کدخبر: 18502

قیمت دلار | قیمت دلار به نرخ امروز 20 دی

قیمت شگفت آور دلار امروز 20 دی | قیمت دلار کمر ملت را شکاند!

نرخ جدید قیمت دلار امروز 20 دی ماه را در این گزارش بخوانید.

بررسی بازار معاملات ارزی روز گذشته نشان می دهد که، دلار 39 هزار تومانی فقط یک روز دوام آورد و قیمت‌ها مجددا یک کانال بالا رفتند.

حرارت نوسان از بازار فردایی شروع شد. معامله‌گران می‌گفتند وقتی خبر افزایش نرخ سود بانکی منتفی شد معامله‌گران فردایی که ریالی معامله می‌کنند ترجیح دادند ریسک خرید و فروش را به جان بخرند.

قیمت دلار

جو اتاق های معاملاتی ارز افزایشی شد

بعد از شکست سکوت در معاملات فردایی و بالا باز شدن نرخ حواله درهم نسبت به روز پنجشنبه، جو اتاق‌های معاملاتی افزایشی شد و با خودش نرخ نقدی‌ را هم بالا آورد. البته بازار نقدی با احتیاط بیشتری قدم برمی‌دارد و فاصله قیمت نقدی و فردایی حداقل به 500 تومان می‌رسد.

مرزهای پراسترس قیمتی در بازار دلار و سکه

به گزارش اکوایران، در بازار نقدی معامله‌گران از سقف‌های معاملاتی می‌ترسند. 40 هزار و 800 هرات، 42 هزار تهران و 42 هزار و 500 تومان سلیمانیه و 21 میلیون و 200 هزار تومان سکه، مرزهای پراسترس در بازار هستند.

برخی از معامله‌گران با اشاره به ریزش قیمت‌ها پس از برخورد به این سطوح در یکشنبه هفته قبل، نگران هستند دوباره دستشان در این سطوح بسوزد.

نوسانات اخیر بازار، پولبک است؟

این گروه تقریبا جز طیفی هستند که نوسانات اخیر را پولبک می‌دانند. برای همین تا قیمت‌ها از این مرزها رد نشود پوزیشن جدی نمی‌گیرند.

در بازار گروه دیگری هم وجود دارد که به جاماندگان معروف هستند. این گروه با تصور اینکه بازار در هرات تا سطح 37 هزار تومان پایین می‌آید و همراه با آن دلار تهران هم تا 38 هزار نزول می‌کند دست به خرید نزدند.

ریسک ورود خریداران کم می شود اگر...

برگشت قیمت‌ها قبل از این سطوح موجب شد آن‌ها درباره کف‌های بازار دچار تردید شوند. این گروه نگران هستند با باقی ماندن دلار در بالای مرز 40، کف بجای دامنه 30 در بالای مرز 40 شکل بگیرد که در این حالت ریسک ورود خریدار هم کم می‌شود.

قیمت دلار

سکه اتحادیه به سکه بازار رسید

سکه در روز شنبه 20 میلیون و 400 هزار تومان شروع به کار کرد و با افزایش تا 20 میلیون و 800 هزار تومان بالا آمد. نکته نرخ این بود که سکه اتحادیه در معاملات شنبه به سکه بازار رسید. همزمان با این اتفاق نرخ دلار تهران و تتر هم یکی شدند.

2 تاریخ مهم در بازار

معامله‌گران در بازار به دو تاریخ توجه دارند: 23 و 30 ژانویه که برابر با 3 و 10 بهمن در تقویم شمسی است. 23 ژانویه نشست آتی شورای امور خارجه اتحادیه اروپاست که امکان دارد درباره سپاه، کل اتحادیه یک تصمیم واحد بگیرد.

دومی هم موعد تمدید معافیت تحریمی همکاری‌های روسیه و ایران در حوزه هسته‌ای از سوی آمریکا است.

معامله‌گران می‌گویند اگر 3 بهمن تصمیمی علیه سپاه گرفته نشود و معافیت آمریکا هم برای روسیه تمدید شود، فاند خبری خوبی برای جریان کاهشی خلق می‌شود.

خیلی‌ها در بازار می‌گویند این روزها علاوه بر اینکه رییس کل چه کسی باشد و چه سیاستی داشته باشد، نیاز به یک جریان پرقدرت خبری هم است که انتظارات مثبت را تقویت کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها