کدخبر: 3257

غوغای مژده دختر 16 ساله در کردستان؛ شهر در ماتم

اهدای اعضای جوان دهگلانی به چند بیمار جان دوباره بخشید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اهدای اعضای حیاتی بدن نوجوان 16 ساله دهگلانی دچار مرگ مغزی به چندین بیمار نیازمند پیوند عضو خبر داد و گفت: از سال ۸۹ تاکنون ۴۷ مورد اهدای عضو در استان انجام شده و به دلیل محدودیت‌های کرونایی، این پنجمین اهدای عضو در سال‌جاری در استان است.

صدیق جدیدالاسلامی اظهار داشت: مرحومه « مژده ایزدی» نوجوان ۱۶ ساله اهل دهگلان، ساکن سنندج در تاریخ ۱۷ شهریورماه جاری دچار ضایعه مرگ مغزی شده و به بیمارستان کوثر سنندج منتقل می‌شود.

اهدای عضو نوجوان 16 ساله در کردستان

به گزارش رکنا، وی افزود: علی‌رغم تمامی تلاش‌های کادر درمان متأسفانه بیمار دچار مرگ مغزی شده بود که مرگ مغزی وی طبق کمیسیون پزشکی به صورت قطعی اعلام و جهت اهدای عضو به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: با رضایت خانواده این جوان دهگلانی اهدای اعضای بدن وی به چندین بیمار نیازمند پیوند زندگی دوباره بخشید.

جدیدالاسلامی تأکید کرد: عمل خیرخواهانه و انسان دوستانه اهدای اعضاء در جهان و همچنین در ایران بدون هیچ هزینه ای انجام می شود لذا ترویج این امر می‌تواند جان چندین بیمار منتظر پیوند عضو را از مرگ حتمی نجات دهد.

اهدای اعضای 47 بیمار مرگ مغزی در استان

وی خاطر نشان کرد: از سال ۸۹ تاکنون ۴۷ مورد اهدای عضو در استان انجام شده و به دلیل محدودیت‌های کرونایی، این پنجمین اهدای عضو در سال‌جاری در استان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: در کشور هزاران نفر در نوبت دریافت عضو هستند که استقبال مردم در عضویت و دریافت کارت پیوند اعضاء می تواند به کاهش زمان انتظار افراد نیازمند کمک کند و تعداد بیشتری از بیماران نیازمند عضو را از این موهبت الهی برخوردار کند.

جدیدالاسلامی از تلاش و همکاری تیم درمان، مسئول واحد فراهم‌آوری و پیوند اعضای معاونت درمان و همه کسانی که در این امر خداپستانه سهم بسزایی داشته‌اند تقدیر و تشکر کرد و گفت: جلب رضایت خانواده متوفی برای اهدای عضو و انجام کارهای فرهنگی در این امر مستلزم کار تیمی و یاری همکاران ساعی این حوزه است که در این شرایط اپیدمی کرونا تاکنون با موفقیت پنجمین اهدای عضو در استان انجام شده است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها