کدخبر: 14806

قیمت دلار |نرخ دلار|قیمت یورو

دلار سقوط کرد | ارزانی قیمت دلار در ماه محرم | قیمت دلار چقدر شد؟

کاهش قیمت دلار از ابتدای این هفته کلید خورد.

قیمت دلار بالاخره کوتاه آمد و به ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رسید. حالا دلار فقط دو گام تا ورود به کانال ۳۰ هزار تومانی فاصله دارد. آیا دلار دوباره ارزان می‌شود؟دو ماه است که قیمت دلار در کانال ۳۱ و ۳۲ هزار تومانی در حرکت است و قصد کاهش ندارد. اما خبر از سرگیری مذاکرات هسته‌ای یخ دلار را باز کرد و روند نزولی قیمت آغاز شد.

کاهش قیمت دلار از ابتدای این هفته کلید خورد. گزارش‌های رسیده از چهار راه استانبول حاکی از احتیاط معامله‌گران برای خرید و فروش دلار بود. قیمت دلار در کانال بالای ۳۱ هزار تومان ثابت مانده بود اما معاملات محتاطانه انجام می‌شد و همه گوش به زنگ اخباری بودند که از وین شنیده می‌شود.

بالاخره خبر ساعتی قبل مخابره شد. انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین در صفحه توییترش نوشت: در راه وین برای مذاکره درباره اجرایی شدن کامل برجام بر مبنای متن ارائه شده هماهنگ‌کننده مذاکرات [جوزپ بورل] در ۲۰ ژوئیه است.پس از آن بود که سخنگوی وزارت امور خارجه هم اعلام کرد هیات ایرانی به ریاست باقری کنی تا ساعتی دیگر راهی وین می‌شوند تا درباره برجام مذاکره کنند. مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته شد.

قیمت دلار چه می‌شود؟

قیمت دلار

بار پیش آغاز مذاکرات برجامی در دوحه، قیمت دلار را به کانال ۳۰ هزار تومان رساند و دلار ظرف دو روز کاهش دو تا سه هزار تومانی را تجربه کرد. دفعات قبل هم آغاز مذاکرات برجام و حضور تیم مذاکره‌کننده در وین، بر قیمت دلار تاثیر گذاشت و دلار تا نزدیک ۲۸ هزار تومان هم رسید.

اکنون هم همه چیز وابسته به نتیجه مذاکرات هسته‌ای در وین است. اگر مذاکرات خوب پیش برود باید منتظر کاهش قیمت دلار بود. اما چقدر کاهش؟

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها