کدخبر: 4979

واکنش امیرمحمد یزدانی به شوخی باختنش+ فیلم

رضا یزدانی در مسابقات جهانی کشتی 2011 استانبول در وزن 96 کیلوگرم توانست مدال طلا را کسب کند.

واکنش امیرمحمد یزدانی، کشتی گیر جوان کشورمان به نحوه شکستش در مسابقات جهانی کشتی و مقایسه او با نقی معمولی را ببینید.

رضا یزدانی کشتی گیر اهل ایران است. پلنگ جویبار لقب رضا یزدانی است. در یک برنامه زنده رضا یزدانی به عنوان مهمان دعوت شد. وقتی مجری از او درباره کلیپی که برایش در قالب نقی معمولی در سریال پایتخت ساختند سوال کرد که چه واکنشی داشت؟ رضا یزدانی اعلام کرد که ناراحت نشد و هرکاری که مردم را خوشحال کند او را هم شاد خواهد کرد. البته در ادامه مشخص شد که دوستان رضا یزدانی این کلیپ را ساخته اند و او به شوخی گفت : حالا دارم برایشان!

رضا یزدانی در مسابقات جهانی کشتی 2011 استانبول در وزن 96 کیلوگرم توانست مدال طلا را کسب کند. او همچنین توانست در مسابقات جهانی 2013 بوداپست با پیروزی بر گازیموف کشتی گیر آذربایجانی دومین مدال طلای خود را در مسابقات قهرمانی جهان کسب کند.

ورود به کشتی رضا یزدانی

یزدانی به خاطر علاقه شدید پدرش به ورزش کشتی، این ورزش را انتخاب نمود و از سال 1375، وقتی که یازده ساله بود استارت تمرینات کشتی را زد. نخستین مربی رضا یزدانی، حاج محمود اسماعیل پور بوده است. یزدانی در سال 1383 به عضویت تیم ملی کشتی ایران درآمد.

رضا یزدانی در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک

یزدانی در وزن 84 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات المپیک پکن شرکت کرد. وی در مسابقات سال2006 گوانگ ژو چین به مقام سومی جهان رسید. همچنین در مسابقات سال 2007 باکو آذربایجان نیز برنز گرفت.

رضا یزدانی در مسابقات قهرمانی آسیا 2010

یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سال 2010 با پیروزی بر کشتی گیر قزاقستانی مدال طلای آسیا را کسب نمود.

رضا یزدانی در مسابقات المپیک 2012 لندن

رضا یزدانی در مسابقات کشتی المپیک 2012 لندن با وجود مصدومیت تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت. در مرحله نیمه نهایی با این که کادر فنی تیم ملی به دلیل احساس ناراحتی در ناحیه پا از او خواستند انصراف دهد، قبئل نکرد و به کشتی ادامه داد. اما در اواخر وقت اول با تشدید مصدومیت دیگر قادر به مسابقه دادن نبود و از ادامه مسابقه بازماند. رضا یزدانی در پی مصدومیت، قادر به راه رفتن نبود و با صندلی چرخدار سالن مسابقات را ترک کرد. ، یزدانی همچنین در سال 2013 از سوی فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) به عنوان بهترین کشتی گیر سال در وزن 96 کیلوگرم آزاد جهان انتخاب شد. یزدانی همچنین در سال 2014 نیز به عنوان کشتی گیر سال در وزن 97 کیلوگرم شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها