کدخبر: 7453

اخبار ورزشی | خبر ورزشی | اخبار ورزشی امروز

استقلال و پرسپولیس به دردسر افتادن

در حالی که کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای رای خود را بر عدم صلاحیت استقلال، پرسپولیس و گل گهر قرار داده بود.

 آیا مهلت سه ماهه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای به سرخابی‌ها و باشگاه گل‌گهر قانونی بود؟

در حالی که کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای رای خود را بر عدم صلاحیت استقلال، پرسپولیس و گل گهر قرار داده بود، داریوش مصطفوی رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای اعلام کرد این کمیته با توجه به اختیاراتی که داشته از ای اف سی برای سرخابی‌ها مهلت 3 ماهه جهت حل مشکلاتشان گرفته است.

کار به جایی رسید که مصطفوی از حل مشکلات این دو باشگاه برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و گفت:"ای.اف.سی اختیاراتی به کمیته استیناف داده و امضای من را قبول دارند. آنها نمی‌توانند امضای من را قبول نداشته باشند. اگر به من اختیار دادند که باید امضای من را هم قبول داشته باشند."

هر چند این ادعای داریوش مصطفوی توسط کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال هم تایید شده بود اما گویا نامه‌ای مبنی بر موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا با این مهلت سه ماهه به فدراسیون فوتبال و باشگاه ها فرستاده نشده بود.

داریوش مصطفوی چندی پیش در پاسخ به سوال خبرنگار فوتبالی درباره اینکه آیا احتمال حذف استقلال و پرسپولیس به خاطر تائید نشدن مدارکشان توسط کمیته بدوی وجود دارد، گفته بود:" کمیته استیناف پس از بررسی محتویات پرونده سرخابی‌ها و رای کمیته بدوی با عنایت به حساسیت موضوع و توجه به اهمیت هواداران و وظیفه ما توجه به آنها، مقرر شد به استناد ماده 8 آیین نامه صدور مجوز حرفه‌ای سال 2021 تقاضای مهلت 3 ماهه برای پرسپولیس و استقلال انجام دادیم."

سعید عباسی رییس کمیته بدوی در همان روز پاسخ کاملا متفاوتی به سوال خبرنگار فوتبالی داده بود:" ای اف سی با درخواست کمیته استیناف نه موافقت کرد و نه مخالفت و درخواست کمیته استیناف را بدون پاسخ گذاشت چون اگر ای اف سی موافقت می‌کرد مهلت 3 ماهه با زمان قرعه کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تداخل پیدا می‌کرد"

حالا کاظم اولیایی -  که شب گذشته با برنامه فوتبال برتر گفت‌و‌گو می‌کرد - با تایید گزارش پایگاه خبری فوتبالی در تاریخ 5 دی ماه 1400 از غیر  قانونی بودن مهلت 3 ماهه ای.اف.سی صحبت و اعلام می‌کند این قانون برای آیین نامه دوره قبل بوده است.

اولیایی درباره این موضوع بیان کرد:" در جلسه‌ای که مدیران سطح اول حضور داشتند و داریوش مصطفوی هم به عنوان رئیس کمیته استیناف در آن حاضر بود به آئین‌نامه‌ای استناد می‌کنند که برای دوره قبل بوده است. به من به عنوان سخنگو اعلام کردند که این فرصت سه ماهه را اعلام کن و من هم اعلام کردم. فردای آن روز بررسی کردیم و متوجه شدیم این آیین نامه که مورد بررسی قرار گرفته برای دوره قبل است. یعنی اصلاً فرصت سه ماهه در آیین نامه جدید نیست"

حرفهای اولیایی سوژه انتقاد خبرگزاری تسنیم هم شده و این خبرگزاری نوشته است:  اولیایی در حالی اعلام کرده فردای روز جلسه یعنی 10 آبان‌ متوجه این اتفاق شده که در تاریخ 3 دی‌ماه در برنامه ورزشگاه بر قانونی بودن این فرصت سه ماهه تأکید کرده بود. عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در تاریخ 3 دی‌ماه در برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما گفته بود: «کمیته استیناف به استناد بند 8 آئین نامه صدور مجوز این اختیار را دارد که به دلیل کسری یا عدم ارائه مدرک باشگاه‌ها را جریمه کند که این کار را انجام داد و بعد از آن مهلت داده می‌شود».

تناقض‌گویی اولیایی این سؤال را به وجود می‌آورد که چگونه مصطفوی و سایر اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای که در بین آنها حقوقدان هم وجود دارد، از قانون بی‌اطلاع بودند؟ چگونه وقتی اولیایی در آبان به این نتیجه رسیده که مهلت داده شده درست نبوده در دی ماه باز هم به دفاع از این موضوع پرداخته است؟

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها