کدخبر: 465

فرهاد مجیدی از استقلال جدا می شود/آیا حقیقت دارد؟

اختلاف‌ها میان فرهاد مجیدی و احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال به نقطه‌ای رسیده که جایی برای ادامه همکاری این دو باقی نگذاشته و یک نفر باید از باشگاه استقلال جدا شود.

 استقلال در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد.استقلال در ده فصل اخیر هشت بار جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده‌است. استقلال پرافتخارترین تیم ایران محسوب می‌شود. استقلال  رکورد پرتماشاگرترین بازی جام باشگاه‌های آسیا و لیگ برتر ایران تا پایان ۲۰۲۰ را شکسته است.استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد.

روابط میان سرمربی و مدیرعامل باشگاه استقلال به سردترین نقطه خود رسیده و حتی بعد از انتصاب برخی افراد جدید در هیأت‌مدیره و حمایت‌های رسانه‌ای اعضای جدید همچنان شاهد ادامه اختلاف‌ها میان دو طرف هستیم. احمد مددی حتی بعد از پیروزهای اخیر استقلال هیچ مصاحبه‌ای در حمایت از فرهاد مجیدی انجام نداده که این استراتژی خود بیانگر عمق اختلاف‌ها میان دو طرف است.

در این میان طیف عظیمی از هواداران باشگاه استقلال نگران آینده این باشگاه هستند؛ هوادارانی که ترجیح می‌دهند فرهاد مجیدی همچنان سرمربی این باشگاه باشد و حتی لیست فصل بعد نیز با نظر سرمربی محبوب‌شان بسته شود، اما در باشگاه استقلال هیچ نشانه‌ای دال بر گرفتن لیست جدید یا توافق برای ادامه همکاری وجود ندارد.

بخشی از این فضا نشأت‌گرفته از نامشخص بودن نتایج فرهاد مجیدی هم هست و شاید تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال بر این باورند که مجیدی برای تداوم حضور در استقلال باید ابتدا از خوان جام حذفی به سلامت عبور کند و استقلال را در این جام به قهرمانی برساند.

بدون شک اگر چنین شود و سرمربی استقلال بتواند در این جام به توفیق دست یابد، هیچ بهانه‌ای برای ادامه همکاری او با استقلال وجود نخواهد داشت اما باید باور داشت که ادامه مجیدی با باشگاه استقلال در شرایطی که هیچ تعاملی با مدیرعاملش ندارد حتی با قهرمانی در جام حذفی و کسب موفقیت غیرممکن است و این فضا باید به عالی‌ترین شکل ممکن تلطیف شود. راه‌حلی که برای عبور از این مانع بزرگ وجود دارد این است که یا مجیدی و مددی با هم اختلاف‌ها را کنار گذاشته و با قدرت برای رسیدن به اهداف بزرگ آتی قدم بردارند و یا اینکه یکی از این دو از استقلال جدا شوند که بعید است اگر مجیدی قهرمان جام حذفی شود، بتوان چنین تصمیمی اتخاذ کرد

حتی ممکن است مجیدی با وجود ناکامی در جام حذفی مورد حمایت صددرصدی هواداران این باشگاه نیز قرار داشته باشد چون اکنون کفه ترازو بشدت به سمت سرمربی استقلال سنگین است و طیف عظیمی از هواداران این باشگاه بر این باورند که تحت هر شرایطی باید به مجیدی فرصت داد ولو اگر او در جام حذفی نیز نتیجه مناسبی به دست نیاورد نیز باید مدیران استقلال به او اعتماد کرده و سکان هدایت این باشگاه را به دست او بسپارند.

این فشار تصمیم‌گیری را تا حد زیادی دشوار می‌کند و شاید باشگاه استقلال را به سمت تغییرات دوباره در بخش مدیریتی ببرد و هیچ بعید نیست انتصاب افراد جدید زودتر از آنچه تصور می‌شود باشگاه استقلال را دربر بگیرد.

در همین راستا اخبار ضد و نقیضی از باشگاه استقلال به گوش می‌رسد و حتی گفته می‌شود هیچ‌یک از اعضای جدید هیأت‌مدیره از رئیس مجمع این باشگاه حکم قطعی دریافت نکرده‌اند و ممکن است در روزهای آتی دوباره افراد جدیدی در هیأت‌مدیره باشگاه استقلال قرار بگیرند.

با این حال آنچه پیداست اینکه اختلاف مجیدی بیش از همه با مدیرعامل باشگاه استقلال است و سرمربی آبی‌ها اختلاف آنچنانی با دیگر اعضای هیأت‌مدیره ندارد و احتمالاً آنها که برای باشگاه استقلال سیاست‌گذاری می‌کنند باید به سمت تغییر مدیرعامل این باشگاه بروند تا شاید ارتباط مطلوب‌تری میان مجیدی و مدیرعامل برقرار شود.

همه این معادلات ممکن است در یک حالت نیز از بین برود و سرمربی استقلال بعد از موفقیت احتمالی در جام حذفی خود اعلام کند دیگر حاضر به همکاری با باشگاه استقلال نیست. در واقع باید این حالت را نیز مورد توجه قرار داد، چون سرمربی استقلال از بسیاری از کاستی‌ها به‌اصطلاح جانش به لبش آمده و تا جایی پیش رفته که از حساب شخصی خود نیز برای بازیکنان ریخت و پاش می‌کند تا شاید آنها با روحیه بهتری در ادامه بازی‌ها حاضر شوند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها