کدخبر: 10889

خطر بزرگ در کمین تهران!

در ابتدا باید از آقای علوی تشکر کنم که کمیته گردشگری شورا توجه ویژه به جنوب شهر به ویژه شهر ری دارند اما موضوعی که باید اینجا متذکر شد بحث برداشت های بی رویه از کوه های بی بی شهر بانو است.

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: برداشت بی رویه کوه های بی بی شهر بانو موجب بروز حوادث و بحران های احتمالی آینده خواهد شد و مجموعه مدیریت شهری تهران می بایست هر چه سریعتر به این موضوع ورود کنند و با تهیه گزارش و ارسال آن به مراجع قضایی و مراجع ذیصلاح بستری را فراهم کنند تا جلوی این کار گرفته شود. 

احمد صادقی در پنجاه و هشتمین جلسه شورا و پس از ارایه گزارش سید احمد علوی در خصوص پروژه های اولویت‌دار تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهر ری گفت: در ابتدا باید از آقای علوی تشکر کنم که کمیته گردشگری شورا توجه ویژه به جنوب شهر به ویژه شهر ری دارند اما موضوعی که باید اینجا متذکر شد بحث برداشت های بی رویه از کوه های بی بی شهر بانو است. 

وی ادامه داد: بی شک شهروندان تهرانی وقتی به صورت هفتگی در مسیر بزرگراه امام علی(ع) تردد می کنند و می خواهند به زیارت اموات خود بروند شاهد ناپدید شدن این کوه ها هستند که هر هفته بخشی از این جاذبه های طبیعی و گردشگری ناپدید می شود. 

صادقی افزود: متاسفانه برداشت بی رویه ای که کارخانه سیمان تهران از این ظرفیت های بی بدیل انجام می‌دهد، یک اتفاق عجیب است که شاید در هیچ جای دنیا در داخل یک شهر رخ ندهد. 

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: به طور قطع نابود کردن این ذخایر طبیعی مسایل محیط زیستی را در آینده برای شهر تهران به وجود خواهد آورد و اینکه معرفی شهر ری به عنوان قطب گردشگری را به مخاطره خواهد انداخت. 

صادقی گفت: لذا ضرورت دارد ستاد یا کمیته ای با حضور سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تشکیل شود تا موضوع برداشت بی رویه از کوه های بی بی شهر بانو و جلوگیری از آن در دستور کار شهرداری قرار گیرد. 

صادقی تاکید کرد: برداشت بی رویه از این ذخایر طبیعی یک هشدار است ، هشدار در رخ دادن حوادث و بلایای آینده و مشکلات زمین شناختی و مسایل عدیده ای که به بار خواهد آمد . 

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: موضوع تاسف بار دیگر این است که مردم ری می گویند این اقدام از سوی کسانی انجام می شود که زور کسی به آنان نمی رسد و این برای نظام عدالت محوری که سرلوحه شعارهای آن تحقق عدالت است خوب نیست.

متاسفانه نابود کردن مکانی که قدمت تاریخی آن به  بیش از هزاران  سال می رسد و نابود کردن  آثار ورود اسلام به ایران  است، توسط افرادی اتفاق می افتد که کسی جلودار آنان نیست. سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و اداره کل محیط زیست شهرداری تهران می بایست در این زمینه گزارشی تهیه کنند و شهرداری تهران آن را به مراجع قضایی و مراجع ذیصلاح ارسال کنند تا جلوی این اتفاق هر چه سریع‌تر گرفته شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها