علت اصلی رکود در بازار خودروهای وارداتی وجود دارد. یکی از آن ها مربوط به مسئله انتظارات مردم برای افت بیشتر قیمت دلار و طبیعتا قیمت خودرو است. دیگری نیز به همین بحث دریافت مالیات از خودروهای لوکس مربوط می‌شود. این طرح دریافت مالیات از خودروهای لوکس را مجلس گذاشته و کسی نمی‌تواند درباره آن اظهار نظر کند و این یک کمک به وضعیت مالی دولت است.

احتمال افت قیمت پراید در بازار

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در پایان اشاره ای به قیمت پراید در بازار کرد و گفت: قیمت پراید ۱۳۱ حدود ۱۰۵ الی ۱۰۶ میلیون تومان است و با وجود توقف تولید شاهد افت زیاد قیمت آن نیستیم. دلیل آن نیز این است که اکثریت اقشار کم درآمد خریدار این خودرو هستند و به همین دلیل قیمت آن افت نمی‌کند. البته قیمت پراید به طور کلی نسبت به بقیه خودروها بالا نیست و نرخ متعادلی دارد. در حقیقت با ۱۰۰ میلیون تومان خودروی دیگری دست مردم داده نمی‌شود. البته احتمال افت قیمت پراید به زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز وجود دارد.

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار این روزها روال عادی خود را دارد و تب و تابی در آن دیده نمی شود. خرید و فروش ماشین های ایرانی انجام می شود اما ماشین های خارجی معامله نمی شود.

او بیان کرد: فقط مصرف کنندگان در بازار خودرو حضور دارند و دلالی در بازار وجود ندارد. به جرات می توان گفت، این روز‌ها خرید و فروش‌ها در حداقل خودش است و به ‌جز افرادی که خریدار واقعی خودرو هستند هیچ مراجعه‌ای به بازار انجام نمی‌شود.

کاشانی نسب با بیان اینکه در دو هفته اخیر نرخ دلار تا کانال ۲۳ هزار تومان هم پایین آمد، اما پس از آن دوباره بالا رفت و این روز‌ها در بین کانال ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان در نوسان است، گفت: هرچند کاهش قیمت دلار امید‌ها به کاهش قیمت‌ها را در بین خریداران افزایش داد و قیمت خودرو در پی آن در حد یکی دو میلیون تومان کاهش یافت، اما چند روزی است که قیمت‌ها مجدد به سر جای سابق خود بازگشته است.

خودرو  مدل  قیمت (تومان)
 اس دبلیو ام G01 1400 698.000.000(قیمت نمایندگی )
اس دبلیو ام G01F 1400 798.000.000(قیمت نمایندگی )
پژو 206 تیپ 2 1400 199.000.000
پژو 405 SLX 1400 199.000.000
پژو پارس LX (رینگ فولادی) 1400 253.000.000
پژو پارس ساده 1400 218.000.000
تیبا هاچ بک EX 1400 133.000.000
صندوق دار SX بنزینی(رینگ فولادی) 1400 1250.000.000
جک S3 اتوماتیک 1400 499.000.000(قیمت نمایندگی )
دنا معمولی(رینگ فولادی و کروز کنترل) 1400 264.000.000
لوکسژن U6 1400 1.150.000.000
وانت کارا (تک کابین) 1400 210.000.000(قیمت نمایندگی)
وانت کارا (دو کابین) 1400 220.000.000(قیمت نمایندگی)

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص اعمال مالیات بر خودروهای لوکس، تشریح کرد: این قانون هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و نمی توان از الان نسبت به آن اظهار نظر کرد، باید بعد از اعمال این قانون بازار را رصد کرد.

کاشانی نسب در خصوص آخرین قیمت معاملات خودرویی در بازار، گفت: پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۲۴۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص خرید و فروش خودرو‌های داخلی در بازار با مدل ۱۴۰۰، گفت: اکنون پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با مدل ۱۴۰۰ به بازار عرضه شده است.

قیمت خودرو

آخرین روزهای سال جاری در حال سپری شدن است و این در حالی است که برخلاف روال دوسال گذشته و پیش از آن بازار خودرو در این ایام رونق چندانی ندارد. سال گذشته ظهور ویروس کرونا، مشتری را از بازار خودرو پایان سال گرفت. امسال نیز علاوه بر این ویروس، روند نزولی قیمت‌ها که از آبان ماه آغاز شده و تاکنون ثبات خود را حفظ کرده است، بازاری متفاوت و بدون مشتری رقم زد.

در رابطه با آخرین وضعیت بازار خودرو در آخرین هفته سال جاری، نعمت‌الله کاشانی‌نسب- نایب رئیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران- اظهار کرد: طی دو هفته اخیر که آرامشی نسبی بازار خودرو را فرا گرفته است و دیگر خبری از نوسانات روزانه و بازار پرهیجان نیست؛ چراکه طی دو هفته اخیر نرخ ارز نیز به ثبات رسیده و نوسان کمتر از ۵۰۰ تومان داشته است.

وی ضمن تاکید براینکه برخلاف رسم هرساله بازار خودرو در روزهای پایانی سال، امسال بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، گفت: در حال حاضر تنها مشتری واقعی و مصرف‌کننده واقعی که نیاز مصرفی فوری به خودرو دارد، در بازار وجود دارد. دیگر خرید خودرو به جهت سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد. البته که خرید به جهت سرمایه‌گذاری نیز در روزهای پایانی سال (به جهت سال ساخت خودرو) منطقی نبوده و برای سرمایه‌گذار، این چند روز پایانی صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: خوشبختانه نقش دلالان در بازار خودرو کمرنگ شده و سرمایه خود را از بازار خودرو خارج و در بازارهای دیگر مشارکت می‌کنند؛ در حقیقت بازار خودرو جذابیت سابق را ندارد. در حال حاضر فروشنده در بازار بیشتر از خریدار دیده می‌شود. بازار خودروهای خارجی در رکود کامل قرار گرفته و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد. در خودروهای داخلی هم برای مصارف واقعی و خودروهای با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان تا نهایت ۵۰۰ میلیون تومان، به تعداد محدود معاملات صورت می‌گیرد.

کاشانی‌نسب در رابطه با میزان کاهش قیمت‌ ها در بازار خودرو که از آبان ماه امسال آغاز شد، گفت: در خودروهای خارجی تا حدود ۳۰ درصد کاهش قیمت دیده می‌شود اما بازهم به‌هیچ عنوان خریداری ندارند. در خودروهای داخلی نیز حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد کاهش قیمت نسبت به گذشته ایجاد شده است، افت شدیدی رخ نداده اما خریدار چندانی هم وجود ندارد.

سال آینده نیز بعید است افزایش قیمت خودرو ایجاد شود

قیمت خودرو

این مقام صنفی سال آینده بازار خودرو را اینگونه پیش‌بینی کرد: باتوجه به اینکه اقتصاد کشور و عوامل وابسته به نرخ ارز چندان قابل پیش‌بینی دقیق نیستند، پیش‌بینی دقیقی از روند قیمتی خودرو در بازار برای سال آینده نمی‌توان ارائه داد، اما بسیار بعید به نظر می‌رسد که قیمت‌ها بخواهد مجدد روند افزایشی در پیش گیرند. باتوجه به اینکه بازار تابع عرضه و تقاضاست، چنانچه روند افزایش تولید خودروسازان بزرگ ادامه‌دار باشد و تیراژهای تولید بالا روند، با افزایش عرضه اتوماتیک‌وار تقاضا پایین خواهد آمد. در اینصورت به دنبال کاهش تقاضا، بازار به سمت رقابتی شدن حرکت خواهد کرد.

کاشانی‌نسبت در رابطه با آخرین قیمت‌ها برای پرتیراژهای داخلی اعلام کرد: همانطور که اشاره شد، قیمت‌ها طی دو هفته اخیر تغییر چندان محسوسی نداشته و نهایت با نوسان یک تا دو میلیون تومان بالا و پایین‌ شده است. بطور مثال در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۸۵ میلیون تومان و تیپ ۵ آن در محدوده ۲۴۰ تا ۲۴۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۳۴ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند. سمند سورن ۲۲۶ تا ۲۲۸ میلیون تومان، سمند EF۷ دوگانه‌سوز حدود ۲۱۲ میلیون تومان و بنزینی آن ۱۹۵ میلیون تومان و همچنین سمند LX حدود ۱۸۰ میلیون تومان است.

وی افزود: در گروه محصولات سایپا نیز پراید ۱۳۱ در محدوده ۱۰۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ حدود ۱۲۴ میلیون تومان و ۱۵۱ حدود ۱۰۷ میلیون تومان، تیبا ۲ در محدوده ۱۲۵ میلیون تومان، تیبا ۲ پلاس حدود ۱۳۴ میلیون تومان و تیبا صندوقدار با رینگ فولادی ۱۱۷ میلیون تومان قیمت دارند. کوییک R نیز قریب به ۱۴۰ میلیون تومان است.

به گفته فعالان بازار، معاملات خودرویی همچنان در رکود قرار دارد و خرید و فروش اندکی نیز، توسط مشتریان واقعی انجام می‌گیرد. آنچه مشخص است ابهام نسبت به آینده، باعث شده هر دو سمت بازار معاملات خودرو در این روز‌ها از انجام معامله به نوعی خودداری کنند.

بازار خودروی کشور روز‌های باثباتی را پشت‌سر می‌گذارد. به گفته فعالان بازار، معاملات خودرویی همچنان در رکود قرار دارد این در شرایطی است که خرید و فروش اندک نیز، توسط مشتریان واقعی انجام می‌گیرد. هرچند طبق روالی سالانه با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افت مدل خودروها، معاملات اوج گرفته و قیمت‌ها نیز به‌دلیل افزایش تقاضا روند صعودی به خود می‌گیرد، اما امسال برخلاف سال‌های گذشته خرید و فروش به‌صورت محدود انجام شده و با حضور مشتریان واقعی، واسطه‌گران از بازار عقب‌نشینی کرده‌اند. آنچه مشخص است، اسفند امسال را می‌توان، ماه ابهام و انتظار بازار خودرو خواند.

برخلاف دو ماه و نیم گذشته که به‌دلیل کاهش ریسک غیراقتصادی و تورم انتظاری قیمت‌ها در بسیاری از بازار‌ها از جمله خودرو روند نزولی به خود گرفت در اسفندماه همراه با جریانات سیاسی و ابهامات ایجاد شده در بازگشت آمریکا به برجام، بسیاری از معامله‌گران دست از خرید و فروش کشیده‌اند و در انتظار سرانجام مذاکرات ایران و غرب نشسته‌اند. همانطور که عنوان شد هر ساله در ماه‌های پایانی سال به‌ دلیل اوج‌گیری مسافرت‌های نوروزی و افت مدل خودروها، محصولات بیشتری از سوی فروشندگان در بازار عرضه می‌شود، حال آنکه امسال ابهام و انتظار مانع از جنب‌وجوش در بازار خودرو شده است.

آنچه مشخص است اواخر بهمن ماه قیمت‌ها در بازار‌های مختلف روند صعودی داشت؛ زیرا انتظارات تورمی در پی اخبار ضد و نقیض در مورد لغو تحریم‌ها و احیای برجام، دوباره اوج گرفت. بر این اساس کارشناسان هشدار دادند که در صورت تداوم روند فعلی و مشخص نشدن وضعیت برجام، با تحریک انتظارات تورمی، بازار‌ها نیز بار دیگر دچار جهش قیمت خواهند شد و هیچ بعید نیست اتفاقات پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رخ داده و قیمت‌ها دوباره به اوج بازگردند. در آن مقطع، نرخ ارز از ۲۶ هزار تومان نیز رد شد و خودرو هم به تبعیت از آن، صعود قیمت را تجربه کرد. به‌طوری‌که طبق بررسی‌ها متوسط قیمت خودرو‌های داخلی در بهمن نسبت به دی، حدود ۱۰ درصد رشد کرد.

عواملی که در کاهش پایدار قیمت خودرو موثر است

قیمت خودرو

امرالله امینی کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه برای کاهش قیمت خودرو در بازار باید سه اتفاق رخ دهد، گفت: اولین موضوع در این رابطه افت قیمت دلار است، در حال حاضر خوشبینی‌های زیادی مبنی بر انجام مذاکرات بین ایران و آمریکا بر سر توافق هسته‌ای و برجام به گوش می‌رسد که اگر این موضوع جنبه عملیاتی به خود بگیرد، از نظر روانی دلار با یک شوک مواجه خواهد شد و به نظر می‌رسد که ریزش قابل توجهی را در همان لحظه اعلام برداشته شدن تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام تجربه کند.

وی افزود: در حال حاضر نیز دلار نسبت به چهار ماه گذشته که در قله تاریخی خود رقم ۳۲ هزار تومان را به ثبت رساند، باکاهش حدود ۹ هزار تومانی مواجه شده، این در حالیست که قیمت واقعی دلار این چیزی که امروز در بازار است، به هیچ عنوان نیست، اما به علت اینکه خود دولت منفعت اش در این است که دلار بالا باشد به اعتقاد بنده نمیگذارد که دلار تا سطح قابل توجهی ریزش کنند.

امینی اظهار داشت: زمانی که رئیس جمهور اعلام کرد دلار تا ۱۵۰۰۰ تومان می‌تواند کاهش پیدا کند، حرف بیراهی نبوده این موضوع، به نظر بنده می‌تواند محقق شود، اما به شرط اینکه بانک مرکزی و دولت در بازار ارز دخالت نکنند و اجازه بدهند، بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا بازار خودش قیمت را کشف کند، اگر دولت به دلیل منافعی که دارد آن‌ها را رها کرده و بگذارد بازار سیر طبیعی خودش را طی کند، قدر مسلم دلار با افت روبرو خواهد شد، ولی به دلیل اینکه بازیگر اصلی بازار ارز خود دولت است، هیچ موقع چنین موضوعی محقق نخواهد یافت و دلار به قیمت ۱۵ هزار تومان یا نرخ‌هایی مانند این باز نمی‌گردد، چرا که برای دولت به صرفه نیست و درآمد بسیار هنگفتی را از دست می‌دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه عامل دوم موثر در کاهش قیمت خودرو، انحصار زدایی از این صنعت است، اضافه کرد: در حال حاضر صنعت خودرو در ایران کاملاً دولتی است و بخش خصوصی قدرت رقابت در این بازار را ندارند، این موضوع سر منشا تمام مشکلاتی است که این صنعت با آن دست و پنجه نرم می‌کند، اگر رقابت پذیر باشد صنعت خودرو، قدر مسلم کیفیت تولیدات افزایش پیدا کرده و همچنین تولید به صرفه و اقتصادی می‌شود، درچنین وضعیتی قیمت نیز به دلیل تیراژ مناسب شکسته خواهد شد و مصرف‌کننده می‌تواند با یک قیمت معقول و منطقی خودرو را خریداری کنند، اما متاسفانه به دلیل انحصاری که وجود دارند مردم قدرت انتخاب ندارند و شرکت‌ها نیز از سر اجباری که مردم ما رو به رو هستند محصول خود را با هر قیمتی که بخواهند، عرضه می‌کنند.

خودروسازان هیچ وقت راضی به کاهش قیمت خودرو نخواهند شد

قیمت خودرو

امینی ادامه داد: بنابراین آن‌ها هیچ وقت راضی نخواهند شد که محصولاتشان را کاهش قیمت دهند، به بیان دیگر مردم هزینه ناکارآمدی مدیران خودروسازی و تصمیم‌گیران دولتی در صنعت خودرو را می‌پردازند، زیرا که از عمر بسیاری از محصولات تولیدی خودروسازان سالهاست می‌گذرد، این در حالیست که همچنان برخی از آن‌ها تولید می‌شوند، بدون اینکه به کیفیت و نوآوری‌شان افزوده شود، یک زمانی پراید ۷ میلیون تومان بود، ولی الان قیمت آن به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده بدون آن که کیفیتش تغییر کند و یا اینکه در ظاهر آن تغییر محسوسی ایجاد شود.

این تحلیلگر صنعت خودرو تصریح کرد: بر این اساس در چنین وضعیتی شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که قیمت‌ها با کاهش معناداری روبه‌رو شود، اما در صورتی که دولت پایش را از صنعت خودرو بیرون بکشد و کار اجرایی را رها کرده و تنها به وظیفه اصلی خود یعنی سیاستگذاری و نظارت بپردازد، می‌توان امید داشت که محصولات با کیفیت و ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی یادآور شد: عامل سوم نیز در کاهش پایدار قیمت خودرو، بازگشت خودروسازان خارجی و شرکای شرکت‌های داخلی به ایران است، اگر آن‌ها بعد از نهایی شدن مذاکره ایران و آمریکا و توافق دوباره به کشورمان باز گردند و محصولات جدیدی که از کیفیت مناسبی نیز برخوردار است را به ایران بیاورند و تولید شان نیز در تیراژ بالا باشد می‌توان امید داشت که قیمت‌ها با کاهش روبرو شود، در این رابطه شرکت‌های نظیر پژو و رنو که برای سال‌های متمادی در ایران حضور داشته و سرمایه‌گذاری کرده اند، با بازگشت خود می‌توانند، صنعت خودرو را از این وضعیت اسفناک خارج کرده و موجبات کاهش قیمت خودرو را فراهم آورند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها