کدخبر: 14707

قیمت نان | نان | یارانه نان

یارانه نان برای مردم | نان گران می شود؟

برخی از واحدهای فروش نان در سطح شهر ارومیه که نان را با نرخ بیشتر از نرخ مصوب به مردم عرضه کرده و بدون پروانه و حواله فعالیت می‌کنند، متخلف محسوب شده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

دولت گفته است که قیمت انواع نان در سال ۱۴۰۱ بدون تغییر می‌ماند و شهروندان در صورت مشاهده افزایش قیمت نان با سامانه ۱۲۴ در تماس بگیرند تا برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد. رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه گفت: قیمت نان در ارومیه تغییر نیافته است و تمامی نانوایان موظف هستند نان را بر اساس قیمت اعلامی اتحادیه به فروش برسانند.

الله‌وردی حسن زاده، رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه درباره تخلفات برخی از نانوایان مبنی بر اعمال قیمت‌های سلیقه‌ای فروش نان در ارومیه، اظهار کرد: برخی از واحدهای فروش نان در سطح شهر ارومیه  که نان را با نرخ بیشتر از نرخ مصوب به مردم عرضه کرده و بدون پروانه و حواله فعالیت می‌کنند، متخلف محسوب شده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی افزود: تعدادی از واحدهای فروش نان، طبق اعلام اتحادیه نانوایان و حواله‌ای که دریافت کرده اند در ساعات مقرر، مجاز به فروش نان هستند. حسن زاده عنوان کرد: فعالیت این واحدها طبق حواله دولتی در شیفت صبح (از ساعت ۶ لغایت ۱۱)  است و  تعدادی نیز برخلاف قانون و در جهت جذب مشتری در شیفت بعد از ظهر و با سهمیه آرد آزاد پز فعالیت می‌کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه گفت: در ماه مبارک رمضان پخت نان لواش طبق روال قبلی از ساعت ۶ صبح تا اتمام سهمیه ادامه خواهد داشت و واحد های نانوایی بربری،نان روغنی و سنگک نیز موظف هستند  از ساعت ۱۵ بعد از ظهر تا نیم ساعت قبل ازافطار  اقدام به پخت نان کنند.حسن زاده با بیان اینکه در شهرستان ارومیه یک هزار و ۴۰۰ واحد نانوایی وجود دارد تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان، روند بازرسی از واحد های نانوایی به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در جهت جلوگیری از گران‌فروشی، لیستی از نرخ‌های مصوب نان در اختیار تمامی واحدهای فروش (اعم از نان‌روغنی، نان لواش، سنگک و بربری) قرار گرفته شده است که باید این لیست توسط نانوایان در جهت دید مشتریان نصب شود. رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه در پایان تصریح کرد: از سال ۹۹ هیچگونه افزایش قیمت  در نرخ نان در استان وجود نداشته و نرخ‌های اعلام شده به شرح زیر است:

نرخ‌های نان در یارانه اول:

بربری با وزن چانه ۵۰۰ گرم= ۸۰۰/۱ تومان

سنگک ماشینی با وزن چانه ۴۵۰ گرم= ۵۰۰/۱ تومان

لواش ماشینی با وزن چانه ۱۵۰ گرم= ۳۰۰ تومان

لواش سنتی با وزن چانه ۱۵۰ گرم= ۳۵۰ تومان

نرخ‌های نان در یارانه دوم:

سنگک سنتی با وزن چانه ۴۵۰ گرم= ۵۰۰/۲ تومان

سنگک ماشینی با وزن چانه ۴۵۰ گرم= ۸۰۰/۱ تومان

بربری ساده با وزن چانه ۵۰۰ گرم= ۵۰۰/۲ تومان

لواش ماشینی با وزن چانه ۱۵۰ گرم= ۴۰۰ تومان

لواش سنتی با وزن چانه ۱۵۰ گرم= ۴۸۰ تومان

نان روغنی با وزن چانه ۴۵۰ گرم= ۳۰۰۰ تومان

حسن زاده عنوان کرد: همچنین قیمت هر بسته نان لواش ۳۲ عددی همراه با هزینه نایلون ۱۰ هزار تومان است. رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده افزایش قیمت نان به صورت خودسرانه با سامانه ۱۲۴ در ارتباط هستند تا برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها