کدخبر: 10319

مذاکرات | مذاکرات وین| مذاکرات 1+5

مذاکرات به توافق نزدیک است| شروط سخت مذاکرات برداشته شد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنج شنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه ای باشد که لغو تحریم ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره مند شده و روابط خوب ما با کشورهای منطقه گسترش یابد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنج شنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.در این ملاقات امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیازهای این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تاکید کرد و افزود: در این راستا علاقمند به توسعه مناسبات با لبنان هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده _ که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور است_ عبور نخواهد کرد.

به گفته وی ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه ای باشد که لغو تحریم ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره مند شده و روابط خوب ما با کشورهای منطقه گسترش یابد.در این نشست نخست وزیر لبنان نیز نسبت به موفقیت مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده و تاثیرات مثبت آن بر منطقه و از جمله لبنان را مورد تاکید قرار داد.

نجیب میقاتی همچنین از گفتگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال کرد و اظهار داشت: لبنان از حل اختلافات میان دو کشور بهره مند خواهد شد. وی از دیپلماسی منطقه ای ایران در جهت کاهش تنش و رفع سوءتفاهمات تمجید به عمل آورد.در این دیدار جمعی از وزرای لبنانی نیز حضور داشتند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها