کدخبر: 9195

کرونا | آمار کرونا | ویروس کرونا

محدودیت کرونایی جدید تصویب شد| همه جا تعطیل می شود؟

رنگ‌بندی‌ها در دوره قبلی رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد و آبی برای شهرها در نظر گرفته شده بود اما با توجه به اینکه شرایط متفاوت شده برای مثال تمام محدودیت‌هایی که برای رنگ قرمز در قبل وجود داشت در حال حاضر اعمال نمی‌شود.

وزیر کشور از تغییر محدودیت های رنگ بندی های کرونایی متناسب با شرایط موجود در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

به نقل از ایسنا، احمد وحیدی گفت: رنگ‌بندی‌ها در دوره قبلی رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد و آبی برای شهرها در نظر گرفته شده بود اما با توجه به اینکه شرایط متفاوت شده برای مثال تمام محدودیت‌هایی که برای رنگ قرمز در قبل وجود داشت در حال حاضر اعمال نمی‌شود.

وزیر کشور ادامه داد: لذا بررسی شد تا متناسب با شرایط موجود محدودیت‌ها برای شرایط قرمز و در مجموع رنگ‌بندی‌ها در نظر گرفت که این موضوع جمع‌بندی و مقرر شد که برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارسال شود.

وی تاکید کرد: گزارش‌هایی از مدارس، دانشگاه ها، اصناف، بخش حمل و نقل عمومی و مراقبت‌ها در مرزها ارائه شد و در خلال آن تاکید شد که در حوزه اصناف پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت شوند و تذکرات لازم به اصناف گوش زد شود. امیدواریم با این تذکرات نیاز به برخورد جدی‌تر وجود نداشته باشد و شرایط ابلاغی بطور کامل شامل تزریق واکسن و یا داشتن تست PCR منفی رعایت شود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع ارتقای ایمنی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مترو اشاره کرد و افزود: این موضوع در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت. اقداماتی در حوزه تهویه و همچنین اتصال به سامانه فروش بلیت مترو به سامانه« ایران من» مورد بحث قرار گرفت. البته اقداماتی در این راستا آغاز شده است. همچنین در حوزه حمل و نقل هوایی رعایت و کنترل افراد برای تزریق واکسن PCR منفی مورد تاکید قرار گرفت که اعلام شد این موضوع در حال کنترل است.

وی افزود: گزارشی از آموزش و پرورش ارائه شد که در آن عنوان شده بود که در این مدت چهار فوتی داشتند که این چهار فوتی ربطی به بازگشایی مدارس نداشته و گزارشی از فوت دانش آموزان بر اثر بازگشایی نداشته ایم. لذا تاکید شد که مراکز آموزشی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهند. این موضوع در مورد دانشگاه ها نیز به همین شکل است.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص اتصال سامانه بلیت فروشی مترو به سامانه ایران من نیز گفت: وزارت کشور در این خصوص مشکلی ندارد و تنها بخشی از کارها برای این اتصال درمترو باقی است که بخش فنی مترو در حال انجام اقدامات لازم است. سامانه ایران من مشکلی ندارد و آماده پاسخگویی است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها