کدخبر: 18107

رتبه بندی معلمان | اخبار رتبه بندی معلمان | افزایش حقوق فرهنگیان و طرح رتبه بندی معلمان

خبر فوری ویژه یلدایی | این نو معلمان شامل طرح رتبه بندی فرهنگیان شدند!!

نتایج نهایی رتبه بندی معلمان اعلاام شد.

رتبه بندی معلمان از دغدغه‌های مهم فرهنگیان است.رتبه بندی معلمان حواشی بسیاری را به دنبال داشته است.رتبه بندی معلمان مدتهاست که قرار است اجرا شود.رتبه بندی معلمان برای معلمان اهمیت فوق العاده ای دارد.رتبه بندی معلمان با اما و اگرهای فراوان همراه است.

رتبه بندی معلمان

 علیرضا منادی با اعلام این خبر که تمامی ۸۰۷هزار نومعلم در سراسر کشور شامل قانون رتبه‌بندی خواهند شد، گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای رتبه‌بندی را که ۳۸هزار میلیارد تومان برای سال جاری بوده تأمین کرده است.

به گزارش شفقنا از تسنیم، علیرضا منادی با اشاره به آخرین خبرها از روند اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: بودجه لازم برای اجرای قانون رتبه‌بندی در سال جاری 38 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، البته 12 هزار میلیارد تومان هم به‌عنوان طلب معلمان برای 6ماهه سال قبل است.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای رتبه‌بندی را تأمین کرده است، عنوان کرد: با وجود این، از آنجا که ارزشیابی فرهنگیان بر اساس سوابق شغلی و امتیازات حرفه‌ای کمی پیچیده و زمان‌بر است،‌ اجرای کامل رتبه‌بندی طبعاً با یکی دو ماهی تأخیر انجام می‌شود، با این حال تاکنون یک مبلغ علی‌الحساب  به حساب تمامی معلمان مشمول رتبه‌بندی واریز شده است.

رئیس‌ کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه به‌محض اتمام فرآیند ارزشیابی معلمان مابه‌التفاوت‌ها نیز به حساب فرهنگیان واریز خواهد شد، گفت: هیئت‌های ممیزه هم‌اکنون درگیر بررسی سوابق شغلی و حرفه‌ای معلمان مشمول قانون رتبه‌بندی هستند و نمی‌توان زمان دقیقی برای پرداخت مابه‌التفاوت‌ها اعلام کرد.

منادی، با تأکید بر اینکه براساس رایزنی‌های صورت‌گرفته با وزارت آموزش و پرورش، نومعلمان که جمعیت‌ آنها در کل کشور حدود 807 هزار نفر است نیز شامل قانون رتبه‌بندی خواهند شد، گفت: درباره معلمان مهر‌آفرین که پیش از این قرار بود آزمونی از آنها گرفته شود تا واجدین شرایط به‌شکل گزینشی انتخاب شوند، طی توافقاتی که صورت گرفت دیگر نیازی به برگزاری آزمون نیست و همه معلمان مهرآفرین شامل مزایای رتبه‌بندی می‌شوند.

وی اضافه کرد: البته دولت اعلام کرده است که معلمان مهرآفرین از ابتدای مهر 1401 مشمول قانون رتبه‌بندی می‌شوند در حالی که ما معتقدیم معلمان مهرآفرین نیز باید همانند سایر مشمولان این قانون از شهریور 1400 از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند شوند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها