کدخبر: 19182

قیمت گوشت | کاهش قیمت گوشت | افزایش قیمت گوشت

قیمت گوشت کاهش یافت!

قیمت گوشت کاهش 30 الی 40 هزارتومانی را تجربه کرد!

قیمت گوشت برای شهروندان از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا قیمت گوشت در مصرف یکی از اساسی ترین کالاهای روزمره مردم اثر گذار است. قیمت گوشت تحت تاثیر عوامل بسیاری تغییر می‌کند. از جمله مواردی که بر قیمت گوشت اثر گذار است، میزان صادرات و واردات این کالای اساسی است. در ادامه قیمت گوشت امروز را خواهید خواند.

کاهش قیمت گوشت امروز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گزارشی نوشت: اجرایی نشدن وعده جهاد کشاورزی عامل آشفته بازار میوه شب عید شده است.

فرزاد آقایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گزارشی به رئیس سازمان تعزیرات گفت: رؤسای شعب با توجه به نارضایتی مردم به صورت شبانه‌روزی در میادین تره بار مستقر شدند و سعی کردیم میوه باکیفیت و قیمت مناسب به دست مردم برسد.

وی در قرارگاه گشت‌های مشترک طرح نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: یکی از حوزه‌های ورود سازمان تعزیرات حکومتی در بازار شب عید، موضوع میوه و تره بار بود که میوه از جهت تأمین و تنظیم بازار وضع خوبی نداشت.

آقایی افزود: با اینکه جهاد کشاورزی مسئولیت عرضه ۴ هزار تن پرتقال و ۲ هزار تن سیب را به عهده گرفته بود اما متأسفانه تا شب عید نتوانست هزار تن نیز توزیع کند و از طرف دیگر میوه‌های توزیع شده به خصوص سیب، کیفیت لازم را نداشت.

خبر خوش دولت برای مردم | کاهش 50 هزار تومانی قیمت گوشت قرمز در بازار امروز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران تعطیلی میدان تره و بار از دیگر دلایل ایجاد اختلال در قیمت‌ها و توزیع میوه‌ها خواند و افزود: با باز شدن میدان تره و بار و نظارت تعزیرات حکومتی، امیدواریم در چند روز آینده مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

آقایی رویکرد تعزیرات در این طرح را پیشگیرانه عنوان کرد و افزود: طرح توزیع گوشت تنظیم بازار برای اولین بار در میدان بهمن تهران با نظارت سازمان تعزیرات حکومتی باعث کاهش ۳۰ الی ۴۰ هزار تومانی قیمت این کالا شد.

به گفته آقایی پایانه‌ها، فرودگاه و راه‌آهن از دیگر نقاط تمرکز تعزیرات حکومتی در ایام شب عید است که با همکاری دادستانی اقدامات خوبی برای برخورد با دلالان فروش بلیط انجام شده است.

قیمت گوشت امروز 7 فروردین 1402

قیمت گوشت

فروش گوشت مرغ بیش از 63 هزارتومان تخلف است!

«مسعود امرالهی» در پخش برنامه تهران ۲۰، با بیان اینکه گوشت ۵۰۰ هزار تومانی مورد تایید نیست و کالای لاکچری محسوب می‌شود افزود: طی هفته‌های گذشته میانگین تولید و کشتار دام سبک روزانه حدود ۷ هزارو ۳۰۰ راس دام بوده که به روزانه ۱۱ هزار راس دام رسیده‌ایم.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه قیمت لاشه دام سبک حدود ۳۷۵ هزار تومان بود که در حال حاضر بین ۳۳۰ تا ۳۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود اظهار داشت: ملاک ما عمده‌فروشی میدان بهمن است که کالا از آنجا به بازار عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: گوشت گوسفند در میدان بهمن تهران ۳۳۵ تا ۳۴۵ هزار تومان است که در قصابی ۸ درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

امرالهی گفت: کشتار گوساله به یک هزارو ۱۲۰ راس رسیده و قیمت لاشه آن به ۲۲۰ هزار تومان کاهش یافته است بنابراین قیمت گوشت چرخ کرده باید ۱۷۵ هزار تومان عرضه شود.

به گفته وی، همچنین گوشت مخلوط گوساله ۱۹۲ هزار تومان و گوشت ران بسته‌بندی با قیمت ۲۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: گوشت گوسفندی ۲ کیلویی با قیمت ۲۴۷ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود و این گوشت‌ها تازه هستند.

به گفته وی، حدود ۷۰۰ هزار راس دام سبک و ۷۲ هزار راس دام سنگین توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور تا آذر ماه خرید حمایتی شده است و در حال حاضر در قالب گوشت منجمد و با قیمت حدود ۱۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

امرالهی ادامه داد: این دام‌ ها در زمان خشکسالی از دامدارانی که توان نگهداری از دام را نداشتند خرید حمایتی شده و در حال حاضر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی درباره قیمت مرغ افزود: قیمت مرغ در حال حاضر ۶۳ هزار تومان است و در ورودی میدان بهمن در حال حاضر با قیمت ۵۸ تا ۵۹ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و بیش از قیمت ۶۳ هزار تومان تخلف محسوب می‌شود.

تنظیم بازار میوه شب عید امسال توسط بخش خصوصی

امرالهی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی تنظیم بازار گوشت و میوه را به بخش اتحادیه‌ها و تشکل‌ها واگذار کرده است، گفت: پیش از این دولت از ۴ ماه مانده به عید به خرید میوه ورود می‌کرد اما امسال با همکاری بخش خصوصی میوه شب عید تهیه و توزیع خواهد شد که این امر از ضرر و زیان دولت جلوگیری کرده است.

به گفته وی، میوه با کیفیت مطابق با استانداردهای تنظیم بازار و با قیمت مصوب به بازار عرضه خواهد شد.

قیمت گوشت 22 اسفند 1401

ایوب فصاحت در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به واردات گوشت گرم گوسفندی و گوساله گفت: تا چند روز آینده گوشت گرم گوسفندی و گوساله وارد کشور شده و برای عرضه به میادین میوه و تره‌بار تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به کاهش نرخ مصوب گوشت قرمز با واردات گوشت گرم افزود: قیمت هر شقه گوسفندی ۲۸۲ هزار تومان تعیین شده است.

گوشت گوساله وارداتی با قیمت هر کیلوگرم ۱۸۵ هزار تومان به میادین میوه و تره بار تحویل داده می‌شود که با قیمت حداکثر ۲۵۰ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

نرخ هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد حدود ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده است. این قیمت ها درحالی اعلام می شود که قیمت گوشت در پروتیینی های سطح شهر با قیمت میادین تره بار بیش از 100 هزار تومان در هر کیلوگرم اختلاف دارد.

قیمت گوشت 16 اسفند 1401

قیمت گوشت

قیمت گوشت امروز 15 اسفند 1401

سید احد یوزباشی، مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی، در یک برنامه تلویزیونی درباره قیمت گوشت عنوان کرد: قیمت گوشت به صورت رسمی به ما اعلام نشده و در حال حاضر گوشت نرخ مصوبی ندارد!

نبود قیمت مصوب برای گوشت، منجر به مشاهده قیمت‌های عجیب و غریب در بازار شده است. با اینکه چندی پیش وزارت جهاد کشاورزی عرضه گوشت با بسته‌بندی خاص را ممنوع کرد، اما همچنان در سایت‌های فروشگاهی شاهد عرضه این نوع محصولات گوشتی هستیم که قیمت‌های آن بسیار عجیب‌و غریب است.

قیمت گوشت گرم خورشتی تا یک هفته گذشته در بسته‌بندی یک کیلوگرمی با قیمت 509 هزار تومان عرضه شده بود که واکنش بسیاری در پی داشت، اما قیمت همین گوشت، امروز با قیمت 570 هزار تا 599 هزار تومان در سایت‌های فروشگاهی آنلاین و فروشگاه‌ها در حال عرضه است.

به گفته این فعال صنعت دامپروری سودی که کشتار دام ماده دارد دام نر ندارد. برای مثال اگر دام نر کیلویی ۷۰ هزار تومان خریداری شود گوشت آن باید با قیمت حدود هر کیلو ۱۷۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد. ولی برخی دام ماده را با قیمت کیلویی ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان خریداری می‌کنند و گوشت آن را کیلویی۱۷۰ هزار تومان می‌فروشند و سود بیشتری می‌برند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور عنوان کرد: چون قیمت نهاده بالاست و توان مالی دامداران هم ضعیف شده و وعده‌های حمایت از دامداران بعد از حذف ارز ترجیحی نیز محقق نشده، آنها نیز به‌ دنبال حذف و فروش دام‌های ماده خود هستند.

افزایش قیمت گوشت در راه است

دادرس گفت: برای مصرف‌کننده هم تشخیص گوشت دام نر و ماده از یکدیگر آسان نیست. وقتی مصرف کننده گوشت را خریداری می‌کند و گوشت دیر می‌پزد باید بداند که آن گوشت گوسفند ماده پیر است. یا اینکه برخی گوشت بز را هم وارد بازار کرده‌اند و به قیمت بره نر می‌فروشند، در حالی که قیمت هر کیلو بز زنده کیلویی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است. اگر مصرف کننده گوشتی را به اسم گوشت گوسفند خریداری کرد ولی در زمان پخت متوجه شد که گوشت بو می دهد بداند که گوشت بز نر خریده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در مصاحبه تلویزیونی خبر شبکه دو سیما گفت: اعداد و ارقام نشان میدهد که صادرات نمی تواند باعث افزایش قیمت گوشت شده باشد.

وی افزود: کشور ما سالانه می تواند یک میلیون راس دام برای صادرات تولید کند اما از مهر ماه سال جاری تا به امروز تنها 20 هزار راس دام صادر شده است بنابراین صادرات دلیل افزایش قیمت گوشت نمی باشد.

دماوندی نژاد بیان کرد: به دلیل افزایش برودت سرما رفت و آمد مختل شده به همین دلیل این موضوع می تواند تاثیر گذار باشد اما وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص تمهیداتی انجام داده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها