کدخبر: 54

قیمت طلا/اونس طلا/اخبار اقتصادی

قیمت طلا امروز چقدر شد؟

​در بازار امروز سه‌شنبه اونس جهانی طلا با حدود هفت دلار افزایش همراه بود و به نرخ ۱۷۶۳ دلار رسید.

 قیمت طلا به بالاترین حد خود در دو ماه گذشته رسید و برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت.روند صعودی انس جهانیقیمت طلا متوقف شد.قیمت طلا در نوسانات بازار و افت و خیزی که بازار درگیر آن می شود نقش و سهم جدی ای دارد.کسی نمیتواند این صعود و سقوط را در بازار طلا دقیق پیش بینی کند زیرا قیمت طلا هر لحظه درحال تغییر و دگرگونی است . قیمت طلا را با ما دنبال کنید.

اونس جهانی طلا در بازار امروز با افزایش نرخ به ۱۷۶۳ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار بعد از یکروند نزولی در بازار امروز به یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان رسید.

در بازار امروز سه‌شنبه اونس جهانی طلا با حدود هفت دلار افزایش همراه بود و به نرخ ۱۷۶۳ دلار رسید.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز با کمی افزایش قیمت همراه بود و به قیمت یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان رسید.

قیمت سکه اما کاهشی شد و به نرخ ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید.

سکه در داد و ستدهای روز گذشته بار دیگر در محدوده حمایتی خود تغییرات ناچیزی را تجربه کرد. بر این اساس، سکه امامی با وجود تقاضای پایین خریداران در قیمت ۱۱میلیون و ۷۹۰هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در این بین، حمایت معامله‌گران نشان داد، فلز گرانبهای داخلی به‌راحتی در موقعیت نزولی قرار نمی‌گیرد.

به گفته فعالان بازار طلا و سکه، وجود هاله‌ای از ابهامات در سیاستگذاری‌های دولت فعلی و روند آتی برنامه‌های جدید برای کنترل بازارها دامنه نوسان سکه را محدود نگه داشته است. به نظر می‌رسد سکه روز گذشته به دلیل افزایش کمرنگ اونس طلا تا حدودی حمایت شد و افت دلار تاثیر محسوسی بر ارزش این فلز گرانبها نداشت. درصورتی که سکه امامی در روزهای آتی حمایت بیشتری از بازار جهانی دریافت کند، از مرز حمایتی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی خواهد گذشت

مقاومت فنی قیمت طلا

قیمت طلا

سرمایه‌گذاران اونس طلا در معاملات بازار جهانی در حالی در انتظار انتشار گزارش‌های بازار کار آمریکا بودند – که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در مشخص کردن سیاست پولی آینده فدرال رزرو آمریکا داشته باشد – که همزمان با تضعیف شاخص دلار، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش قابل‌توجهی بود. به طوری که بهای این فلز گرانبها در روز گذشته در ساعت ۱۹:۴۵ به وقت تهران به ۱۸۳۲ دلار رسید. قرار گرفت. به گفته عده‌‌‌ای از تحلیلگران فنی این بازار رفتار قیمتی طلای جهانی در موقعیت کنونی خود در محدوده سطح مقاومتی قدرتمندی قرار گرفته و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت چند روزی ثابت بماند. همچنین تحرکات منفی برای افت ارزش شاخص دلار و گزارش‌های امیدبخش اشتغال آمریکا می‌توانند عواملی برای بهبود وضعیت اونس باشند.

پیش بینی جدید قیمت طلا

قیمت طلا

رسیدن شاخص قیمت مصرف‌کننده و اعلام نرخ تورم ۴/ ۵ درصدی‌ سالانه ماه جولای که البته از پیش‌بینی‌ها پایین‌تر بود، باعث داغ‌تر شدن انتظارات تورمی سرمایه‌گذاران شد. همین اتفاق موجب شد فلز زرد در روز جمعه دوباره روند صعودی خود را در پیش بگیرد و با رشدی ۲ درصدی و ۲۷ دلاری، به مرز کانال هزار و ۷۸۰ دلاری برسد. این افزایش به علت عقب‌نشینی احساسات مصرف‌کنندگان ایالات متحده در اثر کاهش نگرانی‌ها برای کاهش زودهنگام برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو رخ داد. دلار آمریکا نیز در پی این اتفاقات کاهشی شد که توانست جذابیت طلا را برای سرمایه‌گذاران تقویت کند. دلار سبز آمریکایی در روز جمعه ۵/ ۰ درصد از ارزش خود و کانال ۹۳ واحدی را از دست داد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها