کدخبر: 13666

قیمت برنج / برنج / قیمت برنج کیلویی چند؟

قیمت برنج سفرها ها را خالی کرد| قیمت برنج 9 تیر 1401

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: هم اکنون متوسط قیمت کنونی هر کیلو برنج خارجی ۳۵ هزار تومان است، در حالی که واردات به موقع منجر به رقابت واردکنندگان و کاهش قیمت می شود.

قیمت برنج امروز پنجشنبه (9 تیر ماه 1401) نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.یکی از نرخ هایی که برای مردم دارای اهمیت بوده، قیمت برنج است. قیمت برنج به طرز باورنکردنی افزایش پیدا کرد.اتاق اصناف ایران در اطلاعیه قیمت برنج را اعلام کرد. سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در تازه‌ترین نرخنامه این سازمان علاوه بر اعلام قیمت برنج ایرانی، انواع برنج وارداتی (تنظیم بازار) پاکستانی، تایلندی و هندی به ترتیب ۲۰۵۰۰ تومان، ۱۲۵۰۰ تومان و ۱۸۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

مسیح کشاورز گفت: پیشنهاد انجمن واردکنندگان برنج به معاون اقتصادی وزارت جهاد این است که بر مبنای کشت قراردادی برنج را از کشاورزان خریداری و با قیمت گذاری بدون سود در فصل برداشت عرضه کنند.به گفته کشاورز، با اجرای کشت قراردادی و عرضه برنج در فصل برداشت نرخ برنج ایرانی شکسته می‌شود. برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج وارد شود که بخش عمده از تایلند و پاکستان وارد می شود.

 

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: هم اکنون متوسط قیمت کنونی هر کیلو برنج خارجی ۳۵ هزار تومان است، در حالی که واردات به موقع منجر به رقابت واردکنندگان و کاهش قیمت می شود.

بنابر گفته قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد، طی سال های گذشته نمایندگان مجلس در استان های شمالی ممنوعیت ۴ ماهه واردات برنج در فصل برداشت را مصوب کردند و عملا با گذشت مدت زمان ممنوعیت واردات، قیمت در بازارهای جهانی افزایش می یافت. با این وجود ممنوعیت واردات در فصل برداشت حذف شد.

بنابر آمار انجمن واردکنندگان ماهانه ۱۵۰ هزار تن برنج خارجی مورد نیاز است و احتمال افزایش نیاز به واردات وجود دارد.نرخ‌نامه جدید میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد قیمت برنج در این مراکز خرید افزایش یافته است.

قیمت برنج امروز 9 تیر 1401

قیمت برنج

برنج قهوه ای گیلان کشت - ۵۰۰ گرم ۶۱,۰۰۰

برنج هاشمی دودی گیلان کشت - ۵۰۰ گرم ۶۲,۸۰۰

برنج صدری دم سیاه عطری گیلان کشت - ۵۰۰ گرم ۷۳,۵۰۰

برنج صدری دودی گیلان کشت - ۵۰۰ گرم ۸۲,۸۰۰

برنج قهوه ای گیلان کشت - ۱.۵ کیلوگرم ۱۷۹,۳۰۰

برنج صدری هاشمی آقاجانیان - ۵ کیلوگرم ۴۷۹,۷۵۰

برنج پردیس - ۱۰ کیلوگرم ۵۶۲,۴۳۰

برنج مجلسی معطر پردیس- ۱۰ کیلوگرم ۶۵۶,۳۳۰

برنج ایرانی فجر ممتاز و معطر ستایش - ۱۰ کیلوگرم ۷۸۰,۰۰۰

برنج شکسته هاشمی عطری گیلان کشت - ۱۰ کیلوگرم ۸۵۵,۰۰۰

برنج هاشمی دودی گیلان کشت - ۱۰ کیلوگرم ۱,۲۰۵,۰۰۰

برنج صدری دم سیاه عطری گیلان کشت - ۱۰ کیلوگرم ۱,۴۱۷,۵۰۰

برنج صدری دودی گیلان کشت - ۱۰ کیلوگرم ۱,۶۰۵,۰۰۰

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها