کدخبر: 12510

یحیی گل محمدی اعتراف کرد

خوشحالم که بعد از مدتها مقابل اصحاب رسانه حاضر می‌شوم.

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل شهرخودرو گفت: خوشحالم که بعد از مدتها مقابل اصحاب رسانه حاضر می‌شوم. بالاخره اتفاقات زیادی در این فصل رخ داد و ما در شرایطی هستیم که به پایان مسابقات نزدیک شدیم. دو بازی در پیش داریم و باید از نام پرسپولیس دفاع کنیم.

*در این فصل درس خوبی گرفتیم

وی افزود: من با بچه‌ها صحبت کردم و امیدوارم که در این دو بازی باقیمانده را بتوانیم برنده باشیم. هواداران دوست نداشتند ما در این وضعیت قرار بگیریم، اما سال قبل درس خوبی به ما داد و متوجه شدیم که فوتبال یک ورزش گروهی است و باید در همه ابعاد قوی شویم. ما از این مسئله درس گرفتیم و می‌تواند در آینده به ما کمک کند. 

*شهرخودرو چیزی برای از دست دادن ندارد و ما برای 3 امتیاز بازی می کنیم

سرمربی پرسپولیس درباره بازی با شهر خودرو که فردا برگزار می‌شود، ادامه داد: بازی فردا برای ما اهمیت زیادی دارد. ما مقابل تیمی بازی می‌کنیم که آخرین امیدهایش را برای بقا در لیگ برتر دارد. از طرفی ما هم برای سه امتیاز بازی می‌کنیم و تقابل این دو انگیزه باعث خواهد شد که بازی خوبی را شاهد باشیم. شهر خودرو خیلی خوب دفاع می‌کند و خیلی خوب از دفاع به حمله می‌آید. آنها چیزی برای از دست دادن ندارند، هر چند که ما برای بازی فردا چند بازیکن را دراختیار نداریم اما با این همه با تمام توان بازی خواهیم کرد.

 

*اتفاقات تبریز جای تاسف داشت و داور هم نتوانست به بازی ادامه دهد

گل‌محمدی درباره اتفاقاتی که در تبریز و در جریان بازی با تراکتور رخ داد افزود: ما به تبریز رفتیم تا فوتبال بازی کنیم، اما شرایط برای برگزاری یک فوتبال آماده نبود و دیدید که اتفاقات عجیبی رخ داد. خیلی‌ها از من سؤال می‌پرسند که چرا این اتفاقات رخ داد و من جوابی برای آنها ندارم. اتفاقاتی که در تبریز رخ داد جای تأسف داشت و حتی داور هم نتوانست به بازی ادامه دهد. اینکه چه تصمیمی در خصوص این بازی گرفته خواهد شد، در حیطه اختیارات مسئولان مربوطه است. 

*ساغلام و کیانی خیلی تلاش کردند تا سالم پایین برسم

وی با اشاره به حمله هواداران تراکتور به او و اتفاقاتی که رخ داد، گفت: جا دارد قبل از هر چیز از ساغلام و مهدی کیانی تشکر کنم که خیلی تلاش کردند تا من سالم به پائین برسم. من زیر کلاه نیروی انتظامی بودم، اما آنها کلاهی نداشتند و من را اسکورت کردند تا سالم به پائین برسم اما واقعا اتفاقات عجیبی رخ داد. قبل از شروع مسابقه که برای دیدن زمین چمن به کنار زمین رفتم، این اتفاقات رخ داد و حتی بین دو نیمه نتوانستم داخل رختکن شوم. آخر بازی را هم که همه دیدند چه اتفاقات و صحنه‌های آخرالزمانی رخ داد. خدا را شکر که به کسی آسیب نرسید و به نظرم این مسئله شبیه معجزه بود. باید واکاوی شود. چرا که این مسئله برای اولین‌بار رخ نداد و قطعاً آخرین بار هم نخواهد بود. این اتفاقات نشان داد که باید روی کارهای فرهنگی و نظم دقت بیشتری صورت بگیرد. این مسئله نقطه سیاه فوتبال ایران بود و باید از آن درس بگیریم تا دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد. 

*نمی دانم چه اتفاقاتی افتاده که این شرایط در تبریز پیش آمده است

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه مدیر فرهنگی باشگاه تراکتور مدعی شده بود سرمربی پرسپولیس اقدام زشتی انجام داده و کارهای تحریک‌آمیز کرده گفت: من قبل از شروع بازی رفتم تا چمن را ببینم که مورد لطف هواداران قرار گرفتم. هر چند که من همیشه به مردم تبریز و هوادارانش احساس خوبی دارم. من فوتبالم را در تبریز آغاز کردم و آنجا مربی بودم. فرهنگ هواداری آن زمان خیلی خوب بود به طوری که ما سه هفته اول نتیجه نگرفتیم اما هفته چهارم ما را تشویق کردند و تا آخرین لحظه مورد حمایت قرار گرفتیم. نمی‌دانم در این چند وقت چه اتفاقاتی رخ داده که شرایط این شکلی شده است. 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها