کدخبر: 13885

کرونا | آمار کرونا | ویروس کرونا

کرونا اوج گرفت| ماسک را فراموش نکنید| کرونا جدید همه را غافلگیر کرد

واکسن کرونا معمولا در نوع ساختاری ساخته می‌شود، واکسن کرونا ساخته شده از واکسن کشته شده ویروس که کمترین عارضه را دارد و ایمنی کمتری دارد، نوع دیگر واکسن کرونا بخشی از بدن ویروس زنده است که عوارض بیشتری دارد، اما ایمنی سازی بالای نیز دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در چند روز اخیر موارد ابتلا و بستری کرونا در ایران افزایش پیدا کرده است. تمام واکسن‌های تأیید شده سازمان جهانی بهداشت نشان داده‌اند که در برابر بیماری شدید ناشی از کرونا بسیار اثرگذار هستند. بهترین واکسن کرونا برای شما واکسنی است که سریع‌تر به دست شما برسد. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که انتظار می‌رود واکسن‌کرونا تأیید شده‌های کنونی حداقل تا حدی حفاظت را در برابر انواع جدید ویروس کرونا فراهم کنند. واکسن کرونا معمولا در نوع ساختاری ساخته می‌شود، واکسن کرونا ساخته شده از واکسن کشته شده ویروس که کمترین عارضه را دارد و ایمنی کمتری دارد، نوع دیگر واکسن کرونا بخشی از بدن ویروس زنده است که عوارض بیشتری دارد، اما ایمنی سازی بالای نیز دارد.

 

زنگ خطر کرونا در کشور به صدا  در آمد

کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که زیرسویه BA۵ در ایران شناسایی شده است، از احتمال دو رقمی شدن فوتی های روزانه کرونا در کشور خبر داد.

سعید کریمی، به روند افزایشی موارد ابتلاء به کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، موارد ابتلاء از نوع اومیکرون بوده و زیر سویه BA۵ در ایران شناسایی شده است.وی با عنوان این مطلب که زمزمه‌های موج جدید بیماری در کشور به گوش می‌رسد، افزود: امیدواریم که موج جدیدی در پیش نباشد.

معاون درمان وزارت بهداشت به پیش بینی وضعیت بیماری در موج جدید احتمالی در کشور اشاره کرد و گفت: به طور مثال، اگر در موج قبلی یک میلیون ابتلاء داشته ایم، در موج جدید ۲۰۰ هزار نفر خواهد بود. یعنی شدت موج جدید احتمالی، کمتر از موج قبلی است.

کریمی به موارد بستری و فوتی اشاره کرد و افزود: معمولاً، یک تا دو ماه طول می‌کشد که آثار موج جدید نمایان شود و افزایش موارد بستری و به دنبال آن، فوتی‌ها، دو تا سه هفته بعد از بستری‌ها رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: سه رقمی شدن مرگ‌های روزانه را پیش بینی نمی‌کنیم، اما احتمال دو رقمی شدن فوتی‌های روزانه وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای افرادی که ۳ دوز واکسن زده اند، تاکید کرد و گفت: کسانی که ۶ ماه از تزریق دوز سوم واکسن آنها گذشته است، لازم است دوز یادآور را بزنند.

روند افزایشی ابتلا و بستری کرونا در کشور

کرونا

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: باید کرونا را جدی بگیریم، زیرا ممکن است؛ بیماری در واکسن نزده‌ها دردسر آفرین و کار افراد به بیمارستان کشیده شود و به همین دلیل این افراد هشدار می‌دهیم که زودتر واکسن تزریق کنند، همچنین مردم استفاده از ماسک در فضاهای سربسته را جدی بگیرند. آمارها نشان می‌دهد که درصد تزریق واکسن کودکان ۵ تا ١١ سال پایین است و به خانواده‌ها هشدار می‌دهیم که از این فرصت برای تزریق واکسن استفاده کنند.

گویا گفت: به صورت هفتگی سویه‌های کرونا را رصد می‌کنند و اکنون سویه امیکرون با زیرسویه BA ۵ به زیرسویه‌های BA١ و BA٢ اضافه شده است البته این سویه جدید شدت بیماری زایی بالایی ندارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: از پزشکان درخواست داریم که افراد مشکوک به علائم کرونا را برای تست ارجاع دهند، زیرا تست مثبت موجب می‌شود تا فرد مبتلا خود را قرنطینه و نکات بهداشتی را رعایت کند. ویتامین C در میوه هایی مانند لیمو، لیمو ترش و پرتقال و جود دارد. هر یک از این مواد تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است و به جلوگیری از عفونت کمک می‌کند.

حتی زمانی که به بیماری‌هایی مانند کووید ۱۹، آنفولانزا و سرماخوردگی مبتلامی شوید.  سیستم ایمنی شما اولین خط دفاعی بدن شما در برابر هر مهاجمی مانند ویروس، باکتری، سم یا قارچ است.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید ایمنی بدن خود را حفظ کنید دستیابی به غذاهای  مغذی از جمله مرکبات است.  از جمله مزایای میوه ها مقدار بالای ویتامین C موجود در آنهاست که می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. این تا حدی به  اثرات آنتی اکسیدانی آن مربوط  است که به مبارزه با رادیکال های آزاد مضر و تقویت سلول های ایمنی برای مقابله با مهاجمان کمک می کند.

نمونه هایی از این مرکبات پرتقال، گریپ فروت، لیمو و لیموترش است. وقتی مطابق فصل غذا می خورید مواد غذایی به وفور وجود دارند و ارزش غذایی موجود در هر غذا به حداکثر می رسد.دستور العمل های زیر به شما کمک می کند تا از میوه ها ومرکبات به خوبی استفاده کنید ولذت ببرید.

۱-آب جامو:

نوشیدنی زردچوبه اندونزیایی

اگر آب جامو در بین  نوشیدنی های شما نیست شاید بخواهید آن را امتحان کنید. در اندونزی این نوشیدنی به دلیل  مزایای ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن معروف شد. مواد تشکیل دهنده آن سالم بسیار هستند، از جمله لیمو، که در آب  یک عددآن ۱۸.۶ میلی گرم ویتامین C وجود دارد و این باعث می شود که  منبع عالی مواد مغذی باشد.سایر مواد سالم موجود در آب جامو عبارتند از زنجبیل که حاوی خواص ضد ویروسی است و زردچوبه که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد.این دستور به زردچوبه تازه نیاز دارد، اما اگر آن را پیدا نکردید می توانید از زردچوبه آسیاب شده استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که زردچوبه آسیاب شده ممکن است طعم قوی تری نسبت به نوع تازه داشته باشد، بنابراین باید مقدار آن را بسته به طعم دلخواه خود تنظیم کنید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها