کدخبر: 6595

اخبار روز | اخبار مهم روز | اخبار حوادث

مدیرعامل مترو از اختلال در سامانه گفت | جزئیات حادثه مترو لورفت

صبح امروز خط مترو تهران کرج دچار حادثه شد. این حادثه به واسطه برخورد دو قطار در خط مترو تهران کرج رخ داد.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه در حال حاضر علل بروز این حادثه توسط کارشناسان کمیسیون عالی سوانح شرکت در حال بررسی است، گفت: در اولین فرصت گزارش علل این حادثه آماده و اعلام خواهد شد.

صبح امروز خط مترو تهران کرج دچار حادثه شد. این حادثه به واسطه برخورد دو قطار در خط مترو تهران کرج رخ داد. هم اکنون تکنسین های فنی در حال تلاش برای بازگشایی خط مترو تهران کرج هستند.

مهدی شایسته اصل در خصوص حادثه صبح امروز مترو گفت: متاسفانه در ساعت ۷ بامداد امروز، حوالی ایستگاه چیتگر در مسیر متروی تهران_کرج دو قطار رفت و برگشت با یکدیگر برخورد کردند که باعث مصدومیت ۲۰ نفر از مسافران عزیز مترو شد. خوشبختانه این حادثه تاکنون خسارت و هزینه‌ جانی نداشته که جا دارد در همین رابطه از همکاران زحمت‌کش اورژانس تهران بخاطر حضور سریع و همکاری با عوامل مترو تشکر و قدردانی ویژه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همکاران ما در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر مسیر شمالی خط ۵ مترو را از ایستگاه صادقیه به گلشهر، بازگشایی کنند تا وضعیت عبور و مرور در این بخش از مسیر به حالت عادی بازگردد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه همزمان با انجام عملیات جمع آوری سانحه دلایل بروز حادثه نیز توسط همکاران بنده در کمیسیون عالی سوانح در حال بررسی است، گفت: در اولین فرصت گزارش علل این حادثه آماده و اعلام خواهد شد. اما همان‌طور که پیش از این نیز بارها توسط شهردار تهران و همچنین همکاران ما در شرکت بهره‌برداری مترو اعلام شده بود، زیرساخت، قطعات ‌و تجهیزات متروی تهران فرسوده شده و نیاز جدی به اورهال دارد.

شایسته ادامه داد: از آنجا که مسائل متروی تهران و حومه موضوعی ملی است کمک به بهبود زیرساخت ها نیاز به همراهی و همکاری عاجل تمامی نهادهای مرتبط از جمله دولت در وصول مطالبات معوق دولت‌های گذشته دارد.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی با بیان اینکه ان‌شاالله به لطف خدا و با همکاری دولت و شورای اسلامی شهرتهران شرایط فرسوده‌ فعلی را با کار جهادی بهبود داده و مشکلات کنونی را برطرف می‌کنیم، افزود: از همه مسافرانی که دچار مصدومیت شدند و کسانی که با تاخیر مواجه شدند، پوزش می‌طلبیم و امیدواریم با تلاش همکاران در دوره جدید، کم کاری‌های گذشته را جبران کرده و دیگر شاهد حوادثی از این دست نباشیم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها