کدخبر: 54

قیمت طلا/اونس طلا/اخبار اقتصادی

پیش بینی جدید قیمت طلا | طلا چند شد؟

قیمت طلا جهانی روز چهارشنبه رقم‌هایی بالای ۱۷۸۵ دلار را ثبت کرد، اما دوباره کاهش یافت در روز پنجشنبه روی ۱۷۴۱ دلار قرار گرفت.

 قیمت طلا به بالاترین حد خود در دو ماه گذشته رسید و برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت.روند صعودی انس جهانیقیمت طلا متوقف شد.قیمت طلا در نوسانات بازار و افت و خیزی که بازار درگیر آن می شود نقش و سهم جدی ای دارد.کسی نمیتواند این صعود و سقوط را در بازار طلا دقیق پیش بینی کند زیرا قیمت طلا هر لحظه درحال تغییر و دگرگونی است . قیمت طلا را با ما دنبال کنید.

بر اساس نرخ‌های اعلامی سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه عصر روز چهارشنبه روی ۱۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در معاملات دیروز رشد کرد و توانست به مرز ۱۲ میلیون تومان برسد.

قیمت طلا جهانی روز چهارشنبه رقم‌هایی بالای ۱۷۸۵ دلار را ثبت کرد، اما دوباره کاهش یافت در روز پنجشنبه روی ۱۷۴۱ دلار قرار گرفت. قیمت طلا ظهر دیروز در حوالی نرخ بسته شده چهارشنبه قرار داشت. افت قیمت طلای جهانی در نیمه دوم معاملات روز گذشته موجب شد ارزش ذاتی سکه قدری افت کند. اندازه حباب سکه ظهر دیروز حدود ۲٫۶۵ درصد بود و نسبت به روز چهارشنبه قدری بزرگ شده بود. البته بر اساس نرخ‌‎هایی که از بازار بیرون می‌آمدند قیمت سکه امروز بالای مرز حساس و روی ۱۱ میلیون و ۸۶۵ هزار تومان قرار گرفت و توانست به کانال ۱۲ میلیون تومان برسد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا تغییر قابل توجهی نسبت به روز چهارشنبه ثبت نکرد. اخبار برجامی مربوط به زمان بازگشت ایران به مذاکرات همچنان مورد توجه فعالان بازار است. قیمت سکه امامی از مرز حساس عبور کرد.(اقتصادنیوز)

در بیانیه فدرال رزرو آمده است که اقتصاد ایالات متحده همچنان در شرایط تلاش برای عبور از بحران ناشی از همه‌گیری کرونا قرار دارد اما شیوع کرونای دلتا و افزایش موارد ابتلا، سرعت روند بهبود را کاهش داده است. بیانیه همچنین اضافه می‌کند که کاهش برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو (تسهیل کمی) همچنان مورد بحث اعضا قرار دارد.

بیانیه همچنین به احتمال افزایش نرخ بهره ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ اشاره کرده است. بر این اساس فدرال رزرو اعلام کرده است که پیش‌بینی تورم ۲۰۲۱ حدود ۴٫۲ درصد خواهد بود و تورم این کشور تا سال ۲۰۲۴ بالاتر از نرخ هدف ۲ درصدی در این کشور باقی خواهد ماند.

از دیدگاه فنی، روند نزولی معاملات آتی طلا همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است اما به نظر می‌رسد که طی روزهای گذشته روند صعودی شتاب بیشتری گرفته است. با این وجود، روند نزولی قیمت سه هفته‌ای همچنان به صورت کمرنگ در نمودارهای میله‌ای روزانه مشاهده می‌شود.

هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت کامل ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی ۱۷۰۰ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا ۱۷۹۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم ۱۸۰۰ دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۶۸ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز سه‌شنبه یعنی ۱۷۵۶٫۳۰ دلار در هر اونس عنوان شده است.

مقاومت فنی قیمت طلا

قیمت طلا

سرمایه‌گذاران اونس طلا در معاملات بازار جهانی در حالی در انتظار انتشار گزارش‌های بازار کار آمریکا بودند – که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در مشخص کردن سیاست پولی آینده فدرال رزرو آمریکا داشته باشد – که همزمان با تضعیف شاخص دلار، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش قابل‌توجهی بود. به طوری که بهای این فلز گرانبها در روز گذشته در ساعت ۱۹:۴۵ به وقت تهران به ۱۸۳۲ دلار رسید. قرار گرفت. به گفته عده‌‌‌ای از تحلیلگران فنی این بازار رفتار قیمتی طلای جهانی در موقعیت کنونی خود در محدوده سطح مقاومتی قدرتمندی قرار گرفته و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت چند روزی ثابت بماند. همچنین تحرکات منفی برای افت ارزش شاخص دلار و گزارش‌های امیدبخش اشتغال آمریکا می‌توانند عواملی برای بهبود وضعیت اونس باشند.

پیش بینی جدید قیمت طلا

قیمت طلا

رسیدن شاخص قیمت مصرف‌کننده و اعلام نرخ تورم ۴/ ۵ درصدی‌ سالانه ماه جولای که البته از پیش‌بینی‌ها پایین‌تر بود، باعث داغ‌تر شدن انتظارات تورمی سرمایه‌گذاران شد. همین اتفاق موجب شد فلز زرد در روز جمعه دوباره روند صعودی خود را در پیش بگیرد و با رشدی ۲ درصدی و ۲۷ دلاری، به مرز کانال هزار و ۷۸۰ دلاری برسد. این افزایش به علت عقب‌نشینی احساسات مصرف‌کنندگان ایالات متحده در اثر کاهش نگرانی‌ها برای کاهش زودهنگام برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو رخ داد. دلار آمریکا نیز در پی این اتفاقات کاهشی شد که توانست جذابیت طلا را برای سرمایه‌گذاران تقویت کند. دلار سبز آمریکایی در روز جمعه ۵/ ۰ درصد از ارزش خود و کانال ۹۳ واحدی را از دست داد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها