کدخبر: 9469

رهبر خواستار پایان جنگ اوکراین شد

مبعث رسول اکرم را به همه امت بزرگ اسلامی و به ملت عزیز ایران و به همه آزادگان جهان.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با بیان اینکه اوکراین قربانی سیاست بحران‌سازی امریکا شده است تاکید کردند: ما طرفدار توقف جنگ در اوکراین هستیم.

گزیده سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای به مناسبت عید مبعث پیامبر(ص) به این شرح است :

مبعث رسول اکرم را به همه امت بزرگ اسلامی و به ملت عزیز ایران و به همه آزادگان جهان. روز مبعث و شب مبعث، روز و شبی است که بزرگترین هدیه عالم وجود که از آن تعبیر شده است در دعای شب مبعث به تجلی‌الاعظم به نبی مکرم اسلام، برترین بنده خداوند اعطا شد و هدیه داده شد. البته بعثت، بعثت نبی مکرم (ص) هدیه‌ی به همه‌ی بشریت هم هست. اگر ما در میان ارزشهای فراوان اسلام، سلسله‌ی ارزش های اسلامی، اگر فقط دو ارزش را در نظر بگیریم یعنی عنصر گسترش عقلانیت و عنصر پرورش اخلاق -که مجموعه‌ی ارزشهای اسلامی خیلی گسترده است- این دو عنصر برجسته از این ارزشهاست.

اگر همین دو عنصر را در نظر بگیریم که اسلام نسبت به آنها چه تاکیدی کرده تصدیق خواهیم کرد که اسلام عالی ترین هدیه را و وسیله سعادت را به بشریت عطا کرده. این که اسلام به عقلانیت و گسترش عقلانیت دعوت میکند این خیلی چیز مهمی است. در قرآن ده‌ها آیه، ده‌ها مورد شاید نزدیک به صد مورد اگر کسی بشمارد وجود دارد که با تعابیر مختلف با تعبیر تعقلون، با تعبیر تتفکرون، با تعبیر یتدبرون، خدای متعال مخاطبان را و آحاد مردم را ه اندیشه و تفکر و عقل دعوت کردند.

در مورد گسترش مفاهیم اخلاقی و پرورش اخلاقی هم، همین بس که اسلام در صدر اهداف بعثت اخلاق و تزکیه را ذکر کرده. در جای قرآن هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولًا مِّنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِه وَیُزَکِّیهِمْ اول تزکیه است.آمریکا نمونه کامل جاهلیت مدرن است. آمریکا یک رژیم مافیایی است.

اوکراین قربانی سیاست بحران‌سازی امریکا شده است. ما طرفدار توقف جنگ در اوکراین هستیم، منتها علاج هر بحرانی در این است که ریشه‌های آن شناخته شود. ریشه بحران در اوکراین آمریکاست.

مردم عامل استقلال کشورها هستند، اگر مردم در اوکراین وارد میدان می‌شدند، وضع دولت و مردم اوکراین اینطوری نمی‌شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها