کدخبر: 19143

تصادفات | تصادفات جاده‌ای | تصادفات نوروزی

ساعت 17 تا 19، بازه زمانی حادثه برای مسافران !

مسافران مراقب باشند، بیشترین میزان حادثه در این دو ساعت بوده است!

جمعیت هلال احمر 6  اطلاعیه شماره ستاد خدمات نوروزی را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: طبق آخرین گزارش‌ها از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌ احمر، از زمان اجرای طرح امداد نوروزی در سطح جاده‌های کشور، از جمع 2039 ماموریت امدادی که با حضور امدادگران هلال‌ احمر پوشش داده شده، 1081 مورد مربوط به سوانح ترافیکی بوده است. همچنین با تلاش امدادگران، 251 مصدوم که در خودروهای تصادفی گیر افتاده بودند، رهاسازی شدند.

طبق برآوردهای انجام شده در  طی اجرای طرح نوروزی هلال احمر روز گذشته، بیشترین تصادفات در ساعات 17 تا 19 (5 تا 7 عصر) رخ داده و بیشترین عملیات‌های امداد جاده‌ای هلال‌ احمر در این ساعات رقم خورده است.

470 فوتی در تصادفات ایام‌ نوروز تا به امروز

حدود 38 هزار نفر در مدت اجرای طرح‌های نوروزی، از خدمات امدادی هلال‌ احمر در حوادث مختلف که بیشترین آنها تصادفات جاده‌ای بوده، استفاده کرده‌اند.

براساس تحلیل‌های انجام شده در عملیات‌های امداد نوروزی هلال‌ احمر در جاده‌ها، محورهای شرقی کشور (مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی) دارای بیشترین مصدومان جاده‌ای انتقال یافته به مراکز درمانی بود‌ه‌اند.

با توجه به ورود موج بارشی جدید به کشور و لغزنده شدن سطح جاده‌ها در بسیاری از مناطق کشور  تا جمعه 11 فروردین ماه و احتمال بروز تصادفات ناشی از حوادث جوی، رعایت نکات ایمنی زیر به مسافران نوروزی توصیه می‌شود.

الف- در صورت بارش باران به دلیل لغزنده شدن جاده‌ها، سرعت خودروی خود را کاهش دهید و با سرعت مطمئنه برانید.

ب- تیغه‌های برق پاک کن خودرو را از نظر ظاهری و مکانیکی بررسی کنید. ممکن است بدنه تیغه‌ها از نظر ظاهری سالم باشند ولی بخش پلاستیکی آنها کارایی و کیفیت لازم را نداشته باشند. قبل از رانندگی در جاده از تمیز بودن شیشه‌های خودرو و آینه‌ها و سالم بودن برف پاک کن‌ها و چراغ‌های جلو عقب و چراغ ترمز مطمئن شوید.

شماره تلفن امداد ونجات هلال احمر  112 در هر ساعت از شبانه روز، آماده امداد و نجات افراد حادثه دید‌گان است.

ارسال نظر: