کدخبر: 9189

اخبار سیاسی | خبر سیاسی | خبر سیاسی روز

روسیه اوکراین را با خاک یکسان می کند!

​به گزارش شبکه اسکای نیوز، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس امروز سه‌شنبه ریاست نشست اضطراری "کبرا" را بر عهده داشت.

جانسون گفت: متاسفانه تمام شواهد حاکی از آن است که رئیس جمهور پوتین مصمم به اجرای یک حمله تمام‌عیار علیه اوکراین و به سلطه درآوردن و مطیع ساختن یک کشور مستقل و دارای حاکمیت اروپایی است.

به گزارش شبکه اسکای نیوز، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس امروز سه‌شنبه ریاست نشست اضطراری "کبرا" را بر عهده داشت.

 نخست‌وزیر انگلیس همچنین در این نشست به مقام‌ها گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه "مصمم به اجرای یک حمله تمام‌عیار به اوکراین" است.

جانسون در صحبت‌هایی پس از این نشست، نسبت به "رفتار غیرمنطقی بیشتر از سوی روسیه" هشدار داد.

او گفت: متاسفانه تمام شواهد حاکی از آن است که رئیس جمهور پوتین مصمم به اجرای یک حمله تمام‌عیار علیه اوکراین و به سلطه درآوردن و مطیع ساختن یک کشور مستقل و دارای حاکمیت اروپایی است و به اعتقاد من – اجازه بدهید شفاف بگویم – این امر کاملا فاجعه‌آمیز خواهد بود.

نخست‌وزیر انگلیس گفت که لندن روی این مساله کار می‌کند که اطمینان حاصل کند پوتین در صورت اجرای حمله‌ای تمام‌عیار به کی‌یف، پایتخت اوکراین "محکوم به شکست است" و از نظر او " که "به نظر می‌رسد او درصدد انجام آن باشد."

بوریس جانسون گفت که انگلیس به تلاش‌های دیپلماتیک ادامه خواهد داد اما افزود: می‌خواهم تردیدی برای دیگران باقی نگذارم که اگر ولادیمیر پوتین به این مسیر خشونت، تهاجم، حمله تمام‌عیار و محاصره خود کی‌یف، چیزی که به نظر می‌رسد او درصدد انجامش باشد و بخواهد که پایتخت اوکراین را تسخیر کند ادامه دهد، کاملاً حیاتی است که آن تلاش و اقدام برای فتح یک کشور اروپایی دیگر، موفق نشود و پوتین شکست بخورد.

ارسال نظر: