کدخبر: 14990

قیمت خودرو| قیمت خودرو دیوار | قیمت خودرو خارجی

قیمت خودروهای ایرانی و خارجی امروز | پراید رک.رد زد | جدول قیمت خودرو

حالا که سایپا طرح‌های فروش محصولات خود را بدون قرعه‌کشی آغاز کرده است، متقاضیان می‌توانند تا زمان اتمام ظرفیت فروش، اقدام به ثبت‌نام و خرید خودروی مورد نظر کنند.

قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز یکشنبه، 23 مرداد 1401 اعلام شد. بازار خودروی کشور در رکود قرار دارد. اما امیدواری بازار به نتیجه مثبت مذاکرات، قیمت‌ها را به صورت جزئی کاهش داده است. قیمت خودرو صفر داخلی در روز یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۷۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز به ۴۱۰ میلیون تومان رسید.

البته پژو ۲۰۷ اتومات در قیمت ۶۱۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون با نرخ ۲۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ دو  مدل ۱۴۰۱ به ۳۰۲ میلیون تومان رسید. ۲۰۶ تیپ پنج نیز  دو میلیون تومان کاهش داشت و اکنون در بازار کشور تا نرخ ۳۵۹ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک نیز امروز در قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

قیمت خودرو

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: نه تنها در بازار خودرو، بلکه سایر بازارها نیز در کشور متاثر از مذاکرات وین هستند. به دلیل مشخص نبودن نتیجه مذاکرات نیز، بازارها دست نگه داشته‌اند و جهشی ندارند. هرچند اخبار ضد و نقیضی که از این مذاکرات منتشر می‌شود، یک تاثیر جزئی دارد.

او افزود: بازار خودروی کشور در حال حاضر در رکود قرار دارد. اما امیدواری بازار به نتیجه مثبت مذاکرات، قیمت‌ها را به صورت جزئی کاهش داده است. البته به نظر می‌رسد این رکود ادامه داشته باشد تا نتیجه قطعی از مذاکرات مشخص شود. این کارشناس صنعت خودرو در ادامه توضیح داد: گویا بانک مرکزی با واردات خودرو به کشور مخالفت کرده و بحث واردات نیز همچنان با ابهاماتی همراه است. اما با به نتیجه رسیدن مذاکرات و وارد شدن ارز به کشور، مشکلات تامین ارز نیز برطرف می‌شود و در بازار و قیمت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

وزارت صمت مدت‌هاست که وعده حذف قرعه‌کشی خودرو را به مردم داده است. البته این نهاد اعلام کرده که این وعده به صورت تدریجی و طی سال تحقق می‌یابد و تاریخ دقیقی را برای آن مشخص نکرده است. اما این صحبت وزارت صمت نه تنها عملی نشد، بلکه فروش خودروسازان خصوصی نیز زیر نظر وزارت صمت رفت. اکنون همه خودروسازان کشور تحت نظر وزارت صمت طرح‌های فروش خود را برگزار می‌کنند.

در این میان، شرکت خودروسازی سایپا استارت حذف قرعه‌کشی برخی محصولات خود را زد. حالا مدتی است که سایپا خودروهای کوییک، ساینا، شاهین و وانت پراید را بدون قرعه‌کشی می‌فروشد و صرف ثبت‌نام در سایت این کارخانه کافی است.

حالا که سایپا طرح‌های فروش محصولات خود را بدون قرعه‌کشی آغاز کرده است، متقاضیان می‌توانند تا زمان اتمام ظرفیت فروش، اقدام به ثبت‌نام و خرید خودروی مورد نظر کنند. این شرکت خودروسازی اعلام کرده که در این طرح به همه افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند، پس از تکمیل وجه خودرو تحویل می‌دهد.

به نظر می‌رسید این خودروهایی که از فرایند قرعه‌کشی خارج شده‌اند، به میزان تولید کافی رسیده و خودروساز مشکلی در تولید و تامین قطعاتش ندارد. اما عملکرد سایپا حتی در تحویل این خودروها که در سال گذشته با قرعه‌کشی به فروش رسیده‌اند، با تاخیر و مشکلاتی همراه است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها