کدخبر: 9099

کرونا | آمار کرونا | ویروس کرونا

کرونای جهش یافته در راه ایران| سویه جدید کرونا چه علائمی دارد؟

این روایت در زمانی که هفته‌ای ۷۰ هزار نفر از یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان جان خود را از دست می دهند، صادق نیست.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت درباره احتمال بروز سویه‌ای جدید و خطرناک‌تر از ویروس فعلی کرونا هشدار داد.«تدروس آدهانوم گبریسوس»، به شرکت کنندگان در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان گفت: واکسیناسیون و کم خطر بودن سویه امیکرون و پایان همه‌گیری واقعیت ندارد.

آدهانوم افزود: این روایت در زمانی که هفته‌ای ۷۰ هزار نفر از یک بیماری قابل پیشگیری و قابل درمان جان خود را از دست می دهند، صادق نیست.

اعلام پایان همه‌گیری برای زمانی که ۸۳ درصد از مردم آفریقا هنوز تنها یک دز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و زمانی که نظام‌های سلامتی همچنان تحت فشار و شکست سنگین شمار زیاد مبتلایان به این بیماری قرار دارند و نیز زمانی که یک ویروس بسیار قابل انتقال تقریباً کنترل نشده در گردش است و نظارت بسیار کمی برای ردیابی تکامل آن وجود دارد، درست نیست.وی همچنین هشدار داد که جهان باید برای رویارویی بالقوه با ظهور سویه‌های بیشتر آماده شود. در واقع، شرایط برای ظهور انواع خطرناک‌تر و قابل انتقال‌تر کرونا ایده‌آل است.

براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از ۶۵ درصد از کل جمعیت آمریکا به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، یعنی یا دو دز واکسن فایزر یا مدرنا و یا یک دز واکسن جانسون و جانسون دریافت کرده‌اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، تزریق واکسن کرونا را برای سنین پنج سال به بالا توصیه می‌کند.سویه امیکرون نوع جدید کرونا برای اولین بار  آذر ماه در آفریقای جنوبی مشاهده شد که اکنون در سراسر قاره‌ها ظاهر شده است.

پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ (MSC) ۲۰۲۲  روز جمعه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن ۱۴۰۰) با حضور بیش از ۳۰ رئیس کشور، ۱۰۰ وزیر و روسای اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان ملل متحد، در  مونیخ شروع به کار کرد و امروز ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ (اول اسفند ۱۴۰۰) به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها