کدخبر: 16466

حقوق | افزایش حقوق | میزان افزایش حقوق

وعده افزایش حقوق دولت کی عملی می شود؟

به پیشنهاد دولت و با تصویب مجلس، افزایش حقوق کارکنان دولت، بازنشستگان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از نیمه دوم امسال اعمال می‌شود.

افزایش حقوق کارکنان دولت از نیمه دوم سال جاری اعمال می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش حقوق از ابتدای مهر ماه امسال برای تمامی کارکنان دولتی که مشمول قانون خدمات کشوری و لشکری می‌شوند، اعمال خواهد شد.

به نقل از ایرنا، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به پیشنهاد دولت و با تصویب مجلس، افزایش حقوق کارکنان دولت، بازنشستگان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از نیمه دوم امسال اعمال می‌شود.

محسن زنگنه افزود: بر اساس لایحه پیشنهادی دولت با عنوان «لایحـه متناسـب‌سـازی حقـوق کارکنـان دولـت و بازنشستگان کشوری و لشکری» از ابتدای مهر ماه امسال حقوق تمامی کارکنان دولتی که مشمول قانون خدمات کشوری و لشکری هستند در حقوق پایه حدود سه هزار امتیاز که معادل بیش از یک میلیون تومان است اعمال خواهد شد.

زنگنه با بیان این که حق عائله‌مندی ۲ برابر و تقریبا بین پنج تا ۲۰درصد حقوق‌های مختلف افزایش خواهد یافت ادامه داد: در حوزه اقشار آسیب‌پذیر که از طرف بهزیستی و کمیته امداد حمایت می‌شوند، بین ۱۵ تا ۳۰درصد کمک معیشت افزایش خواهد یافت.وی به فقدان عدالت در پرداختی سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: بر این اساس فوق‌العاده ویژه همه دستگاه‌ها تا ۳۵درصد افزایش می‌یابد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با میزان افزایش دریافتی حقوق بازنشستگان نیز گفت: حداقل ۹۰۰هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه خواهد شد.وی در خصوص منابع مالی این میزان افزایش اظهار کرد: به همین منظور افزون بر ۵۰هزار میلیارد تومان در بودجه امسال دولت پیش‌بینی شده‌ است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها