کدخبر: 3624

خبر فوری درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

بازنشستگان با یادآوری عقب ماندگی حقوق خود پس از اجرای دو مرحله ترمیم حقوق در مجموعه‌ی دولت در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بر اساس فرمول‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و تطابق حقوق با امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، یادآور شدند که بازنشستگان کارگریِ حداقل‌بگیر، از سقف کامل متناسب‌سازی بهره‌مند نشدند.

به نقل از ایلنا، بازنشستگان تامین اجتماعی از عضو هیات رئیسه مجلس َشورای اسلامی خواستند که پیگیر اعمال مطالبات دولت به سازمان تامین اجتماعی در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل متناسب‌سازی باشد.

آن‌ها از «حسینعلی حاجی دلیگانی» عضو هیئت رئیسه مجلس، می‌خواهند که پیگیر پرداخت مطالبات دولت به سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ باشد که با وجود گذشت حدود ۶ ماه از سال جدید هنوز ظرفیت پرداخت آن دیده نشده است. 

این بازنشستگان همچنین اعلام کردند که جدا از لزوم تعبیه‌ی ظرفیت پرداخت این بدهی از سوی دولت سیزدهم، سازمان تامین اجتماعی باید تا پیش از پایان سال ۱۴۰۰، باقی مانده‌ی ظرفیت متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان این صندوق را تا سقف ۱۰۰ درصد بازنشستگان کشوری و لشکری (متناسب با ۹۰ درصد شاغلانِ بخش دولتی) تکمیل کند. 

بازنشستگان کارگریِ حداقل‌بگیر، از سقف کامل متناسب‌سازی بهره‌مند نشدند

این بازنشستگان با یادآوری عقب ماندگی حقوق خود پس از اجرای دو مرحله ترمیم حقوق در مجموعه‌ی دولت در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بر اساس فرمول‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و تطابق حقوق با امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، یادآور شدند که بازنشستگان کارگریِ حداقل‌بگیر، از سقف کامل متناسب‌سازی بهره‌مند نشدند و این شکاف و عقب اُفتادگی در سطوح بالای مستمری خیلی بیشتر جبران شده است. 

تکمیل متناسب‌سازی را بر مبنای ۸۹ هزار میلیارد تومان مصوب قانون بودجه پیگیری کنید

بر این اساس، بازنشستگان تامین اجتماعی از حاجی‌دلیگانی خواستند که تکمیل متناسب‌سازی را بر مبنای ۸۹ هزار میلیارد تومان مصوب قانون بودجه پیگیری کند و اجازه ندهد که اجرای متناسب‌سازی و تکمیل آن متناسب با تورم و نزول سطح قدرت خرید، تا پایان سال و تا زمان پرداخت طلب سازمان تامین اجتماعی به دست فراموشی سپرده شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها