کدخبر: 7111

اخبار روز | اخبار مهم روز | اخبار حوادث

سیل جنوب ایران را برد | فیلم لحظه وقوع سیل در 10 استان

امروز در نوار جنوبی بارش‌های ضعیف و پراکنده‌ای داشتیم که منجر به ایجاد خسارت‌های جانی و مالی شد.

شدت بارش‌ها در جنوب کشور سبب جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها شده است. فرماندار ویژه میناب اعلام کرده که عملیات تخلیه ۱۰ روستا آغاز شده است.

امروز در نوار جنوبی بارش‌های ضعیف و پراکنده‌ای داشتیم که منجر به ایجاد خسارت‌های جانی و مالی شد.

آن طور که ایرنا گزارش داده، شدت بارش‌ها در جنوب کشور سبب جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها شده است. در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز به دلیل بارش برف، لغزندگی جاده‌ها محتمل است و احتمال مسدود شدن جاده‌های کوهستانی نیز وجود دارد.

بارش‌های سیل‌آسا در هرمزگان

سامانه‌ای که از قبل پیش‌بینی شده بود فعالیتش ابتدا از غرب، جزایر و مرکز استان هرمزگان شروع شد و شاهد بارش‌هایی در غرب و مرکز استان بودیم که اکنون این بارش‌ها در شرق استان فعال است.

دبیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به بارندگی‌ها یک‌سری خسارات در حوزه‌های مختلف وارد شد، همچنین با سرریز شدن آب سد «بردول پارسیان» مواجه بودیم که به تبع برخی از محلات نزدیک به آنجا تخلیه اضطراری شدند.

بر اساس آخرین اطلاعات برخی از محورهای مواصلاتی هرمزگان که بر اثر سیلاب مسدود شده بود بازگشایی شده است.

تخلیه اضطراری ۱۰ روستا در میناب

از ۶ صبح تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون متر بارندگی در سطح شهرستان و شهر میناب داشته‌ایم که این‌امر موجب آبگرفتگی روستاها در بخش مرکزی میناب و همچنین ورود آب به منازل مردم شده است.

فرماندار ویژه میناب از لزوم تخلیه اضطراری مردم روستاهای در مسیر آب سد استقلال خبرداد و گفت: عملیات تخلیه ۱۰ روستا آغاز شده است.

۳ فوتی و ۷ مصدوم در پی وقوع سیلاب

سیل

از آنجایی که بیشتر مناطق جنوبی کشور درگیر سیلاب و طوفان شده است، سازمان اورژانس کشور و دستگاه‌های بهداشت و درمان در آماده‌باش کامل هستند.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: وقوع سیلاب در این مناطق سه کشته و هفت مصدوم برجا گذاشته است.

دریای عمان تا پایان هفته توفانی است

رئیس اداره هواشناسی چابهار گفت: دریای عمان از امروز دوشنبه تا پنجشنبه مواج است و ورود خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق‌های سبک و نیمه‌سنگین و آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی دور از انتظار نیست.

بارندگی‌های سیل آسا در کرمان

سیل مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به بارندگی‌های سیل آسا بویژه در جنوب استان گفت: طبق گزارش‌های اولیه ۳۲ خانوار در این حوادث دچار حادثه شدند و تاکنون به ۱۳۳ نفر نیز از طریق این جمعیت امدادرسانی شده است.

فرماندار قلعه گنج در جنوب استان کرمان اعلام کرد که به علت آبگرفتگی شدید مراحل تخلیه ساکنان و اسکان اضطراری شماری از روستاییان سیل زده این شهرستان شروع شده و در دست انجام است.

مسیر تردد به منطقه ویژه لامرد بسته شد

مسئول روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد فارس گفت: در پی بارش شدید باران یکشنبه شب در شهرستان‌های لامرد و مُهر،جاده دسترسی شهر لامرد به سایت منطقه ویژه اقتصادی لامرد بسته شد.

همچنین بارش‌های سیل آسای در لارستان فارس علاوه بر ویرانی‌ها و خسارت های مالی تاکنون یک کشته و ده ها مصدوم و یک نفر نیز مفقودی بر جای گذاشته است.

ارسال نظر: