کدخبر: 400

فرهاد مجیدی دیگر این بازیکن را در استقلال نمی‌خواهد +جزئیات

درحالی که کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها را از چذیرش تماشاگران منع کرده بارد دیگر در تمرین استقلال شاهد حضور تماشاگر بودیم که این موضوع به احتمال زیاد این باشگاه را با جریمه مالی مواجه می‌کند.

 استقلال در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد.استقلال در ده فصل اخیر هشت بار جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده‌است. استقلال پرافتخارترین تیم ایران محسوب می‌شود. استقلال  رکورد پرتماشاگرترین بازی جام باشگاه‌های آسیا و لیگ برتر ایران تا پایان ۲۰۲۰ را شکسته است.استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد.

روزی که فرهاد مجیدی بعد از انتخاب به عنوان سرمربی استقلال به محل تمرین استقلال رفت برخلاف قوانین کرونایی عده قابل توجهی از هواداران استقلال درمحل تمرین این تیم حاضر شدند.

این موضوع در ابتدا از سوی رسانه‌ها چندان جدی گرفته نشد به این دلیل که همه نگاه‌ها به بازگشت مجیدی بود، اما با گذشت چند روز از حضور تماشاگران در تمرین استقلال کاشف به عمل آمده که فدراسیون پزشکی نسبت به حضور تماشاگران درتمرین استقلال هشدار‌هایی داده وحتی ممکن است به دلیل تخلفی که در پذیرایی از تماشاگران انجام شده، باشگاه استقلال با جریمه مواجه گردد.

پیش ترنیز باشگاه استقلال به دلیل اینکه یکی از شرور‌های باسابقه را به محل تمرین خود راه داده بود با جریمه مواجه شد و کمیته انضباطی اعلام کرد، چون پروتکل‌ها رعایت نشده و مضاف برآن فردی غیرمرتبط به محل تمرین استقلال رفته، باشگاه مستحق جریمه است.

با توجه به اینکه دربرخی دیگر از تیم‌ها نیز این اتفاقات رخ داده و به نظر می‌رسد باشگاه‌ها درحال تابو شکنی هستند تا اجازه حضور تماشاگران را درتمرین صادر کنند، حساسیت کمیته پزشکی دو چندان شده است.

دکتر توحید سیف‌برقی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تیم‌های فوتبال توضیحاتی داده که جالب توجه است: «ما به عنوان سیاستگذار قانون وضع کرده‌ایم که هیچ تماشاگری به هیچ عنوان حق حضور در تمرینات و مسابقات را ندارد. اگر این اتفاق بیفتد تخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورد کووید ۱۹ رخ داده و برای هر تخلفی در این زمینه، جریمه‌ای تعریف شده که از طریق کمیته انضباطی به آن رسیدگی و اعمال می‌شود.

استقلال

بررسی تخلفات انجام شده برعهده کمیته پزشکی سازمان لیگ است. این کمیته وظیفه اجرایی دارد که ما دخالتی در آن نداریم. گزارشات مربوطه در تمرینات و مسابقات توسط نمایندگان ستاد کرونا در فوتبال جمع آوری و در اختیار سازمان لیگ قرار داده می‌شود و سپس سازمان لیگ نیز این گزارشات را به کمیته انضباطی ارسال می‌کند تا در این کمیته در مورد تخلف صورت گرفته و جریمه آن تصمیم‌گیری شود.»

از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که موضوع استقبال از فرهاد مجیدی در ورزشگاه نفت تهرانسر در کمیته انضباطی هم مطرح شده و هیچ بعید نیست به زودی علیه باشگاه استقلال حکم تازه‌ای صادر شود. اینکه چرا همواره درباشگاه استقلال شاهد این گونه سستی‌ها هستیم مشخص نیست، اما بدون شک سرپرست تیم دراین ماجرا‌ها نقشی کلیدی دارد و نباید اجازه دهد تماشاگران به راحتی در محل تمرین حاضر شوند. هرچند که این بار مظلومی در محل تمرین استقلال حضور نداشت، اما به هرشکل باشگاه استقلال درخصوص این ماجرا مقصر است.

محمود فکری پس از شکست سنگین در مقابل سپاهان اصفهان و در پی حواشی به وجود آمده در نشست خبری محمود فکری دست به اقدام عجیبی در فضای مجازی زد.

محمود فکری سرمربی کنونی تیم استقلال تهران در صفحه اینستاگرام خود تمامی بازیکنان را آنفالو کرد.

محمود فکری (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۴۸ در جویبار) بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است. او هم‌اکنون سرمربی باشگاه استقلال می‌باشد. وی رکورد دار تعداد بازی در تیم استقلال با ۳۷۷ بازی است. فکری فوتبالش را در ۱۳۶۵ از تیم ساحل شهر زادگاهش جویبار آغاز کرد و در ۱۳۶۹ به تیم نساجی مازندران پیوست. پس از این تیم پیراهن استقلال را تن کرد، خدمت سربازی باعث شد تا او فوتبالش را در تیم فجر سپاسی شیراز ادامه دهد و پس از پایان خدمت سربازی دوباره به استقلال بازگشت. بیشتر دوران بازیگری فکری در این باشگاه گذشت. او از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود.

محمود فکری پس از گلزنی به پرسپولیس در شهرآورد تهران

محمود فکری

محمود فکری رکورددار تعداد بازی با پیراهن استقلال می‌باشد. فکری در ۳۴۵ بازی رسمی برای استقلال به میدان رفته‌است. فکری در ۳۲ بازی دوستانه و غیررسمی نیز برای استقلال به میدان رفته‌است که با احتساب این ۳۲ بازی، فکری برای استقلال در ۳۷۷ بازی به میدان رفته‌است. فکری در ۱۴۹ بازی بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بسته‌است. فکری ۱۴۱ بار بازی را به عنوان کاپیتان برای استقلال شروع کرده‌است که از این نظر بعد از مهدی رحمتی در رده دوم تعداد کاپیتانی در تاریخ باشگاه استقلال قرار دارد

استقلال/ دربی

او به همراه امیر حسین صادقی با حضور در ۱۸ دربی به صورت مشترک سومین بازیکنی هستند که بیشترین حضور در این دیدارهای سنتی ایران را دارند.

فکری با ۱۰ کاپیتانی در دربی‌ها بعد از علی جباری با ۱۱ کاپیتانی، بیشترین کاپیتانی دربی را در بین بازیکنان دو تیم تجربه کرده است.

محمود فکری در شش بازی شهرآورد طعم برد را چشیده‌است که از این نظر نیز دارای بهترین عملکردها در بین بازیکنان می‌باشد.

فکری در دربیهای شماره ۵۵ و ۵۸ موفق به گلزنی شده‌است که گل او در دربی 55 از فاصله 50متری وارد دروازه پیروزی شده است . ویدیو گل از این رو به محمود فکری آر پی جی زن (RPG) می‌گویند.

همچنین او پس از حوادث دربی معروف شهرآورد سی و نهم تهران در دی ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازی روبرو شد.

افتخارات محمود فکری

محمود فکری

فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران (۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)، ۳ بار قهرمان جام حذفی ایران (۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد. ضمن اینکه ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران (۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳) و ۲ نایب قهرمانی جام حذفی (۱۳۷۸، ۱۳۸۳)، و یک نایب قهرمانی(۱۳۷۸) و یک مقام سومی (۱۳۸۱) در جام باشگاه‌های آسیا را در کارنامه خود دارد.

مربی‌گری محمود فکری

وی در مراسم برترینها در یکم مرداد ماه ۱۳۹۷ به عنوان بهترین مربی فصل ۹۶ انتخاب گردید.

استقلال

در ۱۴ مهر ۱۳۹۹ رسانه‌ها از طرف معاون باشگاه استقلال خبر انتخاب فکری به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال را منتشر کردند. البته روز بعد از انتشار این خبر فکری در تمرینات نساجی حاضر شد تا حضورش در استقلال در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. با این همه در ۱۶ مهر قرارداد فکری با استقلال رسمی شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها