کدخبر: 8768

یارانه معیشتی | یارانه | زمان واریز یارانه

یارانه 100 تومانی واریز می شود| جاماندگان یارانه 100 تومانی بخوانند

البته امروز فقط برای عده محدودی یارانه ۱۰۰ هزار تومانی واریز شد، فقط کسانی که بانک مرجع در انجام واریزی تاخیر داشت.

مشمولان یارانه ۱۰۰ هزار تومانی متعلق به ۲۲ بهمن ماه تا پایان امروز برای حدود ۳۲ میلیون نفر مشمول شناسایی شده واریز شد. آیا نوبت دوم یارانه ۱۰۰ هزار تومانی واریز می‌شود؟

با دستور رئیس‌جمهور به مناسب ۲۲ بهمن ماه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار چهار دهک اول واریز شد. واریز این یارانه از ظهر روز پنج‌شنبه گذشته یعنی ۲۱ بهمن ماه آغاز شد و تا امروز ادامه داشت.

البته امروز فقط برای عده محدودی یارانه ۱۰۰ هزار تومانی واریز شد، فقط کسانی که بانک مرجع در انجام واریزی تاخیر داشت.

پیگیری‌های تجارت نشان می‌دهد که نوبت دومی برای پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی وجود ندارد، در واقع این یارانه دوباره تکرار نمی‌شود. البته این احتمال وجود دارد به مناسب دیگری مثل عید نوروز دولت یک نوبت دیگر از حمایت معیشتی را پرداخت کند.

در خصوص مشمولان یارانه ۲۲ بهمن بسیاری از مردم معترض هستند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این خصوص اطلاعیه‌ای منتشر نکرده که ملاک شناسایی مشمولان چیست؟

ملاک شناسایی  مشمولان

اما پیگیری‌ها حاکی از این است که دولت بنا دارد اطلاعیه‌ای در این خصوص منتشر کند. براساس ملاک‌های پیشین حمایت‌های معیشتی دولت به نظر می‌رسد نداشتن حقوق ثابت از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر شناسایی مشمولان بوده است.

یعنی افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

اما کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند از مشمولان قطعی پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی محسوب می‌شوند.

از آنجایی که اعلام شده این یارانه فقط به چهار دهک اول پرداخت شده، تعداد این افراد حدود ۳۲ میلیون نفر برآورد می‌شود. در واقع این ۳۲ میلیون نفر در بهمن ماه ابتدا یارانه ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی معیشتی بنزین دریافت کردند. سپس در روز چهارشنبه هفته قبل یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را گرفتند. در دو روز اخیر نیز یارانه ۲۲ بهمن را دریافت کرده‌اند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها