کدخبر: 9642

رئیسی حکم داد| بسته معیشتی عیدانه برای مردم

تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.

 مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات15 اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

 تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.یکی از حوزه هایی که می تواند ماشین زمان به آن سفر کند اقتصاد است، اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته همچون سایر حوزه های حیات اجتماعی با فراز و فرود های بسیاری روبرو شده است. اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم.«در نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم.سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم.این مطلب با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می شود،در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم. روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه 90 ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است. 

15 اسفند 1361؛ توزیع میوه ارزان ازسوی بنیاد مستضعفان

توزیع میوه ارزان از امروز 15 اسفند در کانتینرهای متعلق به بنیاد مستضعفان شروع شد.

علی‌اکبر حیدری، سرپرست فروش محصولات بخش کشاورزی بنیاد گفت: اگرچه در وضعیت جنگ تحمیلی و شهدایی که در این راه داده‌ایم ما عید به آن صورت نداریم، ولی توزیع میوه از امروز در کانتینرهای متعلق به بنیاد افزایش یافته میوه به قیمت ارزان در دسترس مردم مستضعف قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون حدود 120 کانتینر فروش داریم که 90 درصد آن در مناطق پرجمعیت و محروم شهر تهران مثل دروازه غار، دولت‌آباد، شهر ری و ... قرار دارند و تا آنجایی که برایمان مقدور باشد، قیمت‌ها را ارزان می‌کنیم اگرچه الان هم قیمت‌های بنیاد، در جنوب شهر ارزان‌تر از شمال شهر است.

ضوابط شورای اقتصاد برای کاهش قیمت محصولات

شورای اقتصاد به ریاست میرحسین موسوی، نخست‌وزیر تشیکل جلسه داد و درباره سیاست‌های ضدتورمی دولت در سال 62، ضوابط پیشنهادی جهت تثبیت و کاهش قیمت محصولات تولیدی در سال 62 را به این شرح مورد بررسی و تصویب قرار داد.

1- کلیه واحدهای تولیدی که قیمت فروش محصولات آنها طی سال‌های 60 یا 61 به تصویب سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان رسیده است در سال 62 به هیچ وجه حق افزایش قیمت‌ها را نخواهند داشت. اینگونه واحدهای تولیدی موظفند کالاهایی را که در سال‌های 60 یا 61 تولید و قیمت‌گذاری شده است به همان ترتیب در سال 62 به تولیدات خود ادامه دهند.

واحدهای تولیدی که طی سال‌های 60 یا 61 نسبت به اخذ قیمت رسمی از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اقدام ننموده‌اند در سال 62 حق افزایش قیمت‌ها را نخواهند داشت و برای بررسی قیمت‌های فروش مکلفند حداکثر یک ماه پس از بستن حساب‌های مربوط به آخرین سال مالی جهت اخذ جداول قیمت تمام‌شده به سازمان مراجعه و حداکثر ظرف 15 روز نسبت به تشکیل جداول و ارائه اطلاعات و مدارک مربوط به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اقدام کنند تا براساس ضوابط سازمان تکلیف قیمت فروش آنها روشن شود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها