کدخبر: 14816

کرونا | آمار کرونا | ویروس کرونا

کرونا اوج گرفت | علائم جدید کرونا | مراقب باشید

تعداد موارد ابتلا در موج هفتم کرونا به اندازه‌ای زیاد است که اگر از هر ۱۰ هزار نفر یک نفر فوت کند، با فرض اینکه ۱۰ میلیون نفر در این موج مبتلا شوند(که عددی دور از ذهن نیست)، با هزار فوتی مواجه می‌شویم.

یک اپیدمیولوژیست می گوید: بیش از ۹۰ درصد مبتلایان در زیرسویه جدید کرونا، هیچ علامتی ندارند. مسعود یونسیان، اپیدمیولوژیست می‌گوید: «بیش از ۹۰ درصد مبتلایان در زیرسویه جدید کرونا، هیچ علامتی ندارند. اگر همین امروز تمام موارد انتقال و ابتلا را متوقف کنیم، شهریور موارد مرگ کاهش می‌یابد.»

موارد ابتلا به کرونا به حدود ۱۰ هزار نفر نزدیک شد. فوتی‌های روزانه کرونا هم به بیش از ۷۰ نفر رسید. آنطور که متخصصان می‌گویند در روزهای پیش رو، روند ابتلا و فوتی‌ها همچنان افزایشی است. احتمال برگشت محدودیت های کرونا | تا کرونا هست سرما خوردگی وجود ندارد! | سویه جدید کرونا چه کسانی را هدف قرار داده است؟

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون حدود ۳۰ میلیون نفر دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. یعنی حدود نیمی از کسانی که دز دوم را گرفته‌اند. ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که واکسن کرونا نزده‌اند. مسعود یونسیان، اپیدمیولوژیست به تجارت‌نیوز می‌گوید: «اگرچه کشندگی سویه جدید کرونا حدود ۱۰۰ برابر کمتر از ویروس اولیه کروناست، اما احتمال سه رقمی شدن فوتی‌های کرونا وجود دارد. البته انتظار نداریم تعداد فوتی‌ها به اندازه موج پنجم باشد.»

یونسیان می‌گوید: «تعداد موارد ابتلا در موج هفتم کرونا به اندازه‌ای زیاد است که اگر از هر ۱۰ هزار نفر یک نفر فوت کند، با فرض اینکه ۱۰ میلیون نفر در این موج مبتلا شوند(که عددی دور از ذهن نیست)، با هزار فوتی مواجه می‌شویم.»

این اپیدمیولوژیست می‌گوید: «نکته مهم برای زیرسویه جدید کرونا این است که تعداد زیادی از مبتلایان بدون علامت هستند. کسانی که بدون علامت هستند با افراد دیگری ارتباط می‌گیرند که حساسیت شدید داشته باشند و به فرم شدید بیماری مبتلا شوند.»

او ادامه می‌دهد: «ما با تعدادی بیمار مواجه هستیم که می‌گویند با بیماران در ارتباط نبودند و جایی هم نرفتند، واکسن هم دریافت کرده‌اند اما باز هم مبتلا شدند. ضمن اینکه بارها گفته‌ایم که هیچ واکسنی به صورت ۱۰۰ درصدی ایمنی ایجاد نمی‌کند ولی احتمال ابتلا به فرم شدید بیماری بسیار کمتر می‌شود.»

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها