کدخبر: 8834

بورس | بازار بورس | وضعیت بورس

بورس زمین خورد| خبر بد برای بورس بازها

بورس امروز روند صعودی داشت و شاخص کل بیش از شش هزار واحد رشد را تجربه کرد.

بورس امروز برخلاف دو روز گذشته روند صعودی داشت. شاخص کل در میانه معاملات روز رشد بیش از شش هزار واحدی کرد. به گفته کارشناسان وضعیت بازار به مشخص شدن نتایج مذاکرات وین بستگی دارد.

بورس امروز روند صعودی داشت و شاخص کل بیش از شش هزار واحد رشد را تجربه کرد.شاخص کل بورس تا ساعت ۱۱ رشد شش هزار و  ۲۰۲ واحدی داشت. در سطح یک میلیون و ۲۸۲ واحد قرار گرفت. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به هزار و ۱۰۰میلیارد تومان رسید.

مذاکرات وین تاثیر بسزایی در روند معاملات بورس دارد. بر همین اساس در صورت اعلام نتیجه مثبت بازار سرمایه در بلند مدت صعودی و در کوتاه مدت نزولی می‌شود.کارشناسان می‌گویند در صورت عدم توافق قیمت دلار صعودی می‌شود و در نتیجه می‌توان انتظار رشد بورس را داشت.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران امروز در توییتی نوشت: «مذاکرات وین به مرحله‌ای رسیده که می‌توان در مورد نتیجه آن با قطعیت و بدون نیاز به گمانه‌زنی اعلام نظر کرد.»

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: در چند هفته اخیر بازار رفتاری جدید از خود نشان داده است. یعنی روزهای شنبه و یکشنبه سرخ‌پوش و بقیه روزها با روند متعادل‌تری حرکت می‌کند.

وی توضیح می‌دهد: با تکرار هفتگی این روند مشخص است که برخی از نوسان‌گیران تنها به سود یک الی دو درصدی راضی‌ هستند.

این کارشناس بازارهای مالی ادامه می‌دهد: آمار معاملات برخی از نمادهای بورس نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران سهام خود را با سود کم میفروشند تا در روزهای قرمز هر هفته (روز یکشنبه) خرید کنند.

الیاس‌کردی تاکید می‌کند: اگر ارزش معاملات پایدار شود می‌توان به رشد بازار اعتماد کرد.

وی با اشاره به وضعیت سیاست خارجه می‌گوید: وضعیت برجام مشخص نشده و از سوی دیگر اتفاقات زیادی در کشورهای جهان رخ می‌دهد. این عوامل باعث یک بلاتکلیفی در نمادهایی همچون خودرویی و بانکی‌ها شده است.

الیاس‌کردی در نهایت می‌گوید: درحال حاضر حدودا ۵۰ درصد نمادها منفی و ۵۰ درصد دیگر مثبت است. در نتیجه نمی‌توان پیش‌بینی قطعی از معاملات بورس داشت.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها