کدخبر: 12781

ترانه علیدوستی| ترانه علیدوستی عکس| ترانه علیدوستی ویکی پیا

ترانه علیدوستی با خاک یکسان شد| درآمد ترانه علیدوستی چقدر است؟

آزیتا ترکاشوند به حرف‌های ترانه علیدوستی در جشنواره کن واکنش نشان داد.

ترانه علیدوستی ازدواج کرده و صاحب یک فرزند دختر به نام «حنا» است.ترانه علیدوستی گفته که به بیماری «کلاستروفوبیا» یا «ترس از محیط بسته» مبتلا است و به همین خاطر نمی‌تواند از اتوبوس یا مترو استفاده کند.ترانه علیدوستی از طرفداران جریان فمینیسم است. ترانه علیدوستی با شرکت در جشنواره فیلم کن و انتقاد از جامعه ایران مورد حمله همکارانش قرار گرفت. ترانه علیدوستی در ۲۲ دی ۱۳۶۲ در تهران زاده شد. 

انتقاد شدید خانم بازیگر به ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی

روزنامه کیهان یادداشت آزیتا ترکاشوند علیه ترانه علیدوستی را منتشر کرد.«خانم ترانه علیدوستی هنرمند گرامی با این پوز نمی‌شود از درد مردم گفت .نمی‌توان درک کرد دست‌های پینه‌بسته پدری را . نخواهی فهمید رنج مادری را که خود سرپرست خانواده است یعنی چه؟

خانم ترانه... مگر می‌شود میلیارد میلیارد دستمزد تهیه‌کننده اختلاسگر را نوش جان کنی و بعد دادخواه مردم باشی و در شبکه‌های خارجی ادای رابین هود را دربیاوری؟ای بانوی دلاور و شجاع پول دستمزد شهرزاد را به مردمی که مدعی هستی دوست‌شان داری و قلبت برایشان می‌تپد با عشق ببخش.

شعار را همه ما بلدیم. ای بانوی آزادی‌خواه و مردم‌دوست کاش زمانی که رقص‌کنان و خرامان‌خرامان روی فرش قرمز کن قدم می‌زدی و حرص قدرت‌طلبی باعث شده بود فراموش کنی ارزش نخل سوخته آبادان بیشتر از نخل طلای کن است.

راستی چرا آنجا صدای مردم نشدی؟ چرا نگفتی کمر مردم از تحریم‌ها شکسته ؟چرا با یک تسلیت تسلای دل مردم داغدیده آبادن نبودی و آبادان را فراموش کردی؟ البته که حق می‌دهم، چرا؟ چون تو تنها یک ایرانی نیستی، تابعیت داری و از آنجایی که در وجود تو مردم‌دوستی و میهن‌پرستی فریاد می‌زند به هر حال باید هر دو کشورت و مردمت را مراقب باشی و احسنت برتو و وجودت و شرفت.

ترجمه ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی با ترجمه داستان رؤیای مادر اثر آلیس مونرو در نوزدهمین دوره کتاب فصل، در گروه ادبیات، شایسته تقدیر شناخته شد. در آذر ۱۳۹۵ ترانه علیدوستی با ترجمه رمان تاریخِ عشق به قلم نیکول کراوس توانست صدرنشینی پر فروش‌ترین کتاب نشر مرکز را به خود اختصاص دهد و با استقبال بی‌نظیر مردم و طرفدارانش رو به رو شد.

جشن پایانی سریال شهرزاد

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد ساخته حسن فتحی نخستین سریال خود را تجربه کرد. این سریال در ۲۲ مهر ۱۳۹۴ به شبکه نمایش خانگی آمد وی در این سریال نقش شهرزاد را ایفا می‌کند. شهرزاد دانشجوی رشته پزشکی است که در سال ۱۳۳۲ با کودتای ۲۸ مرداد زندگی اش دچار تغییر و تحول می‌شود.

۱۳۹۴–۱۳۹۳ شهرزاد (فصل اول) شهرزاد سعادت حسن فتحی

۱۳۹۶–۱۳۹۵ شهرزاد (فصل دوم) شهرزاد سعادت حسن فتحی

۱۳۹۶–۱۳۹۷ شهرزاد (فصل سوم) شهرزاد سعادت حسن فتحی

سینما و تئاتر ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در دورهٔ دبیرستان مشغول تحصیل در رشتهٔ علوم تجربی بود که در کلاس‌های بازیگری امین تارخ ثبت نام کرد. سال ۱۳۷۹ از طریق همین کلاس‌ها برای بازی نقش «ترانه پرنیان» در فیلم من، ترانه ۱۵ سال دارم انتخاب شد. پس از این فیلم او تا سال ۱۳۸۲ در هیچ فیلمی حضور پیدا نکرد.

علیدوستی بازی در عرصه تئاتر را نیز با نمایش «فنز» تجربه کرد. سال ۱۳۸۰–۱۳۷۹ یک دورهٔ فیلمنامه‌نویسی در کلاس‌های حوزه هنری گذراند. ترانه علیدوستی یکی از سرمایه‌گذاران فیلم اژدها وارد می‌شود! ساخته مانی حقیقی بود.

 صداپیشگی

ترانه علیدوستی در پویانمایی جمشید و خورشید صداپیشه نقش «خورشید» بود.

نمایشنامه خوانی

ترانه علیدوستی در نمایشنامه آنا کارنینا که به کارگردانی هما روستا، در ۱۵ آذر ۱۳۹۳ در کتابخانه ملی و در حمایت از هنرمندان مبتلا به سرطان نمایشنامه‌خوانی می‌شد، نقش «آنا کارنینا» را اجرا کرد.

همچنین این نمایشنامه‌خوانی بار دیگر به مناسبت چهلمین روز درگذشت هما روستا (۲۳ آبان ۱۳۹۴) در کتابخانه ملی برگزار شد که این بار هم در حمایت از هنرمندان مبتلا به سرطان مراسم اجرا شد.

اولین نمایش فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی با سرماهی گذاری امید اخباراتی در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن با برگزاری مراسم فرش قرمز آغاز شد. مراسم فرش قرمز فیلم «برادران لیلا» در بخش اصلی جشنواره کن با حضور سعید روستایی نویسنده و کارگردان در کنار بازیگران این فیلم همچون سعید پورصمیمی، نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، پیمان معادی و همچنین هومن بهمنش (فیلمبردار) و بهرام دهقانی (تدوینگر) عصر ۴ خرداد ماه برگزار شد.

سعید روستایی در مصاحبه کوتاهی عنوان کرد که بسیار خوشحالم که در مهمترین جشنواره جهان حضور دارم و امیدوارم واکنش‌های خوبی به فیلمم بگیریم.او درباره اهمیت نمایش فیلم «برادران لیلا» در جشنواره فیلم کن که به موضوع زنان می‌پردازد، گفت: اهمیت آن از این جهت است که این موضوع به اندازه‌ای که باید در اینجا، مورد توجه قرار می‌گیرد.

این کارگردان همچنین درباره موفقیت فیلم «متری شیش و نیم» در فرانسه (ساخته قبلی کارگردان) هم گفت: حس بسیار خوبی است، چرا که اگر «متری شیش و نیم» در فرانسه نمایش داده نمی‌شد و راه را باز نمی‌کرد شاید فیلم جدیدمان امسال در کن نبود. به طور کلی قرابتی با مردم فرانسه احساس می‌کنیم و این خیلی خوب است که این قرابت در مسائل فرهنگی بیشتر هم است.

در خلاصه داستان منتشر شده از فیلم «برادران لیلا» آمده است: لیلا در ۴۰ سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از پدر و مادر و چهار برادرش کرده است. در کشوری که درگیر تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی است، خانواده دائماً با هم بحث می‌کنند و زیر بار بدهی‌ خُرد می‌شوند.لیلا در حالی که برادرانش در تلاش برای گذراندن زندگی خود هستند، نقشه‌ای می‌کشد تا با راه اندازی یک تجارت خانوادگی آنها را از فقر نجات دهد.

در حالی که آنها به شدت به حمایت مالی نیاز دارند، لیلا متوجه می شود که پدرشان اسماعیل، مخفیانه یک میراث خانوادگی را پنهان کرده است. او این میراث را به عنوان یک پیشنهاد برای تبدیل شدن به پدرسالار جدید قبیله، بالاترین افتخار در سنت ایرانی، نگه داشته است. این اتفاق باعث هرج و مرج در خانواده‌ای می‌شود که از پیش نیز شکننده بود. با بدتر شدن وضعیت سلامتی پدر، اقدامات هر یک از اعضای خانواده به تدریج خانواده را یک قدم به سمت انفجار نزدیک می‌کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها