کدخبر: 5044

یارانه معیشتی | یارانه | زمان واریز یارانه

پرداخت یارانه 110 تومانی به این افراد | یارانه 110 تومانی شامل چه کسانی می شود؟

احمد توکلی یکی از حاضران نشست رئیسی، اعلام کرده که جلسه اقتصاددانان با رئیسی درباره بررسی اثراث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

آنگونه که به نقل از توکلی اعلام شده یکی از مواردی که در این جلسه اعلام شده پرداخت  یارانه ۱۱۰ هزار تومانی  به اقشار آسیب‌پذیر است.

دولت مدتی است که می‌خواهد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و قرار است این ارز فقط به واردات دارو و گندم تعلق بگیرد. یکی از اصلی‌ترین پیشنهادهایی که برای جاگزین کردن ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شده پرداخت یارانه یا کارت اعتباری است.

دولت در طرح حمایتی خود همواره جامعه هدف را اقشار کم‌درآمد اعلام کرده که شامل دهک‌های اول تا پنجم می‌شود. این دهک‌ها یارانه معیشتی بنزین را دریافت می‌کنند. می‌توان مشمولان یارانه ۱۱۰ هزار تومانی را به چند دسته تقسیم کرد:

1-افراد تحت پوشش کمیته امداد

2-افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی

3-افراد بدون هیچ گونه بیمه

4-روستاییان و عشایر

5-افرادی که مجموع درآمد خانوارشان کمتر از حداقل حقوق وزارت کار باشد (یعنی کمتر از ۲٫۶ میلیون تومان باشد)

6-افرادی که ملک و ماشین با قیمت بالا نداشته باشند

7-یارانه‌بگیران نقدی و معیشتی

چند میلیون نفر یارانه می‌گیرند؟

یارانه

در پاییز پارسال وقتی دولت روحانی تصمیم گرفت یارانه کرونا پرداخت کند اعلام کرد که به پنج دهک یعنی حدود ۴۲ میلیون نفر یارانه می‌دهد. بنابراین اظهارنظر دولت قبلی و دولت فعلی می‌توان برآورد کرد که این پنج دهک شامل ۴۲ میلیون نفر می‌شود.

اگر قرار باشد که همزمان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یارانه نقدی ۱۱۰ هزار تومانی پرداخت شود، می‌توان گفت احتمالا یارانه نقدی جدید از دی ماه پرداخت شود.

البته محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور پیش از این گفته بود دولت در آذرماه خبر خوبی برای مردم دارد. برای همین ممکن است که خبر خوب رضایی پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی باشد. از طرفی این زمزمه مطرح بود که دولت رئیسی یارانه‌ها را از آذرماه افزایش دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها